Tilmeldinger/Rækkeinddeling Forår 2022

Sidst opdateret d. 4. februar 2022 12:27

Følgende hold er tilmeldt Liga forår 2022.

Rækkeinddelingen ses herunder. Kampprogrammer uploades når de er klar.

HoldnavnRækkeHoldkaptajnSpillested
AC/SCFredericia/Vejle BSteffen ChristiansenBørkop Dart (7080 Børkop)
PoulsenFredericia/Vejle BArne PoulsenBørkop Dart (7080 Børkop)
Vi gør det bedste vi kanFredericia/Vejle BKaj KromannGo Dart 7000 Fredericia
Koch’joFredericia/Vejle BStefan KochKlodsHans (7000 Fredericia)
IndianershitFredericia/Vejle BWickieLumskebugten (7100 Vejle)
180 SkidtfiskFredericia/Vejle BJim HansenOrienten (7100 Vejle)
AKAFredericia/Vejle BBMaya AndresenBørkop Dart (7080 Børkop)
Mor og sønFredericia/Vejle BBBerit NæsbyBørkop Dart (7080 Børkop)
FlexerneFredericia/Vejle BBClaus AndersenBørkop Dart (7080 Børkop)
Det er op af bakkeFredericia/Vejle BBJesper SørensenGo Dart 7000 Fredericia
Bib/bobFredericia/Vejle BBIb hansenKlodsHans (7000 Fredericia)
HandikapFredericia/Vejle BBJimmy christensenKlodsHans (7000 Fredericia)
TøserneFredericia/Vejle CLisbeth Rostgaard NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
SmilehullerneFredericia/Vejle CVivi JuhlGo Dart 7000 Fredericia
PromillenFredericia/Vejle CAndreas Fibæk SørensenKlodsHans (7000 Fredericia)
Hva???Fredericia/Vejle CAnne EdelsteinLumskebugten (7100 Vejle)
teletubiesFredericia/Vejle CDorthe HansenOrienten (7100 Vejle)
Ild og vandFredericia/Vejle CRosa NilssonThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Blå StueFredericia/Vejle CCTanja HansenGo Dart 7000 Fredericia
Linda og lykkedyretFredericia/Vejle CCAnita Krarup MøllerKlodsHans (7000 Fredericia)
Vi Prøver IgenFredericia/Vejle CCAsger HansenOrienten (7100 Vejle)
De To TossedeFredericia/Vejle CCAnn SørensenOrienten (7100 Vejle)
De blå fluerFredericia/Vejle CCPia bøgvadThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Tom og jerryFredericia/Vejle CCNiels jensenThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Kom onFyn BMia LaursenBodegaen 5560 Aarup
De BlåstrivetFyn BMartin BachFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Det Grå GuldFyn BJan KirkebyFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De RødeFyn BHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
SD Særslev Dart FHFyn BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD Brun SovsFyn BKasper ReusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Em alm og classicFyn BBJan EldrupEjby Dartforening (5592 Ejby)
Bagerens KagearmeFyn BBMike HansemHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Team 2BorgFyn BBPernille FilipsenLille Pip 5592 Ejby
De Røde BanditterFyn BBMartin SchultzRde Kro 5400 Bogense
FasandræberneFyn BBJesper rasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD JægerneFyn BBBrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
RosesFyn BBBRose NielsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De gyldne mændFyn BBBNicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
To tilbud og en colaFyn BBBStefan LarsenHos Hermansen (5400 Bogense)
Vodka drengeneFyn BBBTorben SchneiderHos Hermansen (5400 Bogense)
TSFFyn BBBSabrina HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneFyn BBBMartin LarsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
HE TomgangFyn CTorben PedersenHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
HP BOGENSEFyn CHenriette JensenHos Hermansen (5400 Bogense)
MenysFyn CAnnemarie MadsenHos Hermansen (5400 Bogense)
Røde MixFyn CHenrik PetersenRde Kro 5400 Bogense
SieversFyn CLotteRde Kro 5400 Bogense
Lady og VagabondenFyn CIvan UdsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Dupond og DupontFyn CCMichele StageEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team SkafteFyn CCLotte HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Målmand & FrueFyn CCVivi OlsenLille Pip 5592 Ejby
Røde MorFyn CCMaja StegøRde Kro 5400 Bogense
De Røde EfternølereFyn CCDaniel MejlvangRde Kro 5400 Bogense
Kings & QueenFyn CCLine SchougaardRde Kro 5400 Bogense
SD dubloFyn CCClaus RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
M & N’sFyn CCCNanna NyborgBodegaen 5560 Aarup
MaybeFyn CCCMaya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
A.A.KFyn CCCAnya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
GummiarmeneFyn CCCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
BøllerneFyn CCCAlex RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
RøverneFyn CCCHenrik JensenHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Team ToyotaFyn CCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team HDFyn CCCCHenrik RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De Hvid StibetFyn CCCCMikael StageFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De SorteFyn CCCCBenjamin SchultzeFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Robin HoodFyn CCCCFlemming AndersenHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
TEAM OBFyn CCCCVilly HermansenHos Hermansen (5400 Bogense)
B1 og B2Fyn CCCCBrian SivertsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team KølFyn CCCCCarsten LundSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team A&CRemote ALinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
TipsklubbenRemote ATommy DideriksenBørkop Dart (7080 Børkop)
Brian er den bedsteRemote ABrian AndersenHvide Sande Dart
Henning’s DullerRemote ALars BøgebjergKahytten (7000 Fredericia)
JägerhyttenRemote ADaniel LauritzenKahytten (7000 Fredericia)
T.PRemote ANette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
Thorsen og TradsRemote AJimmi HenningsenLumskebugten (7100 Vejle)
Team UnderbergRemote BAnnemarie PlougheldByportens Bodega (8543 Hornslet)
Sypigerne & SkrædderenRemote BJannie KjærBørkop Dart (7080 Børkop)
BrianogJimRemote BJimBørkop Dart (7080 Børkop)
Kylling & Co.Remote BThomas NielsenHvide Sande Dart
KMKRemote BKenneth AurboKahytten (7000 Fredericia)
LykkehjuletRemote BSimon MøllerLandevejskroen 8544 Mrke
Team HansenRemote BSonja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kort og LangRemote BBCamillaByportens Bodega (8543 Hornslet)
bull dogsRemote BBlause østergaardByportens Bodega (8543 Hornslet)
B1 og B2Remote BBJacob HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Viagra boys lightRemote BBNicki KristensenIF Centrum 8600 Silkeborg
SD Særslev Dart HFRemote BBHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
PytRemote BBMads Møller-HansenThyras Kilde (7080 Børkop)
FragglerneRemote BBMichael SchmidtVesterkroen 6500 Vojens
VinduesviskerenRemote BBBMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
KOP1Remote BBBLars OmmestrupByportens Bodega (8543 Hornslet)
De dart gladeRemote BBBJannie MøllerIF Centrum 8600 Silkeborg
Vi PrøverRemote BBBTrine LarsenKahytten (7000 Fredericia)
MBZRemote BBBBo Rune HermansenLille Pip 5592 Ejby
PandaerneRemote BBBNiels charlie AndersenVesterkroen 6500 Vojens
Søster og BrorRemote BBBBetina HedenstedVores Bar (7100 Vejle)
Lars P og co.Remote BBBBJohnny k jørgensenBørkop Dart (7080 Børkop)
Klodsen og NittenRemote BBBBChristian jæger NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
EjbyDart.dkRemote BBBBLaurits RudEjby Dartforening (5592 Ejby)
Come onRemote BBBBRene CarlsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
OJ og hans 3 ballonerRemote BBBBHenning SteffensenHvide Sande Dart
KortklubbenRemote BBBBIb RasmussenKontoret 8380 Trige
WildgunsRemote BBBBClaus Vad SørensenVores Bar (7100 Vejle)
Vi prøverRemote CAllan NielsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kaj &migRemote CVivi JuhlGo Dart 7000 Fredericia
Alt er bedre med baconRemote CKairi KivilaidKontoret 8380 Trige
DronningerneRemote CPernille FilipsenLille Pip 5592 Ejby
SkærupRemote CKarina RiseVores Bar (7100 Vejle)
Team BøgvadRemote CPia bøgvadVores Bar (7100 Vejle)
B.H. Maleren 50+Remote CNils J HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De forladteRemote CCBerit Næsby HansenBørkop Dart (7080 Børkop)
Gin DamerneRemote CCLisbeth Rostgaard NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
B H Maler 6Remote CCMichael JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Dart-WaderRemote CCJoan PedersenKahytten (7000 Fredericia)
Øb og BøvRemote CCNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mrke
Vesterkroens OldboysRemote CCChristian MærskVesterkroen 6500 Vojens
Oli’s damerRemote CCNanna PyrmontByportens Bodega (8543 Hornslet)
Bøllebob og morRemote CCCAnette PedersenEjby Dartforening (5592 Ejby)
BanditterneRemote CCCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
You and MeRemote CCCCharlotte AurboKahytten (7000 Fredericia)
Team ToyotaRemote CCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Black and whiteRemote CCCAnita andresnVesterkroen 6500 Vojens
De ToRemote CCCJette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
SpasserneRemote CCCAlex RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
DampRemote CCCCLene PedersenByportens Bodega (8543 Hornslet)
Bolighajen & FormandenRemote CCCCTanja HansenGo Dart 7000 Fredericia
TabertotterneRemote CCCCNette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
Tykke 1 & 2Remote CCCCSonjaLille Pip 5592 Ejby
Leo`s legelandRemote CCCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
H og RRemote CCCCRosa NielsonVores Bar (7100 Vejle)
Bossen og BumsenRemote CCCCPer JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team Klip KlapRemote CCCCCOle OlesenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team M&M'sRemote CCCCCMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
ED VejlebønderneRemote CCCCCLeif RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team OdgaardRemote CCCCCMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
KbRemote CCCCCJimmi BertelsenThyras Kilde (7080 Børkop)
KysseholdetRemote CCCCCDennis Toftmann PedersenVores Bar (7100 Vejle)
MoBo pludsRemote CCCCCHenning HenriksenVores Bar (7100 Vejle)
Fulton's Gæve GutterRemote AAClaus BørreFulton Kroen 5610 Assens
3 Røde med brødRemote AAPeder HøjHvide Sande Dart
De UdueligeRemote AARené TranbergIF Centrum 8600 Silkeborg
Bamsefar og SlikkepindRemote AANette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
Bimse&TunRemote AABimseLille Pip 5592 Ejby
2&1/2Remote AAHenrik reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Sd Dream teamRemote AAFrederik PedersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
come onTrio Arene carlsenBodegaen 5560 Aarup
De gyldneTrio ANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Too good to goTrio AJan EldrupEjby Dartforening (5592 Ejby)
Mørke EliteTrio ANette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
SD Morud dartTrio ABrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
DrømmeholdetTrio AFrederik pedersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Hadsten dream teamTrio AKennetÅkroen (8370 Hadsten)
Team UnderbergTrio BAnnemarie PlougheldByportens Bodega (8543 Hornslet)
M & M & De gamleTrio BLenette MerrillEjby Dartforening (5592 Ejby)
De Brogede BolcherTrio BHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
2 gamle &1 nyTrio BJesper SørensenGo Dart 7000 Fredericia
De gyldne damerTrio BHenrikLille Pip 5592 Ejby
SD Særslev HFDTrio BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TivolidartTrio BSabrina HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Aakroens esserTrio BPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Damp3Trio CLene PedersenByportens Bodega (8543 Hornslet)
Team HajTrio CHenning HenriksenBørkop Dart (7080 Børkop)
B H MalerenTrio CBo HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
PensionistklubbenTrio CTanja HansenGo Dart 7000 Fredericia
3 måske 4Trio CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mrke
Flips`s tøserTrio CLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
WonderboysTrio CErling RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
GirlpowerTrio CMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
DSBØstjylland BTrine BlockBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Flybyggeren/Pladsmanden/GærbumsenØstjylland BRené Helmer NielsenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Nymann og flufferenØstjylland BMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
Rata RutaØstjylland BNette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
The GamblersØstjylland BJonas SørensenLandevejskroen 8544 Mrke
Team APMØstjylland BPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Hakuna MatataØstjylland BDennis MadsenÅkroen (8370 Hadsten)
Den lille, den røde & den langeØstjylland CLisa JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
10 års forskelØstjylland CMai ErikssonByportens Bodega (8543 Hornslet)
Kosten og FejebakkenØstjylland CNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mrke
Team TyndarmØstjylland CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mrke
De tre bukkebruse og troldenØstjylland CHeidi RasmussenÅkroen (8370 Hadsten)
CaroleØstjylland CCarina NydamÅkroen (8370 Hadsten)

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.