Ligatilmeldinger/Rækkeinddeling forår 2019

OBS OBS : BULLSHOOTER har forlænget frist til 25. januar, da de nye maskiner først køres ud i denne uge!

Tilmeldingsfrist til Medalist Double er stadig 21. januar!

Listen er sidst opdateret d. 29. januar 2019 09:20

Er dit hold ikke på listen, så var det ikke tilmeldt for tidspunktet for sidste opdatering (se herover).

Fyn Medalist Double (67 hold):
BBBB:
ED Team Tights (Ejby Dart)
ED Alti Alti vi må nøjes (Ejby Dart)
ED B&B (Ejby Dart)
SD Dream Team (Særslev Dart)
SD Månerne (Særslev Dart)
SD En kort en lang (Særslev Dart)
Team Indre Mission HH (Hos Hermansen)
De Glade Tømmermænd (Gelsted Dartklub)

BBB:
KP 3 mod 1 (Kupéen)
KP Fy & Bi (Kupéen)
SD Jægerne (Særslev Dart)
SD Team Tyk & Tynd (Særslev Dart)
SD Fasandræberne (Særslev Dart)
ED De 2 Meistro (Ejby Dart)
ED Topholdet (Ejby Dart)
KP Skønheden & Udyret (Kupéen)

BB:
Walter & Carlo (Gelsted Kro)
En Alm & en Classic (Gelsted Kro)
KP Børre’s M&M’s (Kupéen)
SD HF (Særslev Dart)
GDC (Gelsted Dartklub)
De Røde (FHIF)
Bodega Boys (Bodegaen Aarup)
ED Kom On (Ejby Dart)

B:
ED Pink Coffee (Ejby Dart)
ED De Nye (Ejby Dart)
ED Vejlebønderne (Ejby Dart)
KP Os 3 (Kupéen)
De Røde Banditter (Den Røde Kro)
Kongen & Prinsessen HH (Hos Hermansen)
Team 4 fight HH (Hos Hermansen)
SD Høvl in one (Særslev Dart)

CCCCC:
KP De Professionelle Amatører (Kupéen)
Team OB HH (Hos Hermansen)
Olsenbanden (Gelsted Kro)
GDC Tøzer (Gelsted Dartklub)
SD Odgaard (Særslev Dart)
SD 2 kolde fra Kassen (Særslev Dart)
ED Jammerlapperne (Ejby Dart)

CCCC:
De Blåstrivet (FHIF)
De Sorte 2 (FHIF)
ED Team Beck (Ejby Dart)
ED TAB (Ejby Dart)
ED Øb & Bøv (Ejby Dart)
SD Hr & Fru Basse (Særslev Dart)
KP De Håbefulde (Kupéen)

CCC:
ED Skatter 1&2 (Ejby Dart)
ED Gøg & Gokke (Ejby Dart)
Team RIUM HH (Hos Hermansen)
SD Baronen & Baronessen (Særslev Dart)
KP No Skills Just Lucky (Kupéen)
KP Fantastiske Japper og de 3 tosser (Kupéen)
Gelsted Kros Tøser (Gelsted Kro)

CC:
SD Beauty & The Beast (Særslev Dart)
SD Mumitroldene (Særslev Dart)
Reserverne (Skalbjerg Dart)
Miniputterne (Skalbjerg Dart)
Linje 3 (Gelsted Kro)
Stjernerne HH (Hos Hermansen)
ED Ejby Darts Tøser (Ejby Dart)

C:
Team Hansen (Ejby Dart)
De Sorte 1 (FHIF)
Team Charles Hansen (Gelsted Dartklub)
Vimoroz (Hos Hermansen)
Team Sundahl (Kupéen)
Mallings Piger (Kupéen)
Team Crazy (Særslev Dart)

Fredericia/Vejle Medalist Double (59 hold):
BBBB:
Knald & Jimmy (Thyras Kilde)
K. Ytterne (Kahytten)
Far & Datter (Børkop Dart)
Ja/Nej Hatten (Børkop Dart)
B1 & B2 (Børkop Dart)
Anders & Maya (Børkop Dart)
Tosserne (Bræddehytten)

BBB:
Tinsoldaterne (Havfruen)
Tullemore (Vores Bar)
Ellingerne (Hos Ellen)
Fairnok Niller (Thyras Kilde)
Derfor (Kahytten)
Vi hedder bare det samme som sidst (Børkop Dart)
Prop & Berta (Børkop Dart)

BB:
The Bears (Lumskebugten)
Young Guns (Børkop Dart)
Vores Hold (Børkop Dart)
King Flights (Kahytten)
Fætteren (King George Pub)
De Grå Spidser (Mødestedet)
Mødestedets Mænd (Mødestedet)

B:
FRC Dart (Sidesporet)
Smølferne (Orienten)
Invalidepensionisterne (Børkop Dart)
De 2 nye (Børkop Dart)
NHL Børkop Dart (Børkop Dart)
Bullshit (Kahytten)
Mors Drenge (Lumskebugten)

CCCC:
Vi når det nok (Børkop Dart)
Luk (Børkop Dart)
No Respect (Sidesporet)
Mødestedets Piger (Mødestedet)
Tull’a more (Lumskebugten)
Birch/Bøgvad (Lumskebugten)
Team Møffe (The Last Waterhole)

CCC:
Carry On (Børkop Dart)
Team BH (Børkop Dart)
Kostene (Børkop Dart)
Team Co (Klods Hans)
MP (Vores Bar)
Woop Woop (Kahytten)
Indianershit (Lumskebugten)
Gøg & Gokke (Orienten)

CC:
Young Ones (Kahytten)
Hvordan er vi blevet sårn (Vores Bar)
Team Panda (Lumskebugten)
Turtleduerne (Lumskebugten)
Ild & Vand (The Last Waterhole)
GPS Fejl (Havfruen)
Team Orienten (Orienten)
Hr & Fru J (Børkop Dart)

C:
Hr & Fru And (Børkop Dart)
LA by Børkop (Børkop Dart)
Skralderne (Børkop Dart)
Team Flash (Lumskebugten)
De 3 små tosser (Orienten)
Team Godt Nok (Orienten)
Hovsa (Thyras Kilde)
Trisserne (Thyras Kilde)

Østjylland Medalist Double (26 hold):
BB:
Bird & Schneider (Dart Hornslet)
Hadsten Dream Team (Dart Hornslet)
Milo, Elvis & Hvalpen (Dart Hornslet)
BB S.J.R.D. (Black Bulls)
Suicide Squad (Byportens Bodega)
Bamsefar & Slikkepind (Landevejskroen)

B:
Firlingerne (Black Bulls)
Team Skov (Black Bulls)
Sugardaddy Søges (Black Bulls)
Knallertbanden (Byportens Bodega)
Pas (Byportens Bodega)
Byporten 1 (Byportens Bodega)
Senor y Esclavo (Byportens Bodega)

CC:
Knold & Tot (Landevejskroen)
Rata Ruta (Landevejskroen)
The Mongolos (Aakroen)
Sognevejens Esser (Aakroen)
Team Blue Balls (Dart Hornslet)
KimLis (Byportens Bodega)

C:
Det Dårlige Selskab (Byportens Bodega)
Tissekonerne (Byportens Bodega)
Dan-Aut (Byportens Bodega)
Ingen Pres (Byportens Bodega)
The Bitches (Dart Hornslet)
Øb & Bøv (Landevejskroen)
Carole (Aakroen)

Vinderup Medalist Double:
T-ung & Gammel (Irish Pub)
Team United (Irish Pub)
Team Engvej (Irish Pub)
Team Nap Å (Den Gyldne Dame)
Team Fedtmule (Den Gyldne Dame)

Vejen Medalist Double (Uptown):
B:
The Marks Brother
Dart Sharks
Taxi
Old Boys
Team Easy on
Team Gods

CC:
Team Nordic
Team Crazy
De Vilde
Det bare os
Team OO
Lige ved & næsten

C:
Team Harboe
Ung & Gammel
Team Smullerup
Team Joker
Old News

Viborg Medalist Double (Målet):
Team Bundskrab
Dino & Sour
Team Morgan
The Tenders
OBG
Fordi vi kan
Team KK
Arrows

Bullshooter Double (u. hcp/single bull) – Grand Master:
Drengene (Kupéen)
D&G (Børkop Dart)
2 mænd & 1 kvinde (Børkop Dart)
Hadsten Dream Team (Dart Hornslet)
Alti Alti (Ejby Dart)
Vi Prøver (Ejby Dart)
M-C (Ejby Dart)

Bullshooter Double (m. hcp/single bull):
B:
Byporten 1 (Byportens Bodega)
Far, Søn & Onkel (Byportens Bodega)
BullBusters (Dart Hornslet)
Dart Hornslet (Dart Hornslet)
Ejbydart.dk (Ejby Dart)
Kom On (Ejby Dart)
Ikke vigtig (Thyras Kilde)
Cille’s Drenge (Uptown Bodega)

C:
De Heldige (Børkop Dart)
GPS Fejl (Havfruen)
BH Maleren (Ejby Dart)
Team Hansen (Ejby Dart)
Team Balou (Uptown Bodega)
Søren’s Piger (Uptown Bodega)

Bullshooter Trio (m. hcp/split bull):
A:
Forhåndsfavoritterne (Dart Hornslet)
NMM (Ejby Dart)
Wonderboys (Særslev Dart)
Morud Dart (Særslev Dart)
Team A-Team (Uptown Bodega)
Kahyttens Drenge (Kahytten)

B:
Triple S (Havfruen)
J, B & A (Børkop Dart)
Lange Løg (Børkop Dart)
Byporten 1 (Byportens Bodega)
Kupéen (Kupéen)
BH Maleren (Ejby Dart)
De Umulige (Ejby Dart)

C:
Sognevejens Esser (Dart Hornslet)
Banditterne (Ejby Dart)
Team SBR (Ejby Dart)
Hennings Tøser (Kahytten)
Vi er det vi hedder (Kahytten)
Team Dunk (Særslev Dart)
Tivolidart (Særslev Dart)
Girl Power (Særslev Dart)

 

Info Rejse til EM Spanien

Vær OBS på at prisen i år kun inkluderer halv pension, man skal altså selv købe enten middags- eller aftensmad på hotel eller omkringliggende spisesteder/supermarkeder.
Vi har tidligere år erfaret at flere alligevel benytter sig af de muligheder som er rundt omkring, så derfor sparer vi det ene måltid væk i år.

Prisen i år inkluderer

Fly T/R Billund – Barcelona – Billund
Bustransfer T/R mellem lufthavn og hotel
7 overnatninger på hotel i delt dobbelt/trioværelse med halv pension (buffet morgen samt middag eller aften)
Op til 2 stk. indchecket kuffert pr person (max 20 kg)
1 stk. håndbagage pr person (max 10 kg – 55x40x23 cm)
Deltagelse i officielle events til Bullshooter EM

Afrejse 8. april 2019 kl. 19.25
Hjemrejse 15. april 2019 kl. 16.00

Rejsens totalpris forventes at blive 4.295,00 kr.
Endelig totalpris bekræftes ligeså snart vi har helt styr på hotelpriserne, men forventes ikke at kunne afvige mere end +/- 5% fra ovenstående.

Man reserverer sin plads ved at betale depositum på 1.500,00 kr. Tilmelding er først gældende når depositum er betalt.
Restbeløbet skal betales ca. 25. februar 2019, man vil modtage en mail når restbeløbet skal betales med yderligere info.
Er depositum betalt, så kan man ikke få dette retur, men man kan indtil 25. februar 2019 overdrage/sælge sin rejse til en anden person.

Forventet tillæg ved evt. enkeltværelse: ca. 700,00 kr.
Forventet fradrag ved valg af Trioværelse ca. 150,00 kr. per person.

OBS: Har man vundet en tur ved et af vores finalestævner som inkluderer 3 overnatninger, så kan man komme med på denne samlede afgang ved en egenbetaling på 1.500,00 kr.

Reserver din plads ved at gennemføre en ordre på depositum i vores shop her: https://goo.gl/J9DbGg

DM Cricket, januar 2019 – A-rækken

DM Cricket, januar 2019 – BB-rækken

DM Cricket, januar 2019 – B-rækken

DM Cricket, januar 2019 – CC-rækken

DM Cricket, januar 2019 – C-rækken

Pride Cup – Finalestævne, januar 2019

A Double – Finalestævne, januar 2019

BB Double – Finalestævne, januar 2019