Tilmeldinger Efterår 2020

Sidst opdateret d. 30. august 2020 14:05

Følgende hold er tilmeldt Liga Efterår 2020.

Hvis dit hold ikke står på listen, så var det ikke tilmeldt på tidspunktet for denne sides sidste opdatering (se øverst).

HoldnavnLigaHoldkaptajn/kontaktpersonSpillested
Det Nye ParBullshooter double AMartin SimonsenBodega Uptown (6600 Vejen)
The ButchersBullshooter double AClaus KruseBodega Uptown (6600 Vejen)
BullBustersBullshooter double AIb RasmussenDart Hornslet (8543 Hornslet)
Team GulddameBullshooter double ANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Vor Herre til hestBullshooter double APeder HøjHvide Sande Dart
Centrum KrigerneBullshooter double ASøren HedegaardIF Centrum 8600 Silkeborg
kp os treBullshooter double AKirsten LadehoffKupéen (5580 Nørre Aaby)
Le EiffeltowerBullshooter double ANette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
Byporten AllstarsBullshooter double BBBMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
Thorsen og TradsBullshooter double BBBJimmi HenningsenBørkop Dart (7080 Børkop)
TipsklubbenBullshooter double BBBTommy DideriksenBørkop Dart (7080 Børkop)
Ejbydart.dkBullshooter double BBBThomas TopEjby Dartforening (5592 Ejby)
HansOleBullshooter double BBBOle SødergrenHavfruen (7000 Fredericia)
De tunge drengeBullshooter double BBBCarsten NielsenHvide Sande Dart
De Virile CowboysBullshooter double BBBRené TranbergIF Centrum 8600 Silkeborg
Byporten 1Bullshooter double BBRulleByportens Bodega (8543 Hornslet)
Come onBullshooter double BBRene CarlsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Lars og de små drengeBullshooter double BBRonny RanckHvide Sande Dart
kp de toBullshooter double BBulrich larsenKupéen (5580 Nørre Aaby)
T.PBullshooter double BBNette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
SD fætterneBullshooter double BBKasper reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TROLDEN 1Bullshooter double BBLars HahnVejen Dartklub 6600 Vejen
Bamse & KyllingBullshooter double BMarianne LinnetBodega Uptown (6600 Vejen)
Dræberne Fra ViborgBullshooter double BElse NielsenIF Centrum 8600 Silkeborg
Team HopelessBullshooter double BCarsten AagaardIF Centrum 8600 Silkeborg
wild hogsBullshooter double Bkim thomassenJyden 7500 Holstebro
SD HF Særslev DartBullshooter double BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TROLDEN 9Bullshooter double BFinn FunkVejen Dartklub 6600 Vejen
ChawadBullshooter double BClaus vad sørensenVores Bar (7100 Vejle)
Ung, Ældre og ÆldstBullshooter double CCCLars OmmestrupByportens Bodega (8543 Hornslet)
Onkel & NevøBullshooter double CCCJesper SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
The FremstormersBullshooter double CCCOle VistisenJyden 7500 Holstebro
Team AurboBullshooter double CCCKenneth AurboKahytten (7000 Fredericia)
SD OdgaardBullshooter double CCCMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
To kolde fra kassenBullshooter double CCCBrian SivertsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TROLDEN 13Bullshooter double CCCJesper ThamsVejen Dartklub 6600 Vejen
Team SkipperBullshooter double CCLinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
BothovederneBullshooter double CCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kylling & CoBullshooter double CCThomas NielsenHvide Sande Dart
the dance monkeysBullshooter double CCnina pedersenKupéen (5580 Nørre Aaby)
Det bare osBullshooter double CCDan PedersenThyras Kilde (7080 Børkop)
SurpriseBullshooter double CCDanny ØrumThyras Kilde (7080 Børkop)
KysseholdetBullshooter double CCDennis pedersenVores Bar (7100 Vejle)
Team M&M'sBullshooter double CMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
De 3 tøserBullshooter double CLisa JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
Team A.F.ABullshooter double CAnya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De SkøreBullshooter double CVivi JuhlHavfruen (7000 Fredericia)
Gps Fejl JuniorBullshooter double CIngeborg SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
TROLDEN 2Bullshooter double CJimmi LundVejen Dartklub 6600 Vejen
2+1Bullshooter double CJette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
Hadsten Dream TeamBullshooter europaeisk ligaJustin ThurleyDart Hornslet (8543 Hornslet)
Kill That OwlBullshooter trio AMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
ForhåndsfavoritterneBullshooter trio AIb RasmussenDart Hornslet (8543 Hornslet)
Team RofusBullshooter trio ANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Triple SBullshooter trio AJesper SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
Rata Ruta Part 2Bullshooter trio ANette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
SD Morud dartBullshooter trio ABrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Big Ben HadsundBullshooter trio BPalle NielsenBig Ben Pub 9650 Hadsund
Team UnderbergBullshooter trio BRulleByportens Bodega (8543 Hornslet)
B.H. MalerenBullshooter trio BBo HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
SD HFD Særslev DartBullshooter trio BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team dunkBullshooter trio BLinette hansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TivolidartBullshooter trio BSabrina hansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team HAJBullshooter trio CAnne EdelsteinBørkop Dart (7080 Børkop)
Sognevejens EsserBullshooter trio CPer KjærgaardDart Hornslet (8543 Hornslet)
Team RevsbeckBullshooter trio CMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
GPS FejlBullshooter trio CIngeborg Juhl SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
GirlpowerBullshooter trio CMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD WonderboysBullshooter trio CErling OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
2 seje tøserMedalist double MED hcpAnn Lund LarsenIrish Pub (7830 Vinderup)
A TonsereMedalist double MED hcpLars T. JensenIrish Pub (7830 Vinderup)
beasty bakerMedalist double MED hcpib DybdalIrish Pub (7830 Vinderup)
Team Godt nok nok godtMedalist double MED hcpHenrik Obitsø KrisensenIrish Pub (7830 Vinderup)
Øb & BøvMedalist double MED hcpChristian PetersenIrish Pub (7830 Vinderup)
NSBMedalist Fyn BBBBBNicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
2 tilbud og en colaMedalist Fyn BBBBBStefan LarsenHos Hermansen (5400 Bogense)
kp the daltonsMedalist Fyn BBBBBTorben SchneiderKupéen (5580 Nørre Aaby)
De håbløseMedalist Fyn BBBBBFrederik pedersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD JægerneMedalist Fyn BBBBBBrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneMedalist Fyn BBBBBKent HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
De gamle kæmperMedalist Fyn BBBBLaurits RudEjby Dartforening (5592 Ejby)
En alm og en ClassicMedalist Fyn BBBBJan EldrupGelsted Kro 5591 Gelsted
kp de toMedalist Fyn BBBBulrich andreasenKupéen (5580 Nørre Aaby)
kp tre mod enMedalist Fyn BBBBallan lindhardtKupéen (5580 Nørre Aaby)
De Røde banditterMedalist Fyn BBBBMartin SchultzRøde Kro 5400 Bogense
FasandræberneMedalist Fyn BBBBJesper rasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
De nyeMedalist Fyn BBBThomas TopEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kom OnMedalist Fyn BBBMia LaursenEjby Dartforening (5592 Ejby)
White TigersMedalist Fyn BBBMikael StageFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De grusomme gdcMedalist Fyn BBBJulie Sander JensenGelsted Dartklub (5591 Gelsted)
Team TuborgMedalist Fyn BBBPernille FilipsenGelsted Kro 5591 Gelsted
No NameMedalist Fyn BBBLinda DeleuranHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Blandede BolcherMedalist Fyn BBJacob HansenDen Lokale 5592 Ejby
MBZMedalist Fyn BBBo Rune HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De RødeMedalist Fyn BBHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
20.02Medalist Fyn BBHenrik RasmussenGelsted Kro 5591 Gelsted
kp os treMedalist Fyn BBKirsten LadehoffKupéen (5580 Nørre Aaby)
SD HF Særslev DartMedalist Fyn BBHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD tosserneMedalist Fyn BBKasper reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Dream TeamMedalist Fyn BNanna NyborgEjby Dartforening (5592 Ejby)
De BlåstrivetMedalist Fyn BJoakim GøhnsFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Kroens TøzerMedalist Fyn BCharlotte MulvadHos Hermansen (5400 Bogense)
Team marcMedalist Fyn BPernille HermansenHos Hermansen (5400 Bogense)
kp kom onMedalist Fyn BdotKupéen (5580 Nørre Aaby)
the dance monkeysMedalist Fyn Bnina pedersenKupéen (5580 Nørre Aaby)
Team OdgaardMedalist Fyn BMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
JammerlapperneMedalist Fyn CCCCCBrian KuhrEjby Dartforening (5592 Ejby)
B1 og B2 gdcMedalist Fyn CCCCCHans Erik FrederiksenGelsted Dartklub (5591 Gelsted)
Team obMedalist Fyn CCCCCVillyHos Hermansen (5400 Bogense)
De uligeMedalist Fyn CCCCCMichael JensenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
RøverneMedalist Fyn CCCCCWilly AndersenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
kp baileys girlsMedalist Fyn CCCCCdorte rasmussenKupéen (5580 Nørre Aaby)
DuploMedalist Fyn CCCCCClaus RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
ED VejlebønderneMedalist Fyn CCCCLeif RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
En på lampenMedalist Fyn CCCCAlex revsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team BeckMedalist Fyn CCCCMartin BeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Det Grå GuldMedalist Fyn CCCCJan KirkebyFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
japper and the coconutsMedalist Fyn CCCCjasper kejlingKupéen (5580 Nørre Aaby)
no skills just luckyMedalist Fyn CCCCmichelleKupéen (5580 Nørre Aaby)
MumitroldeneMedalist Fyn CCCCSabrina HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TOSSERNEMedalist Fyn CCCPia JønssonDen Lokale 5592 Ejby
B.H. Maleren 50 +Medalist Fyn CCCNils J. HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Blå StueMedalist Fyn CCCTanja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
MayBeMedalist Fyn CCCMaya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team SkafteMedalist Fyn CCCLotte HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Lady og VagabondenMedalist Fyn CCCIvan UdsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Heine´s Bitche´sMedalist Fyn CCFreja RubinEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team A.AMedalist Fyn CCAnya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team HansenMedalist Fyn CCSonja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Robin HoodMedalist Fyn CCPernille WulffHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
kp gunnars slængMedalist Fyn CCtina gustafsonKupéen (5580 Nørre Aaby)
kp team sundahlMedalist Fyn CCper sundahlKupéen (5580 Nørre Aaby)
StjernerneMedalist Fyn CAnne Grethe lundHos Hermansen (5400 Bogense)
TrekløveretMedalist Fyn CAnnemarie madsenHos Hermansen (5400 Bogense)
Uh huMedalist Fyn CHenriette jensenHos Hermansen (5400 Bogense)
de proffesionelle amatøreMedalist Fyn Ctorben nikanderKupéen (5580 Nørre Aaby)
Røde MorMedalist Fyn CMaja stegøRøde Kro 5400 Bogense
Flips og søsMedalist Fyn CLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Bettina og JimmyMedalist Fre/Vejle BBBBettina HedenstedBørkop Dart (7080 Børkop)
JAMMedalist Fre/Vejle BBBMaya AndresenBørkop Dart (7080 Børkop)
MTCMedalist Fre/Vejle BBBMartin HansenBørkop Dart (7080 Børkop)
Triple SMedalist Fre/Vejle BBBJesper SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
henning´s dullerMedalist Fre/Vejle BBBlars bøgebjergKahytten (7000 Fredericia)
K.YtterneMedalist Fre/Vejle BBBRoald JohansenKahytten (7000 Fredericia)
TullemoreMedalist Fre/Vejle BBBJeanette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
B1 og B2Medalist Fre/Vejle BBThomas KristensenBørkop Dart (7080 Børkop)
Benjamin og ThomasMedalist Fre/Vejle BBBenjamin HedenstedBørkop Dart (7080 Børkop)
Van DartMedalist Fre/Vejle BBAnders BiesotKahytten (7000 Fredericia)
Vi KA KAMedalist Fre/Vejle BBKenneth AurboKahytten (7000 Fredericia)
Mødestedet 2Medalist Fre/Vejle BBJimmy lundMødestedet (7000 Fredericia)
BooomMedalist Fre/Vejle BBCamilla LindebergVores Bar (7100 Vejle)
Pil’aMedalist Fre/Vejle BBCharlotte AndersenVores Bar (7100 Vejle)
Adam og de andreMedalist Fre/Vejle BJim HovgaardBørkop Dart (7080 Børkop)
InvalidepensionisterneMedalist Fre/Vejle BJimmi HenningsenBørkop Dart (7080 Børkop)
MM flightMedalist Fre/Vejle Bmads andersenKahytten (7000 Fredericia)
flyverskjulMedalist Fre/Vejle Bmiriam juhl bertelsenMødestedet (7000 Fredericia)
Mødestedet 1Medalist Fre/Vejle Bjimmi bertelsenMødestedet (7000 Fredericia)
Ni respektMedalist Fre/Vejle BJane CarstensSidesporet (7000 Fredericia)
Prop og bertaMedalist Fre/Vejle BBrian PedersenVores Bar (7100 Vejle)
De store mændMedalist Fre/Vejle CCCCFlemming Engell bobergBørkop Dart (7080 Børkop)
HUMedalist Fre/Vejle CCCCHanne SchønBørkop Dart (7080 Børkop)
Momse & LindaMedalist Fre/Vejle CCCCLinda Juul SimonsenBørkop Dart (7080 Børkop)
You and MeMedalist Fre/Vejle CCCCCharlotte AurboKahytten (7000 Fredericia)
Linda og lykkedyretMedalist Fre/Vejle CCCCAnita Krarup MøllerKlodsHans (7000 Fredericia)
IndianershitMedalist Fre/Vejle CCCCWickieLumskebugten (7100 Vejle)
Gøg og GokkeMedalist Fre/Vejle CCCCAsger HansenOrienten (7100 Vejle)
Team UnderbergMedalist Fre/Vejle CCCHenrik Nørgaard ChristensenBørkop Dart (7080 Børkop)
Birch & BøgvadMedalist Fre/Vejle CCCJari birchLumskebugten (7100 Vejle)
Tull a moreMedalist Fre/Vejle CCCTanja Maria HeeddegaardLumskebugten (7100 Vejle)
Timon Og PumbaMedalist Fre/Vejle CCCNiels JensenOrienten (7100 Vejle)
Ild og vandMedalist Fre/Vejle CCCLiselotte AndersenThe Last Waterhole (7100 Vejle)
KysseholdetMedalist Fre/Vejle CCCDennis PedersenVores Bar (7100 Vejle)
Børkops HønsMedalist Fre/Vejle CCAnne EdelsteinBørkop Dart (7080 Børkop)
Hvad hedder i hvaaMedalist Fre/Vejle CCLonni PedersenBørkop Dart (7080 Børkop)
De lumske gutterMedalist Fre/Vejle CCMorten GrissellLumskebugten (7100 Vejle)
De seje mødreMedalist Fre/Vejle CCSusanne Celik JørgensenLumskebugten (7100 Vejle)
LykkehjulMedalist Fre/Vejle CCSanne JohansenOrienten (7100 Vejle)
2+1Medalist Fre/Vejle CCJette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
Hr og Fru JMedalist Fre/Vejle CDorte JohnsenBørkop Dart (7080 Børkop)
LSCMedalist Fre/Vejle CLene AndresenBørkop Dart (7080 Børkop)
De SkøreMedalist Fre/Vejle CVivi JuhlHavfruen (7000 Fredericia)
Stilhed før stormenMedalist Fre/Vejle CJoan PedersenKahytten (7000 Fredericia)
uffes kællingerMedalist Fre/Vejle CHeidi Hedegaard AndersenKahytten (7000 Fredericia)
TeletubbiesMedalist Fre/Vejle CDorthe HansenOrienten (7100 Vejle)
DartmongolerneMedalist Vejen BDan Hansen SkovBodega Uptown (6600 Vejen)
Far & SønMedalist Vejen BLaurits LauritsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Golden ColtsMedalist Vejen BCasper FrankBodega Uptown (6600 Vejen)
Team Easy OnMedalist Vejen BHenrik HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LuckyMedalist Vejen BMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
The ButchersMedalist Vejen BClaus KruseBodega Uptown (6600 Vejen)
Bamse & KyllingMedalist Vejen CCMarianne LinnetBodega Uptown (6600 Vejen)
De GamleMedalist Vejen CCJytte PedersenBodega Uptown (6600 Vejen)
DrengerøveneMedalist Vejen CCJonas HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Maler&LoneMedalist Vejen CCPeder HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Skipper's TeamMedalist Vejen CCLinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
Team BaghjulMedalist Vejen CCJordan HartvigsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Dart VadersMedalist Vejen CMikkel HorupBodega Uptown (6600 Vejen)
Team BaderingMedalist Vejen CKristian MaylandBodega Uptown (6600 Vejen)
Team Gøg&GokkeMedalist Vejen CBjarne VolckerBodega Uptown (6600 Vejen)
Team HAKUMedalist Vejen CKurt ThomsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team MADMedalist Vejen CKamilla HarboeBodega Uptown (6600 Vejen)
Team StanDartMedalist Vejen CMia R. MadsenBodega Uptown (6600 Vejen)
ArrowsMedalist Viborg CLeon VestergaardSportspubben Målet (8800 Viborg)
Dino & SourMedalist Viborg CRita LaursenSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team BundskrabMedalist Viborg CTove PhillipsSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team MorganMedalist Viborg CKasper ValentinSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team RiisgaardMedalist Viborg CVibeke RiisgaardSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team SuperdryMedalist Viborg CKim EngenSportspubben Målet (8800 Viborg)
De 4 på flugtMedalist Østjylland BBKasper JensenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
F35 BulletsMedalist Østjylland BBRené Helmer NielsenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Team TullamoreMedalist Østjylland BBMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
Milo, Elvis og BasseMedalist Østjylland BBJakob laursenDart Hornslet (8543 Hornslet)
Bamsefar & SlikkepindMedalist Østjylland BBRasmus PedersenLandevejskroen 8544 Mørke
D.F.BMedalist Østjylland BBThomas SchmidtLandevejskroen 8544 Mørke
BB SIT!Medalist Østjylland BInger SkovBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
The HellmannsMedalist Østjylland BBrian hellmannBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
OolMedalist Østjylland BLars OmmestrupByportens Bodega (8543 Hornslet)
Planke & TotMedalist Østjylland Btina feldskovDart Hornslet (8543 Hornslet)
Rata RutaMedalist Østjylland BNette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
CaroleMedalist Østjylland BCarina NydamÅkroen (8370 Hadsten)
Team NastyMedalist Østjylland BDennis MadsenÅkroen (8370 Hadsten)
Ekstra presMedalist Østjylland CMai ErikssonByportens Bodega (8543 Hornslet)
Hells granniesMedalist Østjylland CNanna AndersenByportens Bodega (8543 Hornslet)
KimLisMedalist Østjylland CLisa JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
MuggeMedalist Østjylland CThea k. HansenDart Hornslet (8543 Hornslet)
LykkehjuletMedalist Østjylland CNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mørke
Mest for SjovMedalist Østjylland CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mørke
Sognevejens esserMedalist Østjylland CPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Team ÅenMedalist Østjylland CHeidi RasmussenÅkroen (8370 Hadsten)

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *