Startliste DM Medley – endelig format og estimerede starttider

Ifht. det annoncerede format bliver der tale om en enkelt ændring.
Nu hvor endelig liste med deltagere er bekræftet kan vi konstatere at BB-Rækken ikke blev helt så stor som de øvrige rækker, så i BB-Rækken bliver formatet bedst af 5 sæt på både taber- og vindersiden.

Starttider og endeligt format er derfor som følger:
C+CC spillerne får spilstart kl. 11.00 og kan indskrive sig mellem kl. 10.00 og frem til spilstart.
B+BB spillerne får spilstart tidligst kl. 14.30 og kan indskrive sig fra kl. 12.00 og frem til kl. 14.20!

Spilformatet er bedst af 5 sæt på vinderside samt bedst af 3 sæt på tabersiden (BB-Rækken undtaget).
C-Række – Single out:
Vinderside – 301-Cricket-301-Cricket-Choice
Taberside – 301-Cricket-Choice

CC-Række – Single out:
Vinderside – 501-Cricket-501-Cricket-Choice
Taberside – 501-Cricket-Choice

B-Række – Master out:
Vinderside – 501-Cricket-501-Cricket-Choice
Taberside – 501-Cricket-Choice

BB-Række – Master out:
Vinderside – 701-Cricket-701-Cricket-Choice
Taberside – 701-Cricket-701-Cricket-Choice

Herunder ses startlisterne og endelig rating:

Startliste BB
Navn Rating
Bent Erik Højhus 12
Brian Nielsen 12
Frederik Clemmensen 10
Jesper Hansen 10
Johnny Hansen (Ejby) 10
Henrik Kreutzfeld 9
Jan Guldsten 9
Jannik Fjeldsted 9
Mick Petersen 8
Johnny Hansen (Særslev) 7
Laurits Rud 7
Martin Knudsen 7
Per Hendriksen 7

 

Startliste B
Annemarie Juhl 6
Bettina Hedensted 6
Charlotte Andersen 6
Christian Jæger Nielsen 6
Claus Børre 6
Daniel Hansen 6
Jacob Hansen 6
Knud Erik Pedersen 6
Martin Hansen (Ejby) 6
Martin Larsen 6
Mathias Philipsen 6
Morten Nymann 6
Ole Sødergren 6
Brian Engholm 5
Finn Hawthorn 5
John Sørensen 5
Kent Hansen 5
Lars Ommestrup 5
Martin Hansen (Særslev) 5
Michelle Sørensen 5
Jimmy Jensen 5

 

Startliste CC
Claus Rasmussen 4
Erling Odgaard 4
Jan Jakobsen 4
Jørgen Greve 4
Kasper Reus 4
Leif Rasmussen 4
Nick Skovlund 4
Sandra Hermansen 4
Trine Larsen 4
Ulrich Andreasen 4
Villy Hermansen 4
Aage Sørensen 4
Annette Reus 3
Brian Ditmar Nielsen 3
Brian Sivertsen 3
Ivan Udsen 3
Johni Carlson 3
Karis Mikkelsen 3
Kenneth Aurbo 3
Kenneth Jørgensen 3
Maria Lehnskov 3
Nicolai Bonke 3
Nils J. Hansen 3
Rose Nielsen 3
Thomas Guttroff 3
Trivo Ivetic 3

 

Startliste C
Anette Stoffers 2
Annette Nielsen 2
Bo Hermansen 2
Brian Jakobsen 2
Charlotte Rasmussen 2
Eva Skau 2
Gitte Beck 2
Helene Jensen 2
Helle Rasmussen 2
Henning Henriksen 2
Karin Laursen 2
Lisa Jensen 2
Lotte Hansen 2
Mads Revsbeck 2
Martin Beck 2
Mathias Korsbæk 2
Nick Lanther 2
Per Sundahl 2
Rene Andersson 2
Sabrina Hansen 2
Stine Kaaris 2
Tanja A F Hansen 2
Tina Jensen 2
Ulla Jæger 2
Charlotte Skræp 1
Ib Jessen 1
Sonja Hansen 1
Trine Rising 1

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *