Pinsestævne Program

B Rækken Lørdag
501-CRI-501-CRI-501 (Open In/Master Out)
Tidspunkt Hold A (Hjemme) vs Hold B (Ude)
10:00 Martin/Sabrina (Særslev) Jesper/Oliver (Go Dart)
10:35 Jimmi/Vivi (Go Dart) Frederik/Jesper (Særslev)
11:10 Martin/Sabrina (Særslev) Frederik/Jesper (Særslev)
11:10 Morten N/Omme (Byporten) Rulle/Morten G (Byporten)
11:10 Jesper/Oliver (Go Dart) Jimmi/Vivi (Go Dart)
11:45 Rulle/Morten G (Byporten) Jesper/Oliver (Go Dart)
11:45 Frederik/Jesper (Særslev) Morten N/Omme (Byporten)
12:20 Jimmi/Vivi (Go Dart) Martin/Sabrina (Særslev)
12:20 Rulle/Morten G (Byporten) Frederik/Jesper (Særslev)
12:55 Jimmi/Vivi (Go Dart) Morten N/Omme (Byporten)
12:55 Rulle/Morten G (Byporten) Martin/Sabrina (Særslev)
13:30 Martin/Sabrina (Særslev) Morten N/Omme (Byporten)
13:30 Jesper/Oliver (Go Dart) Frederik/Jesper (Særslev)
14:05 Jimmi/Vivi (Go Dart) Rulle/Morten G (Byporten)
14:40 Morten N/Omme (Byporten) Jesper/Oliver (Go Dart)
C Rækken Søndag
501-CRI-501-CRI-501 (Open In/Open Out)
Tidspunkt Hold A (Hjemme) vs Hold B (Ude)
10:00 Brian/Benny (Særslev) Ivan/Annette (Særslev)
10:00 Oliver/Lene (Byporten) Annbritt/Kairi (Mangu)
10:00 Lucas/Ingeborg (Go Dart) Flemming/Linette (Særslev)
10:50 Annbritt/Kairi (Mangu) Lucas/Ingeborg (Go Dart)
10:50 Flemming/Linette (Særslev) Brian/Benny (Særslev)
10:50 Ivan/Annette (Særslev) Oliver/Lene (Byporten)
11:40 Flemming/Linette (Særslev) Annbritt/Kairi (Mangu)
11:40 Lucas/Ingeborg (Go Dart) Ivan/Annette (Særslev)
12:30 Oliver/Lene (Byporten) Lucas/Ingeborg (Go Dart)
12:30 Ivan/Annette (Særslev) Flemming/Linette (Særslev)
12:30 Annbritt/Kairi (Mangu) Brian/Benny (Særslev)
13:20 Annbritt/Kairi (Mangu) Ivan/Annette (Særslev)
13:20 Brian/Benny (Særslev) Oliver/Lene (Byporten)
14:10 Flemming/Linette (Særslev) Oliver/Lene (Byporten)
14:10 Brian/Benny (Særslev) Lucas/Ingeborg (Go Dart)

Telefonnumre til holdene:
Martin/Sabrina (Særslev) – Tlf. 29867406
Jesper/Oliver (Go Dart) – Tlf. 50724893
Jimmi/Vivi (Go Dart) – Tlf. 41560927
Frederik/Jesper (Særslev) – Tlf. 22997406
Morten N/Omme (Byporten) – Tlf. 28292375
Rulle/Morten G (Byporten) – Tlf. 24221999

Brian/Benny (Særslev) – Tlf. 27881109
Ivan/Annette (Særslev) – Tlf. 60632421
Oliver/Lene (Byporten) – Tlf. 52308433
Annbritt/Kairi (Mangu) – Tlf. 61685592
Lucas/Ingeborg (Go Dart) – Tlf. 50724904
Flemming/Linette (Særslev) – Tlf. 25143003

Format i puljespil:
Alle kampe bedst af 5. 501-CRI-501-CRI-501 Open in/Open out i C, og Open in/Master out i B.
Bulls Eye tæller 50/50 i 501-spillene.
Hjemmehold har udlæg i første sæt, herefter har taberen af foregående sæt udlægget i efterfølgende sæt.

Der er afsat 35 min til kampe i B rækken og 50 min til kampe i C rækken.
Hvis programmet skrider lidt, så hold modstanderholdet opdateret via SMS.
Ellers forventes det at holdene blot er klar på de angivne tidspunkter.
Vær OBS på at hvilket hold som er hjemme/ude.
Kampene afvikles ved at vælge “League mode” på maskinen, og finde Pinsestævnet B/C.
HUSK: Hvis i skal spille lokalt så skal i vælge “Play League”, og alle andre kampe spilles som “Remote League”.

Alle hold går videre til finaledagen, hvor der spilles double chance format.
Men nr 5 og 6 i puljen vil starte finaledagen direkte på tabersiden, og dermed har de 2 hold kun én chance.

På finaledagen vil alle hold få en SMS om spilletidspunkt i god tid inden deres første kamp, og derefter modtager de SMS 5-10 minutter før næste kampstart.
Alle ratings opdateres inden finaledagen.

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *