Foreløbige ligatilmeldinger efterår 2018

Listen er sidst opdateret d. 24. august 2018 11:12

Tilmelding er nu lukket.
Herunder opdateres rækkeinddelingen løbende.

(med forbehold for diverse ændringer indtil det endelige program er fastlagt!)

Fyn Double:
BBBB-Række
Alti Alti (Ejby Dart)
Bundholdet (Ejby Dart)
BB (Ejby Dart)
SD Dream Team (Særslev Dart)
SD Kort en lang (Særslev Dart)
KP Gøg & Gokke (Kupeen)
Team Indre Mission HH (Hos Hermansen)
De Glade Tømmermænd (Gelsted Dart Club)
BBB-Række
SD Jægerne (Særslev Dart)
SD Månerne (Særslev Dart)
SD Fasandræberne (Særslev Dart)
KP 3 mod 1 (Kupeen)
KP Just Do It (Kupeen)
Djævledart HH (Hos Hermansen)
Team Kål (Ejby Dart)
De Røde (FHIF)
BB-Række
SD Team Bodegadunk (Særslev Dart)
SD HF Særslev Dart (Særslev Dart)
SD 2 Kolde fra Kassen (Særslev Dart)
GDC (Gelsted Dart Club)
De Gule (FHIF)
KP Olsenbanden minus Egon (Kupeen)
KP Team Runde Baller (Kupeen)
B-Række
SD Høvl in One (Særslev Dart)
SD De Lystige (Særslev Dart)
No Name (Skalbjerg Dart)
Kom On (Ejby Dart)
Team Ebberup (Ejby Dart)
Vejlebønderne (Ejby Dart)
3 Stive Pinde (Stalden)
CCCC-Række
Team Beck (Ejby Dart)
Løb Samson Løb (Ejby Dart)
Team OB HH (Hos Hermansen)
De Røde Banditter HH (Hos Hermansen)
SD Odgaard (Særslev Dart)
Røverne (Skalbjerg Dart)
KP Hans & Grete (Kupeen)
De Sorte (FHIF)
CCC-Række
Blå Stue (Ejby Dart)
Dancing Queen (Ejby Dart)
Team Bingo (Ejby Dart)
SD Hr & Fru Basse (Særslev Dart)
CUR HH (Hos Hermansen)
KP De Professionelle Amatører (Kupeen)
KP La Familia (Kupeen)
CC-Række
Reservene (Skalbjerg Dart)
BLB (Ejby Dart)
BH6 (Ejby Dart)
SD Baronen & Baronessen (Særslev Dart)
Lot’mor & Tøserne HH (Hos Hermansen)
De Blåstrivet (FHIF)
GDC Tøzer (Gelsted Dart Club)
C-Række
SD Mumitroldene (Særslev Dart)
SD Team Crazy (Særslev Dart)
KP Team 2 (Kupeen)
KP Team Sundahl (Kupeen)
KP Mallings Piger (Kupeen)
Mini & Maxi (Ejby Dart)
Gøg & Gokke (Ejby Dart)

Fredericia/Vejle Double:
BBB-Række:

KJD (Børkop Dart)
Nice Darts (Børkop Dart)
Ja Hatten (Børkop Dart)
Beerbong (Børkop Dart)
Tinsoldaterne (Havfruen)
K. Ytterne (Kahytten)
Stil Dart (Lumskebugten)
Ellingerne (Hos Ellen)
BB-Række:
De 2 Frække (Kahytten)
Claus & Niller (Børkop Dart)
Hyggepile (Børkop Dart)
Tosserne (Bræddehytten)
Klodserne (Klods Hans)
Brady Bunch (Vores Bar)
The Bears (Orienten)
De Grå Spidser (Mødestedet)
B-Række:
Vi hedder bare det samme som sidst (Børkop Dart)
Invalidepensionisterne (Børkop Dart)
Sismofytterne (Børkop Dart)
Team Djela (Børkop Dart)
Fætter Frank (Havfruen)
Sjovdart (Mødestedet)
Double Up (Kahytten)
CCCC-Række:
NHL Børkop Dart (Børkop Dart)
Ny makker nye mål (Børkop Dart)
Team TCB (Kahytten)
Bål & Brand (The Last Waterhole)
No Respekt (Sidesporet)
Get Social (Sidesporet)
Birch & Bøgvad (Orienten)
CCC-Række:
Indianershit (Lumskebugten)
Tull’a More (Lumskebugten)
The DJ’s (Lumskebugten)
Junior D & Dorte J (Børkop Dart)
Carry On (Børkop Dart)
Dronningerne (Kahytten)
Ild & Vand (The Last Waterhole)
CC-Række:
HOV (Kahytten)
PT (Klods Hans)
Team BH (Børkop Dart)
Kostene (Børkop Dart)
Tosserne (Vores Bar)
Dupond & Dupont (Lumskebugten)
Team Godt Nok (Orienten)
C-Række:
BD Team K+L (Børkop Dart)
Skralderne (Børkop Dart)
Hr & Fru And (Børkop Dart)
Hvordan er vi blevet sår’n (Vores Bar)
GPS Fejl (Havfruen)
Orienten (Orienten)
Team Flash (Orienten)

Østjylland Double:
BB-Række
Hadsten Dream Team (Aakroen)
BB Fjeldsted & Helmer (Black Bulls)
De 2 med skæg (Black Bulls)
Suicide Squad (Byportens Bodega)
Bamsefar & Slikkepind (Byportens Bodega)
Milo & Elvis (Dart Hornslet)
BullBusters (Dart Hornslet)
B-Række
Pink Fluffy Unicorns (Black Bulls)
Team Skov (Black Bulls)
Black Bulls 2 (Black Bulls)
Byporten 1 (Byportens Bodega)
Team Taxa Mike (Byportens Bodega)
Mig og Mor (Byportens Bodega)
Tipi ki-yay (Dart Hornslet)
Mors Drenge (Aakroen)
C-Række
Det Dårlige Selskab (Byportens Bodega)
Stadig ingen pres (Byportens Bodega)
Godt Spørgsmål (Byportens Bodega)
KimLis (Byportens Bodega)
Skovl & Trillebøren (Byportens Bodega)
Team Blue Balls (Dart Hornslet)
Carlos (Aakroen)
Sognevejens Esser (Aakroen)

Vinderup (Irish Pub) – B-Række:
Ung & Gammel
Rolle, Ralle & Holm
Team Jacobsen
Nap Å
Team KKU
Team Jan’er

Vinderup (Øvrige) – C-Række:
Godt Nok Not Godt (Smeden)
0-Kondi (Den Gyldne Dame)
Team XXXL (Den Gyldne Dame)
Peter Belli (Den Gyldne Dame)

Holstebro (Jyden) – B-Række:
Back in Plastic
JoPo
Cabri
De Tovlige To
Proferne
F. Gerwin
Undertegnede
Hold no. 8
De 2 fra Skive

Vejen (Uptown):
Team Stakkels Jim
Team Flowerpower
Team Fusk
Team Fy & Bi
Team Taxi
Team Ved det ik
Team Classic
Team Smullerup
Team Røde Mor
Team Crazy
Team Duck
Team Tweety
Team Det er bare os
Team Ung & Gammel
Team Old Boys

Viborg (Sportspub Målet) – C-Række:
Team Bundskrab
Team Morgan
Dino & Sour
Fordi vi kan
OBG
Arrows

Bullshooter Double (u. hcp/single bull) – Grand Master:
Byporten 1 (Byportens Bodega)
Dead Mans Hand (Dart Hornslet)
Hadsten Dream Team (Dart Hornslet)
D&G (Børkop Dart)
Ejbydart.dk (Ejby Dart)
BN (Ejby Dart)
Ejbydart 3 (Ejby Dart)
Alti Alti (Ejby Dart)

Bullshooter Trio (m. hcp/split bull):
A-Række

KP De 3 Meistro (Kupeen)
KP Team OS (Kupeen)
SD Morud Dart (Særslev Dart)
SD Wonderboys (Særslev Dart)
JOH (Havfruen)
Kålormene (Børkop Dart)
Byportens Bodega (Byportens Bodega)
B-Række
Ikke Vigtig (Børkop Dart)
SD Tivolidart (Særslev Dart)
SD Girlpower (Særslev Dart)
BH Maleren (Ejby Dart)
De 3 Esser (Dart Hornslet)
Powerpuff Pigerne (Dart Hornslet)
KP Gunnars Tøser (Kupeen)
C-Række
KP Team Hovsa (Kupeen)
Tressertøserne (Børkop Dart)
VIP (Havfruen)
SD Team Dunk (Særslev Dart)
De 3 Tosser (Ejby Dart)
Blå Stue (Ejby Dart)
SBR (Ejby Dart)

Skriv en kommentar

Du kan bruge disse HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Bevis at du er et menneske * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.