Server update og vedligehold

Det er blevet tid til en opdatering af serverparken hos Medalist, og de er desværre kommet med en udmelding om at det er nødvendigt at gøre akut og med ekstremt kort varsel.
Serverne (og dermed alle online funktioner og website) vil derfor være ude af drift i op til 3 dage i denne uge startende fra og med tirsdag morgen.
De arbejder naturligvis så hurtigt som overhovedet er muligt, og vi melder ud når alle systemer er i drift igen.

Evt. programsatte kampe skal derfor afvikles med manuel indtastning af hcp eller udsættes til senere så længe serverne er offline.

Da det ikke er muligt for spillerne at tilgå deres rating på website i perioden, så har vi herunder lavet en liste over ratings på spillerne med kampe som er programsat til at spille tirsdag, onsdag eller torsdag.

Er der ikke-programsatte kampe som ønskes afviklet i perioden, så er det vigtigt at spillerne selv får checket deres rating i dag (mandag) inden website er nede. Vi har ikke mulighed for at checke ratings på spillerne mens serverne er taget ud af drift.

Følgende hold har kampe som er programsat tirsdag, onsdag eller torsdag:

Fredericia B Double:
Thyras Kilde – Christian Jæger 6 – Jesper Sørensen 5 – Per Schumacher 4
De Skarpe – Lasse Hansen 7 – Jan Jensen 8 – Frank Kristensen 3
Kongen & Undersåtterne – Ronni Dyg 8 – Rasmus Kroløkke 4 – Rasmus Jensen 3 – Sørem Plumhoff 3
Hos Ellen 2 – Michael Egeberg 4 – Jan Maltesen 4 – Kaj Smedegaard 6

Fredericia CC Double:
Sidesporet – Jimmi Bertelsen 7 – Miriam Bertelsen 2 – Christian Hansen 4 – Thomas Gaasvig 3
Kildens Veninder – Lise Lotte Andersen 3 – Rosa Nilsson 2
FRC Dart – Benny Hansen 4 – Brian Pedersen 3 – Jane Carstens 2 – Ricky Askjær 2
Ulle & Jeg – Ulrik Dideriksen 5 – Wickie Hovgaard 2
No Respect – Claus Mathiessen 2 – Kim Jørgensen 3
Schøn & Hovgaard – Jim Hovgaard 5 – Hanne Schøn 1

Fredericia/Fyn B Trio:
Morud Dart – Brian Engholm 4 – Kent Hansen 6 – Martin Larsen 8 – Johnny Hansen 8 – Daniel Hansen 6
Wonderboys – Thomas Odgaard 7 – Jørgen Greve 2 – Erling Odgaard 2 – Claus Rasmussen 4

Fyn BB Double:
Odins Dream Team – Nicky Ludvigsen 11 – Palle Madsen 9 – Jann Rasmussen 7 – Buller Højsgaard 8
HMS HH – Henrik Klint 8 – Morten Andersen 5

Fyn CCC Double:
Team OB HH – Villy Hermansen 3 – Dennis Bang 3
De Lystige – Ivan Udsen 2 – Martin Dalgreen 4 – Helene Jørgensen 2

Fyn CC Double:
Tøserne – Kirsten Ladehoff 3 – Dorte Mikkelsen 1 – Pia Larsen 1
En kort en lang – Charlotte Rasmussen 3 – Annette Reus 3
Blå Stue 1 – Tanja Hansen 2 – Annette Nielsen 3 – Brian Nielsen 4 – Trivo Ivetic 4
De Gule – Jan Eldrup 4 – Simon Johansen 4 – Mads Petersen 1

Fyn C Double:
Snehvide og de 2 små dværge – Esben Nielsen 4 – Hans Jørgen Madsen 3 – Iben Knudsen 1
Fyr & Bi – Tonny Hansen 1 – Gitte Nykjær 1 – Eva Gejbøl 1

Viborg CC Double:
Klitteklanen – Lene Klitte 3 – Martin Klitte 3
Rask – Mikael Rask 3 – Dennis Rask 6
Team YNWA – Palle Kristensen 2 – Jan Jørgensen 3
Bulldog – Kasper Valentin 4 – Leon Vestergaard 4

Viborg C Double:
Team Ibfisk – Morten Dalgaard 1 – Shelly Selsager 1
Team Hygge – Mette Østergaard 1 – Mette Thaarup 1
Sugarbabes – Rita Laursen 1 – Jeanett True 1
Team Secrects – Vibeke Ankjær 1 – Troels Margon 2

Vejle B Double:
Turtelduerne – Tanja Hedegaard 3 – Erik Hedegaard 2
King Queens – Søren Knudsen 2 – Charlotte Andersen 6 – Jette Petersen 2 – Zarina Andersen 1 – Tarjani Andersen 3

Østjylland B Double:
Fordi vi ka’ – Morten Nymann 9 – Lars Ommestrup 5 – John Sørensen 4
Mandagsholdet – Ole Munk 7 – Marc Payne 7 – Geirr Halvorsen 4
BullBusters – Ib Rasmussen 7 – Troels Christensen 6 – Nicolai Bonke 3 – Rasmus Milo 5 – Jacob Laursen 2
Underdogs – Tommy Rasmussen 6 – Thomas Bjerg 3 – Martin Krause 4

Østjylland C Double:
Triple M – Mathias Korsbæk 3 – Malte Jensen 2 – Christina Nyholm 1
Team Blank – Mai Eriksson 2 – Connie Petersen 1 – Johan Nielsen 2
Sognevejens Esser – Annbrit Olsen 4 – Per Kjærgaard 2
RAMM – Rikke Mikkelsen 2 – Martin Jørgensen 1 – Andreas Clausen 4 – Martin Meldgaard 3
Nogen – Camilla Skjødt 1 – Camilla Stigers 2 – Eugenia Kniazeva 2
Lucky Luciano – Laurits Østergaard 4 – Lisa Jensen 2 – Kim Jøker 3

Fredericia 501:
Tosserne – Michael V. 3 – Ronni D. 7 – Lars B. 2 – Kriller 1 – Finn J. 2 – Steven 4 – Woody 1 – Bo 2
Harry/Bahnsen – Jens T. 3 – Helge 2 – Rie 1 – Kim P. 1 – Svend 1 – Lis 2
The Duffs – Daniel 2 – Rene A. 1 – Paw 1 – Louise 1 – Kylle 2 – Pernille 1
De uskarpe – Camilla 1 – Frank 2 – Bjarke 2 – Johnny 2 – Karen M. 1 – Marianne 1
Tinsoldaterne – Stefan 4 – Ole 4 – Hans 4 – Jesper 3 – Michael 3
Saltstængerne – John 3 – Claus 2 – Lasse 2 – Jean 2 – Christine 1 – Per 2
Remisen – Benny 3 – Henrik 2 – Jørn 3 – Torben 3 – Morten 2 – Kjeld 3 – Jan 5
Boblerne – Mads 2 – Alex 1 – Ulla 1 – Preben 1 – Kim 1

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *