Foreløbige ligatilmeldinger Efterår 2017

Liste over de foreløbige tilmeldinger til efterårets liga.

Sidst opdateret d. 28. august 2017 12:07

ØSTJYLLAND DOUBLE: (pt. 20 tilmeldinger – sidste sæson 19)
Jonas Lyn (Sharks Poolhall)
Black Bulls (Kilden)
BullBusters (Sharks Poolhall)
De Pøjet Pile (Dart Hornslet)
Mig & Mor (Byportens Bodega)
Mandagsholdet (Dart Hornslet)
Planke & Sas (Dart Hornslet)
Double Trouble (Byportens Bodega)
KimLis (Byportens Bodega)
2 røde, 1 brød & 1 cocio (Byportens Bodega)
Aner det ikke (Byportens Bodega)
Byporten 1 (Byportens Bodega)
Suicide Squad (Byportens Bodega)
The Rookies (Byportens Bodega)
Team Sutten (Byportens Bodega)
De 3 Mus (Byportens Bodega)
Hadstenerne (Aakroen)
Carlos (Aakroen)
Team Småkage (Aakroen)
Sognevejens Esser (Aakroen)

FREDERICIA DOUBLE: (pt. 43 tilmeldinger – sidste sæson 31)
Morten & Peter (Børkop Dart)
G & L (Børkop Dart)
Berit & Niller (Børkop Dart)
De unge mødre (Børkop Dart)
Team Redbull (Børkop Dart)
De gamle & de unge (Børkop Dart)
Gøg & Gokke (Børkop Dart)
Heir for Bier (Børkop Dart)
Tante 1 & Tante 2 (Børkop Dart)
Rytmehans (Børkop Dart)
Invalidepensionisterne (Børkop Dart)
CL Børkop Dart (Børkop Dart)
LUC (Børkop Dart)
Vi når det nok (Børkop Dart)
De 2 på Balkonen (Børkop Dart)
Dagplejen (Børkop Dart)
Malibu (Børkop Dart)
Tinsoldaterne (Havfruen)
GPS Fejl (Havfruen)
Team Mermaid (Havfruen)
Vædderne (Havfruen)
Le Grand (Thyras Kilde)
For Fan (Thyras Kilde)
Nu kender vi 2 hinanden (Thyras Kilde)
Kildens Koste (Thyras Kilde)
De Rappe (Thyras Kilde)
Thyras Old Boys (Thyras Kilde)
Thyras Drenge (Thyras Kilde)
Indianershit (Lumskebugten)
Stil Dart (Lumskebugten)
Lumsketøserne (Lumskebugten)
Shit & Chanet (Lumskebugten)
Vores Bar (Vores Bar)
Ellingerne (Hos Ellen)
De Glade Piger (Kahytten)
De 2 Tosser (Kahytten)
Kahytten (Kahytten)
FRC Dart (Sidesporet)
No Respect (Sidesporet)
Tenderne fra Vandhullet (The Last Waterhole)
The Green Team (The Last Waterhole)
Team Bøgvad (The Last Waterhole)
Soulmates (King George Pub)

FYN DOUBLE: (pt. 55 tilmeldinger – sidste sæson 55)
Kom on (Ejby Dart)
Alti Alti Boom (Ejby Dart)
Ejby Dart.dk (Ejby Dart)
Vi må nøjes (Ejby Dart)
Løven & Løvinderne (Ejby Dart)
Middelfart (Ejby Dart)
Skatter 1 & 2 (Ejby Dart)
Team Bøgehæk (Ejby Dart)
HF (Ejby Dart)
Mini & Maxi (Ejby Dart)
Team Tykmis (Ejby Dart)
Team Saxo (Ejby Dart)
Team Beck (Ejby Dart)
Vi Prøver (Ejby Dart)
Vejle Bønderne (Ejby Dart)
BH Maleren 2 (Ejby Dart)
180’er (Ejby Dart)
SD Team Crazy (Særslev Dart)
SD Blød Nougat (Særslev Dart)
SD Hr & Fru Basse (Særslev Dart)
SD Baron & Baronessen (Særslev Dart)
SD Odgaard (Særslev Dart)
SD Fasandræberne (Særslev Dart)
SD Månerne (Særslev Dart)
SD Jægerne (Særslev Dart)
SD D-Boys (Særslev Dart)
SD Kort en lang (Særslev Dart)
SD Dream Team (Særslev Dart)
SD Old Carpenters (Særslev Dart)
SD 2 Kolde fra Kassen (Særslev Dart)
SD Mumitroldene (Særslev Dart)
SD De Lystige (Særslev Dart)
Team Slukefter (Særslev Dart)
Nye Tider (Kupéen)
Team Sundahl (Kupéen)
Gu Siste (Kupéen)
Mallings Piger (Kupéen)
Team Go Go (Kupéen)
Team Tusindben (Kupéen)
Majkens Søde Drenge (Kupéen)
3 mod 1 (Kupéen)
De Fantastiske 3 (Kupéen)
Team Tosserne (Hos Hermansen)
HH Lot’mor & Tøserne (Hos Hermansen)
Team Indre Mission (Hos Hermansen)
Team OB (Hos Hermansen)
Vimoroz (Hos Hermansen)
Amatørerne (Hos Hermansen)
De Blå (FHIF)
De Sorte (FHIF)
De Røde (FHIF)
De Gule (FHIF)
Miniputterne (Skalbjerg Dart)
Røverne (Skalbjerg Dart)
Det Grå Guld (Skalbjerg Dart)

VINDERUP DOUBLE:
Team Devils (Irish Pub)
Team HBM (Irish Pub)
Ung & Gammel (Irish Pub)
Team KKU (Irish Pub)
Team Peter Belli (Irish Pub)
Team Skinke Slice (Irish Pub)
Rollo & Ralle (Irish Pub)
JepJep & Libergren (Irish Pub)

FREDERICIA/FYN TRIO: (pt. 15 tilmeldinger – sidste sæson 18)
Team Hat & Briller (Ejby Dart)
HFT (Ejby Dart)
BH Maleren (Ejby Dart)
Vi må nøjes vi (Ejby Dart)
Mormor & Tøserne (Ejby Dart)
SD Morud Dart (Særslev Dart)
SD Basserne (Særslev Dart)
SD Wonderboys (Særslev Dart)
SD GirlPower (Særslev Dart)
SD Tivolidart (Særslev Dart)
De Grønne (FHIF)
De Hvide (FHIF)
Kupéen (Kupéen)
Gunnars Tøser (Kupéen)
Amatørerne (Kupéen)

VIBORG DOUBLE:

GRAND MASTER DOUBLE:
Aakroen (Aakroen)
Hadsten Dream Team (Aakroen)
Alti Alti Boom (Ejby Dart)
Ejby Dart.dk (Ejby Dart)
Bimse & Nicki (Ejby Dart)
Byporten 1 (Byportens Bodega)
Suicide Squad (Byportens Bodega)
Munk & Fjeldsted (Byportens Bodega)
Børkop Dart (Børkop Dart)

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *