Resultater – Finalestævnet 12. januar

Lørdag 12. januar – Finalestævnet på Hotel Munkebjerg

Double C (12 hold):
1. Team Odgaard (Erling Odgaard, Ole Hansen) – Særslev Dart, Særslev
2. Mojo Chiefs (Jesper Adsersen, Lars Dige) – Mojo Sportsbar, Hvide Sande
3. Pedersen & Bertelsen (Karen Marie Pedersen, Jimmi Bertelsen) – Havfruen, Fredericia
4. Bertelsen & Poulsen (Miriam Bertelsen, Sten Poulsen) – Havfruen, Fredericia
5.-6. Stenbukken (Jesper Sørensen, Hans Lynge) – Havfruen, Fredericia
5.-6. Tula (Ulrich Andreasen, Trine Larsen) – Dart 14, Søndersø
7.-8. Guldklumperne (Camilla Hansen, Frank Kristensen) – Generalen, Fredericia
7.-8. De 3 Bukkebruse (Henrik Batiste, Louise Hertzum) – Særslev Dart, Særslev
9.-12. Team Sundahl (Per Sundahl, Rasmus Sundahl) – Kupéen, Nr. Aaby
9.-12. Jammerlapperne (Ib Jessen, Annette Pedersen) – Ejby Dartforening, Ejby
9.-12. Outsiderne (Anne Grethe Lund, Lene Dideriksen) – Dart 14, Søndersø
9.-12. Mester & Søn (Michael Jensen, Johni Carlson) – Ejby Dartforening, Ejby

Double B (23 hold):
1. Kølekongerne (Morten Andersen, Johnny Hansen) – Særslev Dart, Særslev
2. Villy’s Vilde Drenge 1 (Bo Larsen, Johnny Hansen) – Rådhuskroen, Bogense
3. Team Reus (Kasper Reus, Ivan Udsen) – Særslev Dart, Særslev
4. Lakeside (Jimmy Christensen, Ronni Dyg) – Sidesporet, Fredericia
5.-6. Amatørerne (Vladimir Andersen, Aage Sørensen) – Dartklubben Royal, Vejle
5.-6. Mojo 06 (Carsten Egebjerg, Ronny Ranck) – Mojo Sportsbar, Hvide Sande
7.-8. Ejby-Dart.dk (Laurits Rud, Henrik Larsen) – Ejby Dartforening, Ejby
7.-8. Far & Søn (Morten Nymann Jensen, Lars Ommestrup) – Stoppestedet, Hornslet
9.-12. Team Såb (Lars Brix Nielsen, Jesper Baadsgaard) – Fredericia Mix Dart, Fredericia
9.-12. Go’ Sidste (Kim Barfoed Rasmussen, Lars Hansen) – Ejby Dartforening, Ejby
9.-12. Jonas Lyn & Ding Dong Si (Simon Sayilgan, Tommy Stemberg) – Sharks Poolhall, Aarhus
9.-12. Kika (Kim Jørgensen, Kaj Smedegaard) – Sidesporet, Fredericia
13.-16. Mojo Singles (Sonni Sørensen, Thomas Kjærsgaard) – Mojo Sportsbar, Hvide Sande
13.-16. Team Bulldogs (Thomas Schmidt, Henrik Reus) – Særslev Dart, Særslev
13.-16. Kokken’s Drenge (Knud Mogensen, Ronni Glintborg) – Ejby Dartforening, Ejby
13.-16.  De Skarpe 1 (Michael Buch, Lasse Hansen) – Generalen, Fredericia
17.-23. Dorthes Drenge (Michael Egeberg, Mads Lykkegaard) – Fredericia Mix Dart, Fredericia
17.-23. Mobe Dick (Ole Brix Nielsen, Michael Jakobsen) – Erritsøe Bodega, Erritsøe
17.-23. De Skarpe 2 (Jan Jensen, Frank Janssen) – Generalen, Fredericia
17.-23. Månerne (Kent Hansen, Martin Larsen) – Særslev Dart, Særslev
17.-23. Palmik (Karis Mikkelsen, Palmer Christensen) – Ejby Dartforening, Ejby
17.-23. Jægerne (Brian Engholm, Daniel Hansen) – Særslev Dart, Særslev
17.-23.  Villy’s Vilde Drenge 2 (Martin Knudsen, Jakob Hansen) – Rådhuskroen, Bogense

Trio C (11 hold):
1. De Glade (Ole Sødergreen, Rene Andersson, Claus Mathiesen) – Fredericia Mix Dart, Fredericia
2. Girl Power (Charlotte Rasmussen, Annette Reus, Marlene Odgaard) – Særslev Dart, Særslev
3. BH Maleren (Bo Hermansen, Nils J. Hansen, Carsten Jensen) – Ejby Dartforening, Ejby
4. Goklerne (Kenni Christensen, John Sørensen, Thomas Bjerg Poulsen) – Stoppestedet, Hornslet
5.-6. Billet MRK (Linda Deleuran, Bente Bay Petersen, Pernille Wulff) – Skalbjerg Boldklub, Skalbjerg
5.-6. Kupéen (Gunnar Pedersen, Allan Lindhardt, Nina Pedersen) – Kupéen, Nr. Aaby
7.-8. Mor’s Drenge og Piger (Thomas Elkrog, Henrik Jensen, Bente Elkrog) – Kupéen, Nr. Aaby
7.-8. Ventilerne (Jan Thiel, Bente Thiel, Jørgen Zinck) – Ejby Dartforening, Ejby
9.-11. Bamses Venner (Annbritt Olsen, Brian Jakobsen, Mathias Philipsen) – Ejby Dartforening, Ejby
9.-11. Far til Fire (Brian Sivertsen, Carsten Lund, Pia Lund) – Særslev Dart, Særslev
9.-11.  FMD Tøser (Dorthe Kristensen, Stephanie Jørgensen, Mona Jørgensen) – Fredericia Mix Dart, Fredericia

Trio B (4 hold):
1. Wonderboys (Claus Rasmussen, Thomas Odgaard, Jørgen Greve) – Særslev Dart, Særslev
2. Olsen Banden (Jimmy Jensen, Per Jørgensen, Jesper Hansen) – Dart 14, Søndersø
3. Røverne fra Vissenbjerg (Lars Bay Petersen, Michael Jensen, Brian Jeppesen) – Skalbjerg Boldklub, Skalbjerg
4. BullBusters (Rasmus Milo, Mark Secher Petersen, Søren Skjoldhøj) – Sharks Poolhall, Aarhus

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *