Resultater Ligafinalen 22. juni

B-TRIO – 6 hold

1. Runde:
3 x J vs Ejby-dart.dk 5-1
Villy’s Drenge vs Ventilerne 5-1

2. Runde:
Røv & Nøgler vs 3 x J 2-5
Villy’s Drenge 2 vs De Glade 4-5

3. Runde:
3 x J vs De Glade 5-4

1. Runde – Taber:
Ejby-dart.dk vs Villy’s Drenge 3-1
Ventilerne vs Røv & Nøgler 0-3

2. Runde – Taber:
Ejby-dart.dk vs Røv & Nøgler 2-3

3. Runde – Taber:
Røv & Nøgler vs De Glade 2-3

Finalen:
3 x J vs De Glade 5-2

Top 4:
1. 3 x J
2. De Glade
3. Røv & Nøgler
4. Ejby-dart.dk

C-TRIO – 7 hold

1. Runde:
Alkoholdet vs BH Maleren 4-5
Bamses Venner vs SD Girl Power 5-3
De 3 Musketerer vs Mormor & Pigerne 5-0

2. Runde:
BH Maleren vs Bamses Venner 5-4
De 3 Musketerer vs Go’ Sidste 5-2

3. Runde:
BH Maleren vs De 3 Musketerer 3-5

1. Runde – Taber:
Alkoholdet vs SD Girl Power 2-3

2. Runde – Taber:
SD Girl Power vs Go’ Sidste 3-1
Mormor & Pigerne vs Bamses Venner 0-3

3. Runde – Taber:
SD Girl Power vs Bamses Venner 3-2

4. Runde – Taber:
SD Girl Power vs BH Maleren 3-1

Finalen:
Kamp 1: De 3 Musketerer vs SD Girl Power 3-5
Kamp 2: De 3 Musketerer vs SD Girl Power 1-3

Top 4:
1. SD Girl Power
2. De 3 Musketerer
3. BH Maleren
4. Bamses Venner

BB-Double – 7 hold

1. Runde:
Team Bull vs SD Månerne 5-1
Far & Søn vs Villy’s Drenge 1-5
Team B1+B2 vs Team Reus 5-1

2. Runde:
Team Bull vs Villy’s Drenge 5-1
Team B1+B2 vs Reus & Hansen 5-4

3. Runde:
Team Bull vs Team B1+B2 5-4

1. Runde – Taber:
SD Månerne vs Far & Søn 1-3

2. Runde – Taber:
Far & Søn vs Reus & Hansen 1-3
Team Reus vs Villys Drenge 1-3

3. Runde – Taber:
Reus & Hansen vs Villys Drenge 3-1

4. Runde – Taber:
Reus & Hansen vs Team B1+B2 3-1

Finalen:
Kamp 1: Team Bull vs Reus & Hansen 4-5
Kamp 2: Team Bull vs Reus & Hansen 2-3

Top 4:
1. Reus & Hansen
2. Team Bull
3. Team B1+B2
4. Villy’s Drenge 1

B-Double – 13 hold:

1. Runde:
Team Tæt På vs Kokkens Drenge 5-2
De’ Løgn vs Stenbukkene 5-4
Wonderboys vs Black & White 4-5
Team Mojo vs Team Nib 5-4
Fuzer vs SD Jægerne 4-5

2. Runde:
Team Tæt På vs Team Bulldogs 2-5
De’ Løgn vs Underberg 1-5
Black & White vs Team Mojo 5-4
SD Jægerne vs De’ Ikk’ Løgn 5-1

3. Runde:
Team Bulldogs vs Underberg 5-2
Black & White vs Jægerne 3-5

4. Runde:
Team Bulldogs vs Jægerne 5-1

1. Runde – Taber:
Wonderboys vs Team Nib 2-3

2. Runde – Taber:
Kokkens Drenge vs De’ Ikk’ Løgn 2-3
Stenbukkene vs Team Mojo 1-3
Team Nib vs De’ Løgn 3-1
Fuzer vs Team Tæt På 2-3

3. Runde – Taber:
De’ Ikk’ Løgn vs Team Mojo 3-1
Team Nib vs Team Tæt På 3-1

4. Runde – Taber:
De’ Ikk’ Løgn vs Underberg 1-3
Team Nib vs Black & White 3-1

5. Runde – Taber:
Underberg vs Team Nib 1-3

6. Runde – Taber:
Team Nib vs Jægerne 2-3

Finalen:
Team Bulldogs vs Jægerne 5-4

Top 4:
1. Team Bulldogs
2. Jægerne
3. Team Nib
4. Underberg

C-DOUBLE – 16 hold

1. Runde:
Game On vs Outsiderne 5-4
Team Vinderup 1 vs Hobitterne 4-5
Røverne fra Vissenbjerg vs Cousins 5-1
Team Wulff vs Go’Sex.dk 5-3
Team PS vs Mile 5-1
Ulka vs Team Work 5-1
Team Vinderup 2 vs Team Viborg 2-5
Vestkyst Hustlers vs Ham & Hende 5-2

2. Runde:
Game On vs Hobitterne 4-5
Røverne fra Vissenbjerg vs Team Wulff 5-3
Team PS vs Ulka 3-5
Team Viborg vs Vestkyst Hustlers 2-5

3. Runde:
Hobitterne vs Røverne fra Vissenbjerg 2-5
Ulka vs Vestkyst Hustlers 3-5

4. Runde:
Røverne fra Vissenbjerg vs Vestkyst Hustlers 5-3

1. Runde – Taber:
Team Vinderup 1 vs Outsiderne 2-3
Cousins vs Go’Sex.dk 3-2
Mile vs Team Work 3-2
Team Vinderup 2 vs Ham & Hende 2-3

2. Runde – Taber:
Outsiderne vs Team Viborg 3-2
Cousins vs Team PS 2-3
Mile vs Team Wulff 1-3
Ham & Hende vs Game On 0-3

3. Runde – Taber:
Outsiderne vs Team PS 3-2
Team Wulff vs Game On 3-2

4. Runde – Taber:
Outsiderne vs Hobitterne 2-3
Team Wulff vs Ulka 2-3

5. Runde – Taber:
Hobitterne vs Ulka 3-0

6. Runde – Taber:
Hobitterne vs Vestkyst Hustlers 2-3

Finalen:
Røverne fra Vissenbjerg vs Vestkyst Hustlers 5-4

Top 4:
1. Røverne fra Vissenbjerg
2. Vestkyst Hustlers
3. Hobitterne
4. Ulka

 

 

 

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *