Resultater Finalestævnet

Resultater fra Double stævnet Munkebjerg d. 23. januar

DOUBLE BB:
1. The Insane
2. Team Skål
3. The Roses
4. Røde Stork
5.-8. Jyden
5.-8. Team BDBB
5.-8. Børkop Dart
5.-8. Goodison Park
9.-16. Team MM
9.-16. Far & Søn
9.-16. Jægerne
9.-16. The 70’s
9.-16. De Vilde
9.-16. Byporten 1
9.-16. Mig & den anden Idiot
9.-16. Stor & Lille

Vinder af 2nd Chance: CJ Børkop

DOUBLE B:
1. Thyra’s Kilde
2. Cavalier Drengene
3. Fyn & Jylland
4. Dullerne
5.-8. Greven’s Kupé
5.-8. Mor & Datter
5.-8. Kost & Skovl
5.-8. Det ved jeg sgu ik’
9.-16. JJ Børkop Dart
9.-16. Jonas 18
9.-16. Vi når det nok
9.-16. Team Brix
9.-16. EjbyDart.dk
9.-16. Black & White
9.-16. Alkoholdet
9.-16. Team Jørgensen

Vinder af 2nd Chance: JJ Børkop

DOUBLE CC:
1. De Lystige
2. B1+B2
3. De 2 Fjolser
4. Dobbelt Airbags
5.-8. Godt Brugt
5.-8. BEKA
5.-8. De 2 Dårlige
5.-8. Et hul fra
9.-16. Fadølsklubben
9.-16. 2 Kolde Kællinger
9.-16. Røverne
9.-16. Hanegal 2
9.-16. Team Blank
9.-16. De 2 Jyder
9.-16. Hanegal 1
9.-16. Team Thiel

Vinder af 2nd Chance: Go’sex.dk

DOUBLE C:
1. Tøserne
2. Holdnavn
3. Senere
4. Bonnie & Clyde
5.-8. Blå Stue -1
5.-8. Team Lunde
5.-8. Team Pikkert
5.-8. Team AA+
9.-16. Mig & Lillebror
9.-16. Team Wulff
9.-16. Team Brandmænd
9.-16. FRC Dart
9.-16. Havfruen
9.-16. Morgan Girls
9.-16. Brødrene
9.-16. Listig Bay

Vinder af 2nd Chance: De unge mødre

PRIDE CUP:
1. Dart Hornslet
2. Hvide Sande Dart
3.-4. Ejby Dart
3.-4. Hos Hermansen
5.-8. Sidesporet
5.-8. Særslev Dart
5.-8. Odins Dart Club
5.-8. Kupéen
9.-13. Børkop Dart
9.-13. Erritsøe Bodega
9.-13. Byportens Bodega
9.-13. Sharks Poolhall
9.-13. Havfruen

Resultater fra Trio stævnet Munkebjerg d. 24. januar

TRIO B:
1. JJT Børkop
2. Tinsoldaterne
3. Uptown Funk
4. Untouchables
5.-8. Team Stejner
5.-8. MCM
5.-8. De Vilde
5.-8. Party Boys
9.-16. 2 Høje og 1 lav
9.-16. Goodison Park
9.-16. Generalen
9.-16. De Gamle Kæmper
9.-16. Jyden
9.-16. KMK Ejby
9.-16. Far & Søn Maain
9.-16. Wonderboys

Vinder af 2nd Chance: Bjørnebanden

TRIO C:
1. Vestergade
2. FRC Dart
3. Team Brenderup
4. Trip Trap
5.-8. Børkop Dart 123
5.-8. De 3 Musketerer
5.-8. 2 Kolde & 1 Doven
5.-8. Blå Stue
9.-16. Beck Larsen
9.-16. De 3 Dårlige
9.-16. Tivoli Dart
9.-16. Krauses Kællinger
9.-16. Los Trios
9.-16. Børkops Bedste
9.-16. Team Turbo
9.-16. BH Maleren

Vinder af 2nd Chance: Team Fisherman

Perfect 8:
1. Jan Guldsteen
2. Micke Næsby
3.-4. Bent Erik Højhus
3.-4. Frederik Clemmensen
5.-8. Johnny Hansen
5.-8. Peder Høj
5.-8. Brian Nielsen
5.-8. Tommy Dideriksen

 

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *