Ligatilmeldinger forår 2023

Listen er sidst opdateret d. 27. januar 2023 09:47

Rækkeinddeling for sæsonens 241 tilmeldte hold.

HoldnavnLigaHoldkaptajn/kontaktpersonSpillested
TipsklubbenDouble ANick LantherBørkop Dart (7080 Børkop)
Hos ellenDouble AMichael EgebergHos Ellen 7000 Fredericia
Olsen bandenDouble APer IsraelsenHvide Sande Dart
De 3 Double AJesper AdsersenHvide Sande Dart
team møghundDouble Alaurits ØstergaardSpor 3 8543 Hornslet
Thorsen & TradsDouble AJimmi Henningsen Vores Bar (7100 Vejle)
KortklubbenDouble AIb RasmussenÅkroen (8370 Hadsten)
Team Bonnie & ClydeDouble BPernille FilipsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kylling & Co.Double BThomas NielsenHvide Sande Dart
De glemte stjernerDouble BThomas BjergIF Centrum 8600 Silkeborg
AmigosDouble BDaniel Jensen Lille Pip 5592 Ejby
Chip Og ChapDouble BLinnea JensenOrienten (7100 Vejle)
PytDouble BMads Møller Hansen Thyras Kilde (7080 Børkop)
Sognevejens EsserDouble BPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Mor og DatterDouble BBBettina Hedensted Børkop Dart (7080 Børkop)
De 2 Muske 3Double BBTrine LarsenKahytten (7000 Fredericia)
K'ytterneDouble BBMorten westKahytten (7000 Fredericia)
LykkehjuletDouble BBSimon SvenningsenLandevejskroen 8544 Mørke
SD HF BullshoterDouble BBHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
KbDouble BBJimmi Berthelsen Thyras Kilde (7080 Børkop)
Dartklubben Vive IF 3Double BBNikoline EngbergVIVE IF 9560 Hadsund
M.sDouble BBBMartin SimonsenGo Dart 7000 Fredericia
Brian er den bedsteDouble BBBRonny RanckHvide Sande Dart
Viagra boys Double BBBNicki kristensenIF Centrum 8600 Silkeborg
Team JackobDouble BBBJakob Pedersen Lille Pip 5592 Ejby
VB DrengeneDouble BBBAsger HansenOrienten (7100 Vejle)
4 eyesDouble BBBBritt Ellemann PovlsenSpor 3 8543 Hornslet
BlufferneDouble BBBUlf JepsenVores Bar (7100 Vejle)
VinduesviskerenDouble BBBBMorten Nymann JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
JBJ Børkop DartDouble BBBBJim HovgaardBørkop Dart (7080 Børkop)
Iars P og coDouble BBBBJohnny k JørgensenBørkop Dart (7080 Børkop)
SkiveMøllesæbeDouble BBBBPer Hendriksen Sportspubben Målet (8800 Viborg)
Dupond og Dupont Double BBBBJann Rasmussen Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team HanegalDouble BBBBMichael SchimidtVesterkroen 6500 Vojens
Vores BarDouble BBBBBrian Pedersen Vores Bar (7100 Vejle)
bossen og bumserneDouble BBBBBclaus børreAssens Dartklub 5610 Assens
come onDouble BBBBBrene carlsenBodegaen 5560 Aarup
Rulle & Rapkæft Double BBBBBRulle Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Ejby´s M og M´sDouble BBBBBMaria LehnskovEjby Dartforening (5592 Ejby)
EjbyDart.dkDouble BBBBBLaurits RudEjby Dartforening (5592 Ejby)
Det er op af bakkeDouble BBBBBJesper Sørensen Go Dart 7000 Fredericia
OJ og hans 3 ballonerDouble BBBBBHenning SteffensenHvide Sande Dart
Fair nokDouble BBBBBLars Andersen Thyras Kilde (7080 Børkop)
Bodega tosserneDouble CJohnny christensenBodegaen 5560 Aarup
Retederet kællingerDouble CBrian JakobsebsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
TøserneDouble CIngeborg Sørensen Go Dart 7000 Fredericia
Team Rose’Double CHeidi h Andersen Kahytten (7000 Fredericia)
Hottelotte`s TeamDouble CCharlotte AurboKahytten (7000 Fredericia)
Dig og migDouble CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mørke
NissepigerneDouble CLotta LovstedtVesterkroen 6500 Vojens
De SødesteDouble C10julie sander jensenAssens Dartklub 5610 Assens
Poulsen Double C10Arne Poulsen Børkop Dart (7080 Børkop)
HHBDouble C10Hanne Rasmussen Børkop Dart (7080 Børkop)
Havnekroen SkagenDouble C10Theis JørgensenHavnekroen (9900 Skagen)
CykeltosserneDouble C10Morten GuttroffSpor 3 8543 Hornslet
PHDouble C10Henning HenriksenVores Bar (7100 Vejle)
The Big BoysDouble C10Lars NørgaardVores Bar (7100 Vejle)
Den Gode, Den Onde og Den GrusomDouble C10Dennis MadsenÅkroen (8370 Hadsten)
Vejle BønderneDouble C6Leif ResmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De lyserøde prinsesserDouble C6Camilla JensenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Det er os der grinerDouble C6Vivi Juhl Go Dart 7000 Fredericia
DartWaderDouble C6Joan Pedersen Kahytten (7000 Fredericia)
Team ToyotaDouble C6Linette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Det er for sjovt Double C6Anne Edelstein Vores Bar (7100 Vejle)
MoBoDouble C6Bo ChristiansenVores Bar (7100 Vejle)
Classic og odenseDouble C7Ann-Christina Mørcke Rasmussen Børkop Dart (7080 Børkop)
GinDamerne Double C7Karin NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
BhDouble C7Berit NæsbyBørkop Dart (7080 Børkop)
OrnitologerneDouble C7Ronni Pedersen Kahytten (7000 Fredericia)
Hvem er viDouble C7SanneOrienten (7100 Vejle)
Leo’s LegelandDouble C7Flemming Leo JørgensenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Du hører hvad jeg serDouble C7Kasper RiseVores Bar (7100 Vejle)
Team M&M'sDouble C8Marianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
SnapsepigerneDouble C8Mia LaursenBodegaen 5560 Aarup
SpasserneDouble C8Alex RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
DjDouble C8Dorthe HansenOrienten (7100 Vejle)
De røde efternølereDouble C8Daniel MejlvangRøde Kro 5400 Bogense
OdgaardDouble C8Marlene Odgaard Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
BenteDouble C8Pia SportVores Bar (7100 Vejle)
Team De KlogeDouble C9Ole OlesenBodega Uptown (6600 Vejen)
SmølferneDouble C9Michael JensenBodegaen 5560 Aarup
Star team Eldrup Double C9Jan Eldrup Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Banditter i BikiniDouble C9Nette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
BjørnebandenDouble C9Lasse Lykke MortensenMadam Mim 8570 Trustrup
ScrubanubsDouble C9Niels jensenThe Last Waterhole (7100 Vejle)
De gule Sprittede gederDouble C9Dennis SkovVesterkroen 6500 Vojens
ThaM Double CCMai Eriksson Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Team HansenDouble CCSonja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team NielsenDouble CCRose NielsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team WulffDouble CCTrine Wulff HansenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
SM og SDouble CCJesper JensenVesterkroen 6500 Vojens
Gøg og GokkeDouble CCMartin WestergaardVesterkroen 6500 Vojens
Team BøgvadDouble CCPia BøgvadVores Bar (7100 Vejle)
BH Maleren 6Double CCCMichael JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
BH Maleren +60Double CCCIb jessenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team 16Double CCCLouise SchmidtEjby Dartforening (5592 Ejby)
De røde ævlerDouble CCCKim Ulf RasmussenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De hidsige kosteDouble CCCJane LindholmLille Pip 5592 Ejby
Det blandede guldDouble CCCMaria B HansenVesterkroen 6500 Vojens
SkærupDouble CCCKarina Rise Vores Bar (7100 Vejle)
Børkop TøserneDouble CCCCDorte Johnsen Børkop Dart (7080 Børkop)
Team StressDouble CCCCLenette MerrillEjby Dartforening (5592 Ejby)
Øb og BøvDouble CCCCNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mørke
Ma-Re-CoDouble CCCCConny SanderMadam Mim 8570 Trustrup
Dum og DummerDouble CCCCRene HolmVesterkroen 6500 Vojens
Vesterkroen´s OldboysDouble CCCCChr MærskVesterkroen 6500 Vojens
De 3 MusketererDouble CCCCPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Flødebolleklubben Double CCCCCNanna Pyrmont Byportens Bodega (8543 Hornslet)
PiraterneDouble CCCCCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Psygo'dart DuoDouble CCCCCTanja Hansen Go Dart 7000 Fredericia
BIF-FCKDouble CCCCCLinda KaufmannKahytten (7000 Fredericia)
The DaredevilsDouble CCCCCLena ToftMadam Mim 8570 Trustrup
NR 13Double CCCCCBrian SivertsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Black and WhiteDouble CCCCCAnita Andresen SchmidtVesterkroen 6500 Vojens
Den tykke, den lille og den langeDouble AARene hoffensitz nielsenAssens Dartklub 5610 Assens
Svinet & SlagterenDouble AAMichael Nordstrøm GøgsigBørkop Dart (7080 Børkop)
Doddy og den dårligeDouble AANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Bjørne BrøderneDouble AATorben SchneiderEjby Dartforening (5592 Ejby)
3 røde med brødDouble AAPeder HøjHvide Sande Dart
Phillie's BoysDouble AACarsten AagaardIF Centrum 8600 Silkeborg
T.P plusDouble AANette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
Flexerne Fredericia/Vejle BTommy Dideriksen Børkop Dart (7080 Børkop)
Tinsoldaterne Fredericia/Vejle BJesper Sørensen Go Dart 7000 Fredericia
Cocio drengeneFredericia/Vejle BIb hansen Go Dart 7000 Fredericia
Handicap Fredericia/Vejle BJimmy ChristensenHos Ellen 7000 Fredericia
Hos ellenFredericia/Vejle BMichael EgebergHos Ellen 7000 Fredericia
GPS FejlFredericia/Vejle CIngeborg Sørensen Go Dart 7000 Fredericia
Team Såd'anjaFredericia/Vejle CTanja Hansen Go Dart 7000 Fredericia
Team Lumskeboy's Fredericia/Vejle CHenrik Nørgaard ChristensenLumskebugten (7100 Vejle)
Mor og sønFredericia/Vejle CDorthe HansenOrienten (7100 Vejle)
Ild og vand Fredericia/Vejle CRosa Nilsson The Last Waterhole (7100 Vejle)
Fejl 40Fredericia/Vejle CPia bøgvadThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Det er for sjovt Fredericia/Vejle CAnne EdelsteinVores Bar (7100 Vejle)
BacFredericia/Vejle CCBerit NæsbyBørkop Dart (7080 Børkop)
Team AurboFredericia/Vejle CCKenneth AurboGo Dart 7000 Fredericia
Psygo'dart 2Fredericia/Vejle CCLene AndresenGo Dart 7000 Fredericia
Koch´joFredericia/Vejle CCStefan KochOrienten (7100 Vejle)
Vi Prøver IgenFredericia/Vejle CCAsger HansenOrienten (7100 Vejle)
De ToFredericia/Vejle CCJannickOrienten (7100 Vejle)
SvampebobFredericia/Vejle CCAnita Krarup MøllerThe Last Waterhole (7100 Vejle)
ScrubanubsFredericia/Vejle CCNiels jensenThe Last Waterhole (7100 Vejle)
De BlåstrivetFyn BMartin BachFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Det Grå GuldFyn BJan KirkebyFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De GrønneFyn BMikael StageFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De rødeFyn BHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Helene og JannFyn BJann RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Reus & CoFyn BBenjamin Schultze Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD Team KølFyn BMorten AndersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Kom onFyn BBMia LaursenBodegaen 5560 Aarup
En alm. og en classic Fyn BBJan Eldrup Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Bossen og BumsenFyn BBJune JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Bagerens kagearmeFyn BBMike HansenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
De Røde BanditterFyn BBPeter FreuchenRøde Kro 5400 Bogense
SD HF RegionalFyn BBHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
WikingsFyn BBEsben Nielsen Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
To tilbud og en colaFyn BBBMorten KonradsenHos Hermansen (5400 Bogense)
BTRFyn BBBThomas Tun AndersenLille Pip 5592 Ejby
Sd Dream teamFyn BBBFrederik Pedersen Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Fasandræberne Fyn BBBJesper Rasmussen Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD JægerneFyn BBBBrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneFyn BBBMartin LarsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team BarbieFyn CAnette PedersenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Pander tanterFyn CAnnemarie MadsenHos Hermansen (5400 Bogense)
HE TomgangFyn CTorben Sønderby PedersenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Triple SFyn CHjalte Sommer SieversRøde Kro 5400 Bogense
Røde mixFyn CHenrik PetersenRøde Kro 5400 Bogense
Røde morFyn CMaja StegøRøde Kro 5400 Bogense
TøsserneFyn CLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
MøderneFyn CCHeidi RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team RomkugleFyn CCLotte HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Robin HoodFyn CCFlemming AndersenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Målmand & frueFyn CCVivi OlsenLille Pip 5592 Ejby
Kings&Queen Fyn CCLine Schougaard Røde Kro 5400 Bogense
SieversFyn CCBrian SieversRøde Kro 5400 Bogense
SD DuploFyn CCClaus RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
MaybeFyn CCCMaya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Bib og BobFyn CCCAlex RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Knold og totFyn CCCVilly Hermansen Hos Hermansen (5400 Bogense)
Damp på Kroen Fyn CCCMaiken Lea Jensen Lille Pip 5592 Ejby
To Menta & En FissermanFyn CCCDaniel MejlvangRøde Kro 5400 Bogense
DartkongerneFyn CCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
To kolde fra kassenFyn CCCBrian SivertsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
De SødesteFyn CCCCjulie sander jensenAssens Dartklub 5610 Assens
M & NFyn CCCCNanna NyborgBodegaen 5560 Aarup
Team HDFyn CCCCHenrik RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Dupond og DupontFyn CCCCMichele StageEjby Dartforening (5592 Ejby)
Black EaglesFyn CCCCNicolai MøllerFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Team B & DFyn CCCCBrian Bjerg Hansen Hos Hermansen (5400 Bogense)
JJFyn CCCCJacob Bjørn HansenLille Pip 5592 Ejby
De Sorte TyreTrio ARené Helmer NielsenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Mørke EliteTrio ANette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
Det Dårlig Selskab Trio AHenrik reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD Morud dartTrio ABrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Dartklubben Vive IF 1Trio AKasper HansenVIVE IF 9560 Hadsund
Vores TreoTrio AThomas KristensenVores Bar (7100 Vejle)
BH MalerenTrio BBo HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De brogede bolcherTrio BJan KirkebyFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
United colors of HarndrupTrio BJoakim GøhnsFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
50/50Trio BHenrik GuldbrandtLille Pip 5592 Ejby
Tivolidart Trio BSabrina Hansen Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD Wonderboys Trio BErling OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Aakroens EsserTrio BPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Pigepudseren Trio BBRulle Byportens Bodega (8543 Hornslet)
De gamle og dadaTrio BBJan Hansen Børkop Dart (7080 Børkop)
The Fabh’sTrio BBBrian rasmussenBørkop Dart (7080 Børkop)
KCPJTrio BBJune JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Malaco Godt og blandetTrio BBJesper Sørensen Go Dart 7000 Fredericia
Team Tryllejuice Trio BBMorten GuttroffSpor 3 8543 Hornslet
Vester kroens knægteTrio BBMichael SchmidtVesterkroen 6500 Vojens
Det gode humør Trio CNanna Pyrmont Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Team RetardoTrio CBrian JakobsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Smilehullerne Trio CIngeborg SørensenGo Dart 7000 Fredericia
Flips TøserTrio CLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Girlpower Trio CMarlene Odgaard Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Kedde´s TøserTrio CAnita Andresen SchmidtVesterkroen 6500 Vojens
De tre smølferTrio CTorben JepsenVesterkroen 6500 Vojens
Team UnderbergTrio CCJesper Jensen Byportens Bodega (8543 Hornslet)
GinHazzzTrio CCKarin NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
Psygo'dart TrioTrio CCTanja Hansen Go Dart 7000 Fredericia
Øb og BøvsTrio CCNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mørke
Team TræskoTrio CCPeter BalslevVesterkroen 6500 Vojens
Prinsessen og de to hyrderTrio CCMaria Benkjær HansenVesterkroen 6500 Vojens
Dartklubben Vive IF 2Trio CCNikoline EngbergVIVE IF 9560 Hadsund
Team LuckyVejen BMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
Dupond & DupontVejen BLars HahnBodega Uptown (6600 Vejen)
Team 2Vejen BOle OlesenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LutonVejen BLaurits LauritsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Kim's GufVejen BClaus FrederiksenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LathVejen BThomas LjungmanBodega Uptown (6600 Vejen)
De Super Heldige Vejen CMarianne LinnetBodega Uptown (6600 Vejen)
De GamleVejen CJytte PedersenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team JIKUVejen CKurt ThomsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LK/HCVejen CHans Christian LarsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team BasseVejen CJonas HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team Ri-LiVejen CLinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
BB SITØstjylland Trine Block Black Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Nymann og flufferen Østjylland Morten Nymann JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
De to skøre Østjylland Henriette KløveLandevejskroen 8544 Mørke
Rata RutaØstjylland Nette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
TTTØstjylland Lisa JensenSpor 3 8543 Hornslet
Carole Østjylland Carina NydamÅkroen (8370 Hadsten)

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *