Kategori: Tilmeldinger

Tilmeldinger/Rækkeinddeling Efterår 2022

Sidst opdateret d. 22. august 2022 16:22

Rækkeinddeling for Liga Efterår 2022.
Lavet én ændring i Remote CCCC og CCCCC ift. først annonceret.
Én fejl i Fyn CC/CCC er ændret 22. august. SD Toyota til CCC og Damp til CC.

HoldnavnLigaHoldkaptajn/kontaktpersonTlf.Spillested
Boberg og NæsbyFredericia/Vejle BBerit næsby52408013Børkop Dart (7080 Børkop)
FlexerneFredericia/Vejle BTommy Dideriksen24870962Børkop Dart (7080 Børkop)
Lars P og co.Fredericia/Vejle BJohnny k jørgensen20102453Børkop Dart (7080 Børkop)
AC/SCFredericia/Vejle BSteffen christiansen41688000Børkop Dart (7080 Børkop)
MAKFredericia/Vejle BMaya Andresen30496092Go Dart 7000 Fredericia
Hos EllenFredericia/Vejle BMichael egeberg22592787Hos Ellen 7000 Fredericia
HandicapFredericia/Vejle BJimmy christensen60387250KlodsHans (7000 Fredericia)
GPS FejlFredericia/Vejle CIngeborg Sørensen50724904Go Dart 7000 Fredericia
Det er for sjovtFredericia/Vejle CAnne Edelstein50589421Lumskebugten (7100 Vejle)
OrientenFredericia/Vejle CDorthe Hansen50581620Orienten (7100 Vejle)
De blå fluerFredericia/Vejle CPia bøgvad20755464The Last Waterhole (7100 Vejle)
Ild og vandFredericia/Vejle CRosa Nilsson51326097The Last Waterhole (7100 Vejle)
ScrubanubsFredericia/Vejle CNiels jensen50319154The Last Waterhole (7100 Vejle)
UnknowFredericia/Vejle CJulie refsgaard61457428The Last Waterhole (7100 Vejle)
2 Damer og 1 knægtFredericia/Vejle CCJesper Sørensen50724893Go Dart 7000 Fredericia
Team AurboFredericia/Vejle CCKenneth aurbo60438158Go Dart 7000 Fredericia
Koch’joFredericia/Vejle CCStefan Koch22808282KlodsHans (7000 Fredericia)
PromillenFredericia/Vejle CCAndreas sørensen50437115KlodsHans (7000 Fredericia)
TozzerneFredericia/Vejle CCIb hansen26242249KlodsHans (7000 Fredericia)
De Tre MusketererFredericia/Vejle CCSusanne Johansen60772598Orienten (7100 Vejle)
Gog Og GokkeFredericia/Vejle CCAsger Hansen50567718Orienten (7100 Vejle)
Bossen og BumsenFyn BPer E. Jensen28687403Ejby Dartforening (5592 Ejby)
De BlåstrivetFyn BMartin Bach41625566FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Det Grå GuldFyn BJan Kirkeby21934888FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Bagerens kagearmeFyn BMike Hansen27820491Hjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
De rødebanditterFyn BPeter Freuchen26827854Rde Kro 5400 Bogense
Helene og JannFyn BJann60211292Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
team kølFyn BCarsten lund23902628Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
kom onFyn BBrene carlsen22830359Bodegaen 5560 Aarup
En alm. og ClassicFyn BBJan Eldrup Hansen28192349Ejby Dartforening (5592 Ejby)
De RødeFyn BBHans Andersen26577682FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
To tilbud og en colaFyn BBStefan Kjær Larsen22258573Hos Hermansen (5400 Bogense)
Team 2borgFyn BBPernille Filipsen23494182Lille Pip 5592 Ejby
SD HFFyn BBHenning Overgaard Madsen53709804Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD WikingsFyn BBEsben Nielsen22969308Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Alti Alti is backFyn BBBBrian Nielsen29634077Ejby Dartforening (5592 Ejby)
BTRFyn BBBThomas Tun22446076Lille Pip 5592 Ejby
FasandræberneFyn BBBJesper Rasmussen28517541Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD JægerneFyn BBBBrian Engholm22507869Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneFyn BBBMartin Larsen40833533Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
TJSFFyn BBBSabrina Hansen29867406Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
HE TomgangFyn CTorben Pedersen53957414Hjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Robin HoodFyn CFlemming Andersen27125517Hjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
PandertanterFyn CAnnemarie Madsen26181746Hos Hermansen (5400 Bogense)
Røde mixFyn CHenrik Petersen24654573Rde Kro 5400 Bogense
Røde morFyn CMaja stegø53645222Rde Kro 5400 Bogense
SieversFyn CCharlotte Sievers27621367Rde Kro 5400 Bogense
Lady & VagabondenFyn CIvan Udsen60632421Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SkrubberneFyn CHenriette jensen41136959Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
BøllerneFyn CCAlex Revsbeck52198251Ejby Dartforening (5592 Ejby)
GummiarmeneFyn CCMads Revsbeck22521109Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Team MerrillFyn CCLenette Merrill51416073Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Olsen bandenFyn CCVilly Hermansen60153399Hos Hermansen (5400 Bogense)
Målmand & frueFyn CCVivi Olsen93870108Lille Pip 5592 Ejby
De røde efternølereFyn CCDaniel Nielsen24498005Rde Kro 5400 Bogense
SD dubloFyn CCClaus Rasmussen61471827Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
DampFyn CCMaiken Lea Jensen81745509Lille Pip 5592 Ejby
Team ToyotaFyn CCCLinette Hansen25143003Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
M & NFyn CCCNanna Nyborg40825459Bodegaen 5560 Aarup
MaybeFyn CCCMaya Hansen28917125Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Team HDFyn CCCHenrik Rasmussen20130063Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Red DragonsFyn CCCNicolai Møller30312615FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Team Dobbel BBFyn CCCBrian Bjerg Hansen20331661Hos Hermansen (5400 Bogense)
Kings & QueenFyn CCCLine schougaard22777761Rde Kro 5400 Bogense
2 kolde fra i kassenFyn CCCBrian sivertsen27881109Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
GummidyrerneRemote ACasper Frank24240799Bodega Uptown (6600 Vejen)
Brian er den bedsteRemote ARonny Ranck28775855Hvide Sande Dart
OJ og hans ballonerRemote AHenning Steffensen30527597Hvide Sande Dart
Syd for æ fjyverRemote AJesper Adsersen52261463Hvide Sande Dart
T.PRemote AThomas Lomholdt81800424Landevejskroen 8544 Mrke
Thorsen & TradsRemote AJimmi Henningsen41628595Lumskebugten (7100 Vejle)
Team BrumbassRemote AThomas Schmidt Sørensen29893540Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Svinet & SlagterenRemote AAMichael Nordstrøm Gøgsig21808096Børkop Dart (7080 Børkop)
TipsklubbenRemote AATommy Dideriksen24870962Børkop Dart (7080 Børkop)
Nielsen´sRemote AABrian Nielsen29634077Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Fultons Gæve GutterRemote AAClaus Børre29720383Fulton Kroen 5610 Assens
3 Røde med brødRemote AAPeder Høj25791444Hvide Sande Dart
Olsen BandenRemote AAPer Israelsen21271314Hvide Sande Dart
Phillie`s BoysRemote AACarsten Aagaard51214180IF Centrum 8600 Silkeborg
Ready to DrinkRemote AANette Birk60194075Landevejskroen 8544 Mrke
PoulsenRemote BArne Poulsen31165508Børkop Dart (7080 Børkop)
Kylling & Co.Remote BThomas Nielsen21355741Hvide Sande Dart
JägerhyttenRemote BDaniel Lauritzen40647500Kahytten (7000 Fredericia)
LykkehjuletRemote BSimon Møller Svenningsen24230414Landevejskroen 8544 Mrke
JægerbombsRemote BAsger Hansen50567718Orienten (7100 Vejle)
Halvhjerne 1 og 2Remote BOliver Bertelsen29937402Thyras Kilde (7080 Børkop)
NamNamRemote BMiriam Bertelsen30256379Thyras Kilde (7080 Børkop)
helikop1Remote BBLars Ommestrup28292375Byportens Bodega (8543 Hornslet)
De 2 Muske 3Remote BBTrine Larsen50425205Kahytten (7000 Fredericia)
K’ytterneRemote BBMorten West22619383Kahytten (7000 Fredericia)
SD HFRemote BBHenning Overgaard Madsen53709804Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
FragglerneRemote BBMichael Schmidt40224991Vesterkroen 6500 Vojens
BlufferneRemote BBCharlotte Andersen50554997Vores Bar (7100 Vejle)
Vores BarRemote BBGitte Hjordt Pedersen26365417Vores Bar (7100 Vejle)
Aakroens EsserRemote BBPer Kjærgaard26246542Åkroen (8370 Hadsten)
Rulle & RapkæftRemote BBBRulle24221999Byportens Bodega (8543 Hornslet)
JBJ Børkop DartRemote BBBJim Hovgaard60911381Børkop Dart (7080 Børkop)
Ejby Dart.dkRemote BBBLaurits Rud51244191Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Det er op ad bakkeRemote BBBJesper Sørensen50724904Go Dart 7000 Fredericia
Viagra boys lightRemote BBBNicki Kristensen21757951IF Centrum 8600 Silkeborg
Fair NokRemote BBBLars Andersen61268805Thyras Kilde (7080 Børkop)
De-ordblindeRemote BBBNiels Andersen27219666Vesterkroen 6500 Vojens
Bror og SøsterRemote BBBBettina hedensted31381558Vores Bar (7100 Vejle)
DSBRemote BBBBTrine Block20612545Black Bulls Dart 8400 Ebeltoft
come onRemote BBBBrene carlsen22830359Bodegaen 5560 Aarup
Here we go again!!Remote BBBBTommy Rasmussen40308069Byportens Bodega (8543 Hornslet)
VinduesvidskerenRemote BBBBMorten Nymann51782585Byportens Bodega (8543 Hornslet)
AB NæsbyRemote BBBBBerit næsby52408013Børkop Dart (7080 Børkop)
De to aberRemote BBBBKevin Nielsen40219229Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Ejbys M&M´sRemote BBBBMaria Lehnskov60226382Ejby Dartforening (5592 Ejby)
KortklubbenRemote BBBBIb Rasmussen20300008Åkroen (8370 Hadsten)
Ny og gammelRemote CMai Eriksson41103477Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Team HansenRemote CSonja Hansen22541731Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Team roseRemote CHeidi Andersen26919413Kahytten (7000 Fredericia)
Alt er bedre med baconRemote CKairi Kivilaid31650545Kontoret 8380 Trige
Oldie´s but goldie`sRemote CLotta Løvstedt28716001Vesterkroen 6500 Vojens
SkærupRemote CKarina Rise23924149Vores Bar (7100 Vejle)
Team BøgvadRemote CPia Bøgvad20755464Vores Bar (7100 Vejle)
FlødebolleklubbenRemote CCNanna Pyrmont60194895Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Jim's pigerRemote CCLea Poulsen31772993Børkop Dart (7080 Børkop)
Team 2 mmRemote CCStine kaaris42638676Ejby Dartforening (5592 Ejby)
PsygodartRemote CCTanja Hansen29291319Go Dart 7000 Fredericia
Dig og migRemote CCHenriette Kløve24231485Landevejskroen 8544 Mrke
Øb og bøvRemote CCNiller Sørensen52195888Landevejskroen 8544 Mrke
Blondie og BrownieRemote CCMaria Benkjær Hansen28116370Vesterkroen 6500 Vojens
Hvor blev skrædderen afRemote CCCDorte Johnsen52502968Børkop Dart (7080 Børkop)
B.H. Maleren 60+Remote CCCIb Jessen30617949Ejby Dartforening (5592 Ejby)
TøserneRemote CCCIngeborg Sørensen50724904Go Dart 7000 Fredericia
Black and WhiteRemote CCCAnita Andresen Schmidt22336642Vesterkroen 6500 Vojens
Dum og DummerRemote CCCRene Holm25153099Vesterkroen 6500 Vojens
GT 65Remote CCCTorben Jepsen81732806Vesterkroen 6500 Vojens
GØG OG GOKKERemote CCCMartin Westergaard25616294Vesterkroen 6500 Vojens
SnapspigerneRemote CCCCMia Laursen52831305Bodegaen 5560 Aarup
B H Maler 6Remote CCCCMichael Jensen22393477Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Løb Samson LøbRemote CCCCAnette Pedersen52304078Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Kaj og MigRemote CCCCVivi juhl41560927Go Dart 7000 Fredericia
dart-waderRemote CCCCJoan Pedersen61725229Kahytten (7000 Fredericia)
Team ToyotaRemote CCCCLinette Hansen25143003Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Vesterkro´ens oldboysRemote CCCCChr Mærsk28355340Vesterkroen 6500 Vojens
SpasserneRemote CCCCCAlex Revsbeck52198251Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Team NielsenRemote CCCCCRose Nielsen24925061Ejby Dartforening (5592 Ejby)
TumlingerneRemote CCCCCMichele stage28783002Ejby Dartforening (5592 Ejby)
HotteLotte`s TeamRemote CCCCCCharlotte Aurbo21371544Kahytten (7000 Fredericia)
DronningerneRemote CCCCCPernille Filipsen23494182Lille Pip 5592 Ejby
DjRemote CCCCCDorthe Hansen50581620Orienten (7100 Vejle)
Leo’ LegelandRemote CCCCCLinette Hansen25143003Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Nr 13Remote CCCCCBrian sivertsen27881109Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team Øv & BøvRemote CCCCCCOle Olesen20738739Bodega Uptown (6600 Vejen)
2xJ.CRemote CCCCCCJohni Carlson30207605Bodegaen 5560 Aarup
Tykke 1 og 2Remote CCCCCCSonja Klein60220748Lille Pip 5592 Ejby
Hvem er viRemote CCCCCCSusanne Johansen50567718Orienten (7100 Vejle)
PytRemote CCCCCCMads Møller Hansen50377975Thyras Kilde (7080 Børkop)
klub 69´erenRemote CCCCCCOliver Schmidt52652525Vesterkroen 6500 Vojens
Svigermor og sønRemote CCCCCCJesper Jensen20120148Vesterkroen 6500 Vojens
de fire bukkebruse vender tilbageRemote CCCCCCPer Kjærgaard26246542Åkroen (8370 Hadsten)
Team M&M'sRemote CCCCCCCMarianne Ravn60122787Bodega Uptown (6600 Vejen)
Vejle BønderneRemote CCCCCCCLeif Rasmussen28680449Ejby Dartforening (5592 Ejby)
AmigosRemote CCCCCCCDaniel Jensen93755538Lille Pip 5592 Ejby
Team LumskeboysRemote CCCCCCCHenrik N Christensen60676398Lumskebugten (7100 Vejle)
OdgaardRemote CCCCCCCMarlene Odgaard51807828Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
KBRemote CCCCCCCJimmi Bertelsen30258479Thyras Kilde (7080 Børkop)
MoBopludsRemote CCCCCCCHenning Henriksen29826313Vores Bar (7100 Vejle)
DuserneRemote CCCCCCCDennis Madsen21979011Åkroen (8370 Hadsten)
De Sorte TyreTrio ARene' Helmer Nielsen24209877Black Bulls Dart 8400 Ebeltoft
The UpsiesTrio ALinda Ullerup51407571Bodega Uptown (6600 Vejen)
Alti Alti xxx BoomTrio ABrian Nielsen29634077Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Triple STrio AJesper Sørensen50724893Go Dart 7000 Fredericia
SD Morud dartTrio ABrian Engholm22507869Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Hadsten Dream TeamTrio AKennet Andersen30331756Åkroen (8370 Hadsten)
Team UnderbergTrio BRulle24221999Byportens Bodega (8543 Hornslet)
De Brogede BolcherTrio BHans Andersen60225664FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Rata Ruta plus morTrio BNette Birk60194075Landevejskroen 8544 Mrke
50/50Trio BHenrik Guldbrandt30425402Lille Pip 5592 Ejby
SD HFDTrio BHenning Overgaard Madsen53709804Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Vesterkro´ens knægteTrio BChristian Mærsk28355340Vesterkroen 6500 Vojens
De 3 EsserTrio BPer Kjærgaard26246542Åkroen (8370 Hadsten)
MaMiNaChriTrio CNanna Pyrmont60194895Byportens Bodega (8543 Hornslet)
GinhassTrio CLisbeth Nielsen24820932Børkop Dart (7080 Børkop)
Team RetardoTrio CBrian Jakobsen27982434Ejby Dartforening (5592 Ejby)
PsygodartTrio CTanja Hansen29291319Go Dart 7000 Fredericia
SmilehullerneTrio CIngeborg Sørensen50724904Go Dart 7000 Fredericia
Flips’s tøserTrio CLinette Hansen25143003Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
GirlpowerTrio CMarlene Odgaard51807828Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
HelikoptrioTrio CCLars Ommestrup28292375Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Team HajTrio CCHenning Henriksen29826313Børkop Dart (7080 Børkop)
BH MalerenTrio CCBo Hermansen61100799Ejby Dartforening (5592 Ejby)
United Colors of HarndrupTrio CCJoakim Gøhns31704054FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
TivolidartTrio CCSabrina Hansen29867406Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
WonderboysTrio CCErling Odgaard61407828Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Kim’s GufVejen BClaus Sten Frederiksen23445568Bodega Uptown (6600 Vejen)
Team 2XLVejen BLinda Ullerup51407571Bodega Uptown (6600 Vejen)
Team LutonVejen BLaurtis Lauritsen28713969Bodega Uptown (6600 Vejen)
Team T-OVejen BOle Olesen20738739Bodega Uptown (6600 Vejen)
De GamleVejen CJytte Pedersen40626570Bodega Uptown (6600 Vejen)
De Super HeldigeVejen CMarianne Linnet22917637Bodega Uptown (6600 Vejen)
Team BasseVejen CJonas Hansen29703130Bodega Uptown (6600 Vejen)
Team JikuVejen CKurt Thomsen20362018Bodega Uptown (6600 Vejen)
Den lille og den rødeØstjylland CLisa Jensen20895300Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Banditter i HabitterØstjylland CFrederik Hulehøj Mathiesen21542112Landevejskroen 8544 Mrke
De to skøreØstjylland CHenriette Kløve24231485Landevejskroen 8544 Mrke
CaroleØstjylland CCarina Nydam23952312Åkroen (8370 Hadsten)

Tilmeldinger Forår 2022

Sidst opdateret d. 11. august 2022 12:13

Følgende hold er tilmeldt Liga Forår 2022.

HoldnavnRækkeHoldkaptajnSpillested
AC/SCFredericia/Vejle BSteffen ChristiansenBørkop Dart (7080 Børkop)
PoulsenFredericia/Vejle BArne PoulsenBørkop Dart (7080 Børkop)
Vi gør det bedste vi kanFredericia/Vejle BKaj KromannGo Dart 7000 Fredericia
Koch’joFredericia/Vejle BStefan KochKlodsHans (7000 Fredericia)
IndianershitFredericia/Vejle BWickieLumskebugten (7100 Vejle)
180 SkidtfiskFredericia/Vejle BJim HansenOrienten (7100 Vejle)
AKAFredericia/Vejle BBMaya AndresenBørkop Dart (7080 Børkop)
Mor og sønFredericia/Vejle BBBerit NæsbyBørkop Dart (7080 Børkop)
FlexerneFredericia/Vejle BBClaus AndersenBørkop Dart (7080 Børkop)
Det er op af bakkeFredericia/Vejle BBJesper SørensenGo Dart 7000 Fredericia
Bib/bobFredericia/Vejle BBIb hansenKlodsHans (7000 Fredericia)
HandikapFredericia/Vejle BBJimmy christensenKlodsHans (7000 Fredericia)
TøserneFredericia/Vejle CLisbeth Rostgaard NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
SmilehullerneFredericia/Vejle CVivi JuhlGo Dart 7000 Fredericia
PromillenFredericia/Vejle CAndreas Fibæk SørensenKlodsHans (7000 Fredericia)
Hva???Fredericia/Vejle CAnne EdelsteinLumskebugten (7100 Vejle)
teletubiesFredericia/Vejle CDorthe HansenOrienten (7100 Vejle)
Ild og vandFredericia/Vejle CRosa NilssonThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Blå StueFredericia/Vejle CCTanja HansenGo Dart 7000 Fredericia
Linda og lykkedyretFredericia/Vejle CCAnita Krarup MøllerKlodsHans (7000 Fredericia)
Vi Prøver IgenFredericia/Vejle CCAsger HansenOrienten (7100 Vejle)
De To TossedeFredericia/Vejle CCAnn SørensenOrienten (7100 Vejle)
De blå fluerFredericia/Vejle CCPia bøgvadThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Tom og jerryFredericia/Vejle CCNiels jensenThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Kom onFyn BMia LaursenBodegaen 5560 Aarup
De BlåstrivetFyn BMartin BachFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Det Grå GuldFyn BJan KirkebyFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De RødeFyn BHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
SD Særslev Dart FHFyn BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD Brun SovsFyn BKasper ReusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Em alm og classicFyn BBJan EldrupEjby Dartforening (5592 Ejby)
Bagerens KagearmeFyn BBMike HansemHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Team 2BorgFyn BBPernille FilipsenLille Pip 5592 Ejby
De Røde BanditterFyn BBMartin SchultzRde Kro 5400 Bogense
FasandræberneFyn BBJesper rasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD JægerneFyn BBBrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
RosesFyn BBBRose NielsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De gyldne mændFyn BBBNicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
To tilbud og en colaFyn BBBStefan LarsenHos Hermansen (5400 Bogense)
Vodka drengeneFyn BBBTorben SchneiderHos Hermansen (5400 Bogense)
TSFFyn BBBSabrina HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneFyn BBBMartin LarsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
HE TomgangFyn CTorben PedersenHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
HP BOGENSEFyn CHenriette JensenHos Hermansen (5400 Bogense)
MenysFyn CAnnemarie MadsenHos Hermansen (5400 Bogense)
Røde MixFyn CHenrik PetersenRde Kro 5400 Bogense
SieversFyn CLotteRde Kro 5400 Bogense
Lady og VagabondenFyn CIvan UdsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Dupond og DupontFyn CCMichele StageEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team SkafteFyn CCLotte HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Målmand & FrueFyn CCVivi OlsenLille Pip 5592 Ejby
Røde MorFyn CCMaja StegøRde Kro 5400 Bogense
De Røde EfternølereFyn CCDaniel MejlvangRde Kro 5400 Bogense
Kings & QueenFyn CCLine SchougaardRde Kro 5400 Bogense
SD dubloFyn CCClaus RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
M & N’sFyn CCCNanna NyborgBodegaen 5560 Aarup
MaybeFyn CCCMaya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
A.A.KFyn CCCAnya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
GummiarmeneFyn CCCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
BøllerneFyn CCCAlex RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
RøverneFyn CCCHenrik JensenHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Team ToyotaFyn CCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team HDFyn CCCCHenrik RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De Hvid StibetFyn CCCCMikael StageFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De SorteFyn CCCCBenjamin SchultzeFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Robin HoodFyn CCCCFlemming AndersenHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
TEAM OBFyn CCCCVilly HermansenHos Hermansen (5400 Bogense)
B1 og B2Fyn CCCCBrian SivertsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team KølFyn CCCCCarsten LundSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team A&CRemote ALinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
TipsklubbenRemote ATommy DideriksenBørkop Dart (7080 Børkop)
Brian er den bedsteRemote ABrian AndersenHvide Sande Dart
Henning’s DullerRemote ALars BøgebjergKahytten (7000 Fredericia)
JägerhyttenRemote ADaniel LauritzenKahytten (7000 Fredericia)
T.PRemote ANette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
Thorsen og TradsRemote AJimmi HenningsenLumskebugten (7100 Vejle)
Team UnderbergRemote BAnnemarie PlougheldByportens Bodega (8543 Hornslet)
Sypigerne & SkrædderenRemote BJannie KjærBørkop Dart (7080 Børkop)
BrianogJimRemote BJimBørkop Dart (7080 Børkop)
Kylling & Co.Remote BThomas NielsenHvide Sande Dart
KMKRemote BKenneth AurboKahytten (7000 Fredericia)
LykkehjuletRemote BSimon MøllerLandevejskroen 8544 Mrke
Team HansenRemote BSonja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kort og LangRemote BBCamillaByportens Bodega (8543 Hornslet)
bull dogsRemote BBlause østergaardByportens Bodega (8543 Hornslet)
B1 og B2Remote BBJacob HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Viagra boys lightRemote BBNicki KristensenIF Centrum 8600 Silkeborg
SD Særslev Dart HFRemote BBHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
PytRemote BBMads Møller-HansenThyras Kilde (7080 Børkop)
FragglerneRemote BBMichael SchmidtVesterkroen 6500 Vojens
VinduesviskerenRemote BBBMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
KOP1Remote BBBLars OmmestrupByportens Bodega (8543 Hornslet)
De dart gladeRemote BBBJannie MøllerIF Centrum 8600 Silkeborg
Vi PrøverRemote BBBTrine LarsenKahytten (7000 Fredericia)
MBZRemote BBBBo Rune HermansenLille Pip 5592 Ejby
PandaerneRemote BBBNiels charlie AndersenVesterkroen 6500 Vojens
Søster og BrorRemote BBBBetina HedenstedVores Bar (7100 Vejle)
Lars P og co.Remote BBBBJohnny k jørgensenBørkop Dart (7080 Børkop)
Klodsen og NittenRemote BBBBChristian jæger NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
EjbyDart.dkRemote BBBBLaurits RudEjby Dartforening (5592 Ejby)
Come onRemote BBBBRene CarlsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
OJ og hans 3 ballonerRemote BBBBHenning SteffensenHvide Sande Dart
KortklubbenRemote BBBBIb RasmussenKontoret 8380 Trige
WildgunsRemote BBBBClaus Vad SørensenVores Bar (7100 Vejle)
Vi prøverRemote CAllan NielsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kaj &migRemote CVivi JuhlGo Dart 7000 Fredericia
Alt er bedre med baconRemote CKairi KivilaidKontoret 8380 Trige
DronningerneRemote CPernille FilipsenLille Pip 5592 Ejby
SkærupRemote CKarina RiseVores Bar (7100 Vejle)
Team BøgvadRemote CPia bøgvadVores Bar (7100 Vejle)
B.H. Maleren 50+Remote CNils J HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De forladteRemote CCBerit Næsby HansenBørkop Dart (7080 Børkop)
Gin DamerneRemote CCLisbeth Rostgaard NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
B H Maler 6Remote CCMichael JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Dart-WaderRemote CCJoan PedersenKahytten (7000 Fredericia)
Øb og BøvRemote CCNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mrke
Vesterkroens OldboysRemote CCChristian MærskVesterkroen 6500 Vojens
Oli’s damerRemote CCNanna PyrmontByportens Bodega (8543 Hornslet)
Bøllebob og morRemote CCCAnette PedersenEjby Dartforening (5592 Ejby)
BanditterneRemote CCCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
You and MeRemote CCCCharlotte AurboKahytten (7000 Fredericia)
Team ToyotaRemote CCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Black and whiteRemote CCCAnita andresnVesterkroen 6500 Vojens
De ToRemote CCCJette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
SpasserneRemote CCCAlex RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
DampRemote CCCCLene PedersenByportens Bodega (8543 Hornslet)
Bolighajen & FormandenRemote CCCCTanja HansenGo Dart 7000 Fredericia
TabertotterneRemote CCCCNette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
Tykke 1 & 2Remote CCCCSonjaLille Pip 5592 Ejby
Leo`s legelandRemote CCCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
H og RRemote CCCCRosa NielsonVores Bar (7100 Vejle)
Bossen og BumsenRemote CCCCPer JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team Klip KlapRemote CCCCCOle OlesenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team M&M'sRemote CCCCCMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
ED VejlebønderneRemote CCCCCLeif RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team OdgaardRemote CCCCCMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
KbRemote CCCCCJimmi BertelsenThyras Kilde (7080 Børkop)
KysseholdetRemote CCCCCDennis Toftmann PedersenVores Bar (7100 Vejle)
MoBo pludsRemote CCCCCHenning HenriksenVores Bar (7100 Vejle)
Fulton's Gæve GutterRemote AAClaus BørreFulton Kroen 5610 Assens
3 Røde med brødRemote AAPeder HøjHvide Sande Dart
De UdueligeRemote AARené TranbergIF Centrum 8600 Silkeborg
Bamsefar og SlikkepindRemote AANette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
Bimse&TunRemote AABimseLille Pip 5592 Ejby
2&1/2Remote AAHenrik reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Sd Dream teamRemote AAFrederik PedersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
come onTrio Arene carlsenBodegaen 5560 Aarup
De gyldneTrio ANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Too good to goTrio AJan EldrupEjby Dartforening (5592 Ejby)
Mørke EliteTrio ANette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
SD Morud dartTrio ABrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
DrømmeholdetTrio AFrederik pedersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Hadsten dream teamTrio AKennetÅkroen (8370 Hadsten)
Team UnderbergTrio BAnnemarie PlougheldByportens Bodega (8543 Hornslet)
M & M & De gamleTrio BLenette MerrillEjby Dartforening (5592 Ejby)
De Brogede BolcherTrio BHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
2 gamle &1 nyTrio BJesper SørensenGo Dart 7000 Fredericia
De gyldne damerTrio BHenrikLille Pip 5592 Ejby
SD Særslev HFDTrio BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TivolidartTrio BSabrina HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Aakroens esserTrio BPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Damp3Trio CLene PedersenByportens Bodega (8543 Hornslet)
Team HajTrio CHenning HenriksenBørkop Dart (7080 Børkop)
B H MalerenTrio CBo HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
PensionistklubbenTrio CTanja HansenGo Dart 7000 Fredericia
3 måske 4Trio CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mrke
Flips`s tøserTrio CLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
WonderboysTrio CErling RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
GirlpowerTrio CMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
DSBØstjylland BTrine BlockBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Flybyggeren/Pladsmanden/GærbumsenØstjylland BRené Helmer NielsenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Nymann og flufferenØstjylland BMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
Rata RutaØstjylland BNette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
The GamblersØstjylland BJonas SørensenLandevejskroen 8544 Mrke
Team APMØstjylland BPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Hakuna MatataØstjylland BDennis MadsenÅkroen (8370 Hadsten)
Den lille, den røde & den langeØstjylland CLisa JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
10 års forskelØstjylland CMai ErikssonByportens Bodega (8543 Hornslet)
Kosten og FejebakkenØstjylland CNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mrke
Team TyndarmØstjylland CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mrke
De tre bukkebruse og troldenØstjylland CHeidi RasmussenÅkroen (8370 Hadsten)
CaroleØstjylland CCarina NydamÅkroen (8370 Hadsten)

Rækker Bullshooter Remote

Her er årets rækker til Bullshooter Remote Play.
Vi har i alt 14 trio hold – 4 mindre end sidste sæson
Vi har i alt 58 double hold – 9 flere end sidste sæson

Kampstart er i uge 36.

Holdnavn Spillested Række
The 70s Black Bulls Double AA
4 Ristede i Svøb Hvide Sande Double AA
Centrum Dart IF Centrum Double AA
Bamsefar & Slikkepind Landevejskroen Double AA
Pippen Lille Pip Double AA
SD Dream Team Særslev Double AA
Hadsten Dream Team Aakroen Double AA
Cock Byporten Double A
Thorsen & Trads Børkop Dart Double A
Tipsklubben Børkop Dart Double A
EjbyDart.dk Ejby Dart Double A
De Dart Glade IF Centrum Double A
Bedstefar og Venner Jyden Double A
Hennings Duller Kahytten Double A
TP Landevejskroen Double A
Come On Ejby Dart Double BBB
Tinsoldaterne Go Dart Double BBB
OJ & hans 3 balloner Hvide Sande Double BBB
K.Ytterne Kahytten Double BBB
Kortklubben 60 Kontoret Double BBB
SD DHF Særslev Double BBB
Wild Guns Vores Bar Double BBB
Reunion Tour Byporten Double BB
Team Underberg Byporten Double BB
Brian er den bedste Hvide Sande Double BB
KMK Kahytten Double BB
MBZ Lille Pip Double BB
H & L Vores Bar Double BB
Kom igen Vores Bar Double BB
SH Hansen Ejby Dart Double B
Vejlebønderne Ejby Dart Double B
Viagra Boys Light IF Centrum Double B
MM Jyden Jyden Double B
Lykkehjulet Landevejskroen Double B
Team Køl Særslev Double B
Skønhed og Udyret Uptown Double B
Oli & Damerne Byporten Double CCC
JB Go Dart Double CCC
Kylling & Co Hvide Sande Double CCC
SD Team Odgaard Særslev Double CCC
Trolden 13 Vejen Dart Double CCC
Trolden 9 Vejen Dart Double CCC
Kysseholdet Vores Bar Double CCC
Tegner Kahytten Double CC
You and Me Kahytten Double CC
Alt er bedre med Bacon Kontoret Double CC
Skippers Team Uptown Double CC
Team M & Ms Uptown Double CC
MoBo Vores Bar Double CC
Mul Vores Bar Double CC
BH Maleren Ejby Dart Double C
BH Maleren 50 plus Ejby Dart Double C
Dig & Mig Go Dart Double C
Tabertotterne Landevejskroen Double C
Flips & Søs Særslev Double C
Pyt Thyras Kilde Double C
De To Vores Bar Double C
Skærup Vores Bar Double C
Come On Trio Ejby Dart Trio B
De Gyldne Ejby Dart Trio B
Triple S Go Dart Trio B
Prinsesserne Landevejskroen Trio B
SD HFD Særslev Trio B
SD Morud Dart Særslev Trio B
Aakroens Esser Aakroen Trio B
Team Underberg Trio Byporten Trio C
Team Haj Børkop Dart Trio C
BH Maleren Trio Ejby Dart Trio C
GPS Fejl Go Dart Trio C
SD Girl Power Særslev Trio C
SD Tivoli Dart Særslev Trio C
SD Wonderboys Særslev Trio C

Bullshooter Pinsestævne

OPDATERET MED FORVENTET TIDSPLAN NEDERST.

Så er der ved at være åbnet rimeligt op, med diverse restriktioner osv. som spillestederne naturligvis skal have styr på.
Men det betyder så at vi kan komme i gang igen! Og første event bliver med kort varsel – vi har ikke villet åbne for tilmeldinger for tidligt da vi vil være rimelig sikre på at den kan gennemføres.

Vi krydser alt der kan krydses for at det kan blive til noget 🙂

Vi inviterer til Bullshooter Online Pinsestævne d. 22.-24. maj, hvor der lørdag/søndag spilles puljespil, og mandag 2. pinsedag spilles finalerunde.

Der spilles Double.
Spillet er 01-Cricket-01-Cricket-01.
Alle spil er stacked (én score) i puljespillet.
I finalerunden vil de 2 første spil være split (med frozen-regel i 01), og de 3 sidste spilles stacked.
Alle kampe afvikles med handicap. Bulls Eye 50/50.
Open Out i C-Række, Master Out i B-Række, og Double Out i A-Række (er der ikke nok hold til en A-Række, så vil A-hold placeres i B).
Dartliga.dk vil trække lod om hjemme/ude for hver eneste kamp og skriver det i kampplanerne.
“Hjemmehold” vil altid have udlæg i 1. sæt. Taber af foregående sæt vil herefter have udlæg i efterfølgende sæt.

Rækkeinddeling er som udgangspunkt:
C-række: Max samlet MPR 3,49 (max individuel 1,99)
B-række: Max samlet MPR 5,49 (max individuel 2,99)
A-række: Max samlet MPR 7,49
(Se MPR for alle Bullshooter ligaspillere her – Medalist spillere kan få oplyst deres konverterede Bullshooter MPR på forespørgsel ved at oplyse deres kortnummer)
Vi forbeholder os enhver ret til at ændre på ovenstående uden varsel, hvis det vurderes at det kan give et markant bedre flow i afviklingen af turneringen.
Vær OBS på at ratings efter puljespillet vil blive opdateret, og man derfor spiller finaledagen med en ny og fuldt opdateret rating.

Vigtigt: Der tillades MAX 4 tilmeldte doubler per maskine på spillestedet.
Der udvælges en ansvarlig på spillestedet som er ansvarlig for at tilmeldinger sendes på e-mail til info@dartliga.dk SENEST lørdag d. 15. maj kl. 13.00!
Der skal ved tilmelding anføres en holdkaptajn med telefonnummer for hver eneste double der er tilmeldt.
Denne holdkaptajn behøver ikke nødvendigvis være én af de 2 spillere, men holdkaptajnen skal være tilsteder når holdet spiller.
Holdkaptajners numre vil blive listet her på siden, så holdene kan holde kontakt under puljespillet.
Når finalerunden starter, så vil alle kampe blive “opkaldt” ved afsendelse af SMS til holdkaptajnen.
Tilmelding er bindende og en spiller kan kun udskiftes efter tilmeldingsfristen såfremt den spiller der indskiftes ikke har indflydelse på hvilken række holdet skal spille i.

Der er åbent for alle spillere som har spillet liga i enten Medalist eller Bullshooter i sæsonen 2020 (minimum 3 kampe).

Puljespillet vil starte lørdag og søndag kl. 10.00, og der spilles hele dagen.
Forventet tidsplan står nederst på siden her.
Hvis dit spillested normalt ikke har åbent fra kl. 10.00, så sørg for at få lavet en aftale om åbning såfremt at din pulje starter kl. 10.00.
Finaledagen starter kl. 10.00.
Program for puljespil annonceres senest mandag d. 17. maj, så kan man herefter planlægge sin pinseweekend.

Alle kampe vil være på free play.
Prisen for deltagelse er 150,00 kr. per spiller. Dette beløb skal indbetales til MobilePay Box 0345VV senest 2 timer efter tilmelding er sendt til os.
Dette bedes være én samlet indbetaling for samtlige hold fra det respektive spillested.
Af dette beløb går 85,00 kr til præmier/pokaler og 65,00 kr går til free play, administration til online afvikling og MobilePay gebyr.
Præmier udbetales via MobilePay efter turneringens afvikling, og præmierne annonceres efter vi har alle tilmeldinger i hus.

Betaling af gebyr er bindende og der tilbagebetales ikke noget såfremt man trækker sit hold efter tilmelding. (Eneste undtagelse herfra er hvis spillestedet tvangslukkes grundet restriktioner).

Forventet tidsplan (kan ændres uden varsel):

B-Puljespil: Lørdag kl. 10 og kl. 13
A-Puljespil: Lørdag kl. 16
C-Puljespil: Søndag kl. 10 og kl. 14
A-Finalerunde: Mandag kl. 10
B-Finalerunde: Mandag kl. 12
C-Finalerunde: Mandag kl. 15

A-B spillere skal afsætte 2-3 timer til puljespillet (C spillere 3-4 timer), og antallet af timer mandag afhænger af om man kvalificerer sig og hvor langt man når i finalerunden.

 

Tilmeldinger Efterår 2020

Sidst opdateret d. 30. august 2020 14:05

Følgende hold er tilmeldt Liga Efterår 2020.

Hvis dit hold ikke står på listen, så var det ikke tilmeldt på tidspunktet for denne sides sidste opdatering (se øverst).

HoldnavnLigaHoldkaptajn/kontaktpersonSpillested
Det Nye ParBullshooter double AMartin SimonsenBodega Uptown (6600 Vejen)
The ButchersBullshooter double AClaus KruseBodega Uptown (6600 Vejen)
BullBustersBullshooter double AIb RasmussenDart Hornslet (8543 Hornslet)
Team GulddameBullshooter double ANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Vor Herre til hestBullshooter double APeder HøjHvide Sande Dart
Centrum KrigerneBullshooter double ASøren HedegaardIF Centrum 8600 Silkeborg
kp os treBullshooter double AKirsten LadehoffKupéen (5580 Nørre Aaby)
Le EiffeltowerBullshooter double ANette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
Byporten AllstarsBullshooter double BBBMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
Thorsen og TradsBullshooter double BBBJimmi HenningsenBørkop Dart (7080 Børkop)
TipsklubbenBullshooter double BBBTommy DideriksenBørkop Dart (7080 Børkop)
Ejbydart.dkBullshooter double BBBThomas TopEjby Dartforening (5592 Ejby)
HansOleBullshooter double BBBOle SødergrenHavfruen (7000 Fredericia)
De tunge drengeBullshooter double BBBCarsten NielsenHvide Sande Dart
De Virile CowboysBullshooter double BBBRené TranbergIF Centrum 8600 Silkeborg
Byporten 1Bullshooter double BBRulleByportens Bodega (8543 Hornslet)
Come onBullshooter double BBRene CarlsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Lars og de små drengeBullshooter double BBRonny RanckHvide Sande Dart
kp de toBullshooter double BBulrich larsenKupéen (5580 Nørre Aaby)
T.PBullshooter double BBNette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
SD fætterneBullshooter double BBKasper reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TROLDEN 1Bullshooter double BBLars HahnVejen Dartklub 6600 Vejen
Bamse & KyllingBullshooter double BMarianne LinnetBodega Uptown (6600 Vejen)
Dræberne Fra ViborgBullshooter double BElse NielsenIF Centrum 8600 Silkeborg
Team HopelessBullshooter double BCarsten AagaardIF Centrum 8600 Silkeborg
wild hogsBullshooter double Bkim thomassenJyden 7500 Holstebro
SD HF Særslev DartBullshooter double BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TROLDEN 9Bullshooter double BFinn FunkVejen Dartklub 6600 Vejen
ChawadBullshooter double BClaus vad sørensenVores Bar (7100 Vejle)
Ung, Ældre og ÆldstBullshooter double CCCLars OmmestrupByportens Bodega (8543 Hornslet)
Onkel & NevøBullshooter double CCCJesper SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
The FremstormersBullshooter double CCCOle VistisenJyden 7500 Holstebro
Team AurboBullshooter double CCCKenneth AurboKahytten (7000 Fredericia)
SD OdgaardBullshooter double CCCMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
To kolde fra kassenBullshooter double CCCBrian SivertsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TROLDEN 13Bullshooter double CCCJesper ThamsVejen Dartklub 6600 Vejen
Team SkipperBullshooter double CCLinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
BothovederneBullshooter double CCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kylling & CoBullshooter double CCThomas NielsenHvide Sande Dart
the dance monkeysBullshooter double CCnina pedersenKupéen (5580 Nørre Aaby)
Det bare osBullshooter double CCDan PedersenThyras Kilde (7080 Børkop)
SurpriseBullshooter double CCDanny ØrumThyras Kilde (7080 Børkop)
KysseholdetBullshooter double CCDennis pedersenVores Bar (7100 Vejle)
Team M&M'sBullshooter double CMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
De 3 tøserBullshooter double CLisa JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
Team A.F.ABullshooter double CAnya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De SkøreBullshooter double CVivi JuhlHavfruen (7000 Fredericia)
Gps Fejl JuniorBullshooter double CIngeborg SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
TROLDEN 2Bullshooter double CJimmi LundVejen Dartklub 6600 Vejen
2+1Bullshooter double CJette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
Hadsten Dream TeamBullshooter europaeisk ligaJustin ThurleyDart Hornslet (8543 Hornslet)
Kill That OwlBullshooter trio AMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
ForhåndsfavoritterneBullshooter trio AIb RasmussenDart Hornslet (8543 Hornslet)
Team RofusBullshooter trio ANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Triple SBullshooter trio AJesper SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
Rata Ruta Part 2Bullshooter trio ANette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
SD Morud dartBullshooter trio ABrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Big Ben HadsundBullshooter trio BPalle NielsenBig Ben Pub 9650 Hadsund
Team UnderbergBullshooter trio BRulleByportens Bodega (8543 Hornslet)
B.H. MalerenBullshooter trio BBo HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
SD HFD Særslev DartBullshooter trio BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team dunkBullshooter trio BLinette hansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TivolidartBullshooter trio BSabrina hansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team HAJBullshooter trio CAnne EdelsteinBørkop Dart (7080 Børkop)
Sognevejens EsserBullshooter trio CPer KjærgaardDart Hornslet (8543 Hornslet)
Team RevsbeckBullshooter trio CMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
GPS FejlBullshooter trio CIngeborg Juhl SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
GirlpowerBullshooter trio CMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD WonderboysBullshooter trio CErling OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
2 seje tøserMedalist double MED hcpAnn Lund LarsenIrish Pub (7830 Vinderup)
A TonsereMedalist double MED hcpLars T. JensenIrish Pub (7830 Vinderup)
beasty bakerMedalist double MED hcpib DybdalIrish Pub (7830 Vinderup)
Team Godt nok nok godtMedalist double MED hcpHenrik Obitsø KrisensenIrish Pub (7830 Vinderup)
Øb & BøvMedalist double MED hcpChristian PetersenIrish Pub (7830 Vinderup)
NSBMedalist Fyn BBBBBNicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
2 tilbud og en colaMedalist Fyn BBBBBStefan LarsenHos Hermansen (5400 Bogense)
kp the daltonsMedalist Fyn BBBBBTorben SchneiderKupéen (5580 Nørre Aaby)
De håbløseMedalist Fyn BBBBBFrederik pedersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD JægerneMedalist Fyn BBBBBBrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneMedalist Fyn BBBBBKent HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
De gamle kæmperMedalist Fyn BBBBLaurits RudEjby Dartforening (5592 Ejby)
En alm og en ClassicMedalist Fyn BBBBJan EldrupGelsted Kro 5591 Gelsted
kp de toMedalist Fyn BBBBulrich andreasenKupéen (5580 Nørre Aaby)
kp tre mod enMedalist Fyn BBBBallan lindhardtKupéen (5580 Nørre Aaby)
De Røde banditterMedalist Fyn BBBBMartin SchultzRøde Kro 5400 Bogense
FasandræberneMedalist Fyn BBBBJesper rasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
De nyeMedalist Fyn BBBThomas TopEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kom OnMedalist Fyn BBBMia LaursenEjby Dartforening (5592 Ejby)
White TigersMedalist Fyn BBBMikael StageFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De grusomme gdcMedalist Fyn BBBJulie Sander JensenGelsted Dartklub (5591 Gelsted)
Team TuborgMedalist Fyn BBBPernille FilipsenGelsted Kro 5591 Gelsted
No NameMedalist Fyn BBBLinda DeleuranHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Blandede BolcherMedalist Fyn BBJacob HansenDen Lokale 5592 Ejby
MBZMedalist Fyn BBBo Rune HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De RødeMedalist Fyn BBHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
20.02Medalist Fyn BBHenrik RasmussenGelsted Kro 5591 Gelsted
kp os treMedalist Fyn BBKirsten LadehoffKupéen (5580 Nørre Aaby)
SD HF Særslev DartMedalist Fyn BBHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD tosserneMedalist Fyn BBKasper reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Dream TeamMedalist Fyn BNanna NyborgEjby Dartforening (5592 Ejby)
De BlåstrivetMedalist Fyn BJoakim GøhnsFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Kroens TøzerMedalist Fyn BCharlotte MulvadHos Hermansen (5400 Bogense)
Team marcMedalist Fyn BPernille HermansenHos Hermansen (5400 Bogense)
kp kom onMedalist Fyn BdotKupéen (5580 Nørre Aaby)
the dance monkeysMedalist Fyn Bnina pedersenKupéen (5580 Nørre Aaby)
Team OdgaardMedalist Fyn BMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
JammerlapperneMedalist Fyn CCCCCBrian KuhrEjby Dartforening (5592 Ejby)
B1 og B2 gdcMedalist Fyn CCCCCHans Erik FrederiksenGelsted Dartklub (5591 Gelsted)
Team obMedalist Fyn CCCCCVillyHos Hermansen (5400 Bogense)
De uligeMedalist Fyn CCCCCMichael JensenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
RøverneMedalist Fyn CCCCCWilly AndersenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
kp baileys girlsMedalist Fyn CCCCCdorte rasmussenKupéen (5580 Nørre Aaby)
DuploMedalist Fyn CCCCCClaus RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
ED VejlebønderneMedalist Fyn CCCCLeif RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
En på lampenMedalist Fyn CCCCAlex revsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team BeckMedalist Fyn CCCCMartin BeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Det Grå GuldMedalist Fyn CCCCJan KirkebyFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
japper and the coconutsMedalist Fyn CCCCjasper kejlingKupéen (5580 Nørre Aaby)
no skills just luckyMedalist Fyn CCCCmichelleKupéen (5580 Nørre Aaby)
MumitroldeneMedalist Fyn CCCCSabrina HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TOSSERNEMedalist Fyn CCCPia JønssonDen Lokale 5592 Ejby
B.H. Maleren 50 +Medalist Fyn CCCNils J. HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Blå StueMedalist Fyn CCCTanja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
MayBeMedalist Fyn CCCMaya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team SkafteMedalist Fyn CCCLotte HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Lady og VagabondenMedalist Fyn CCCIvan UdsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Heine´s Bitche´sMedalist Fyn CCFreja RubinEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team A.AMedalist Fyn CCAnya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team HansenMedalist Fyn CCSonja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Robin HoodMedalist Fyn CCPernille WulffHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
kp gunnars slængMedalist Fyn CCtina gustafsonKupéen (5580 Nørre Aaby)
kp team sundahlMedalist Fyn CCper sundahlKupéen (5580 Nørre Aaby)
StjernerneMedalist Fyn CAnne Grethe lundHos Hermansen (5400 Bogense)
TrekløveretMedalist Fyn CAnnemarie madsenHos Hermansen (5400 Bogense)
Uh huMedalist Fyn CHenriette jensenHos Hermansen (5400 Bogense)
de proffesionelle amatøreMedalist Fyn Ctorben nikanderKupéen (5580 Nørre Aaby)
Røde MorMedalist Fyn CMaja stegøRøde Kro 5400 Bogense
Flips og søsMedalist Fyn CLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Bettina og JimmyMedalist Fre/Vejle BBBBettina HedenstedBørkop Dart (7080 Børkop)
JAMMedalist Fre/Vejle BBBMaya AndresenBørkop Dart (7080 Børkop)
MTCMedalist Fre/Vejle BBBMartin HansenBørkop Dart (7080 Børkop)
Triple SMedalist Fre/Vejle BBBJesper SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
henning´s dullerMedalist Fre/Vejle BBBlars bøgebjergKahytten (7000 Fredericia)
K.YtterneMedalist Fre/Vejle BBBRoald JohansenKahytten (7000 Fredericia)
TullemoreMedalist Fre/Vejle BBBJeanette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
B1 og B2Medalist Fre/Vejle BBThomas KristensenBørkop Dart (7080 Børkop)
Benjamin og ThomasMedalist Fre/Vejle BBBenjamin HedenstedBørkop Dart (7080 Børkop)
Van DartMedalist Fre/Vejle BBAnders BiesotKahytten (7000 Fredericia)
Vi KA KAMedalist Fre/Vejle BBKenneth AurboKahytten (7000 Fredericia)
Mødestedet 2Medalist Fre/Vejle BBJimmy lundMødestedet (7000 Fredericia)
BooomMedalist Fre/Vejle BBCamilla LindebergVores Bar (7100 Vejle)
Pil’aMedalist Fre/Vejle BBCharlotte AndersenVores Bar (7100 Vejle)
Adam og de andreMedalist Fre/Vejle BJim HovgaardBørkop Dart (7080 Børkop)
InvalidepensionisterneMedalist Fre/Vejle BJimmi HenningsenBørkop Dart (7080 Børkop)
MM flightMedalist Fre/Vejle Bmads andersenKahytten (7000 Fredericia)
flyverskjulMedalist Fre/Vejle Bmiriam juhl bertelsenMødestedet (7000 Fredericia)
Mødestedet 1Medalist Fre/Vejle Bjimmi bertelsenMødestedet (7000 Fredericia)
Ni respektMedalist Fre/Vejle BJane CarstensSidesporet (7000 Fredericia)
Prop og bertaMedalist Fre/Vejle BBrian PedersenVores Bar (7100 Vejle)
De store mændMedalist Fre/Vejle CCCCFlemming Engell bobergBørkop Dart (7080 Børkop)
HUMedalist Fre/Vejle CCCCHanne SchønBørkop Dart (7080 Børkop)
Momse & LindaMedalist Fre/Vejle CCCCLinda Juul SimonsenBørkop Dart (7080 Børkop)
You and MeMedalist Fre/Vejle CCCCCharlotte AurboKahytten (7000 Fredericia)
Linda og lykkedyretMedalist Fre/Vejle CCCCAnita Krarup MøllerKlodsHans (7000 Fredericia)
IndianershitMedalist Fre/Vejle CCCCWickieLumskebugten (7100 Vejle)
Gøg og GokkeMedalist Fre/Vejle CCCCAsger HansenOrienten (7100 Vejle)
Team UnderbergMedalist Fre/Vejle CCCHenrik Nørgaard ChristensenBørkop Dart (7080 Børkop)
Birch & BøgvadMedalist Fre/Vejle CCCJari birchLumskebugten (7100 Vejle)
Tull a moreMedalist Fre/Vejle CCCTanja Maria HeeddegaardLumskebugten (7100 Vejle)
Timon Og PumbaMedalist Fre/Vejle CCCNiels JensenOrienten (7100 Vejle)
Ild og vandMedalist Fre/Vejle CCCLiselotte AndersenThe Last Waterhole (7100 Vejle)
KysseholdetMedalist Fre/Vejle CCCDennis PedersenVores Bar (7100 Vejle)
Børkops HønsMedalist Fre/Vejle CCAnne EdelsteinBørkop Dart (7080 Børkop)
Hvad hedder i hvaaMedalist Fre/Vejle CCLonni PedersenBørkop Dart (7080 Børkop)
De lumske gutterMedalist Fre/Vejle CCMorten GrissellLumskebugten (7100 Vejle)
De seje mødreMedalist Fre/Vejle CCSusanne Celik JørgensenLumskebugten (7100 Vejle)
LykkehjulMedalist Fre/Vejle CCSanne JohansenOrienten (7100 Vejle)
2+1Medalist Fre/Vejle CCJette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
Hr og Fru JMedalist Fre/Vejle CDorte JohnsenBørkop Dart (7080 Børkop)
LSCMedalist Fre/Vejle CLene AndresenBørkop Dart (7080 Børkop)
De SkøreMedalist Fre/Vejle CVivi JuhlHavfruen (7000 Fredericia)
Stilhed før stormenMedalist Fre/Vejle CJoan PedersenKahytten (7000 Fredericia)
uffes kællingerMedalist Fre/Vejle CHeidi Hedegaard AndersenKahytten (7000 Fredericia)
TeletubbiesMedalist Fre/Vejle CDorthe HansenOrienten (7100 Vejle)
DartmongolerneMedalist Vejen BDan Hansen SkovBodega Uptown (6600 Vejen)
Far & SønMedalist Vejen BLaurits LauritsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Golden ColtsMedalist Vejen BCasper FrankBodega Uptown (6600 Vejen)
Team Easy OnMedalist Vejen BHenrik HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LuckyMedalist Vejen BMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
The ButchersMedalist Vejen BClaus KruseBodega Uptown (6600 Vejen)
Bamse & KyllingMedalist Vejen CCMarianne LinnetBodega Uptown (6600 Vejen)
De GamleMedalist Vejen CCJytte PedersenBodega Uptown (6600 Vejen)
DrengerøveneMedalist Vejen CCJonas HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Maler&LoneMedalist Vejen CCPeder HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Skipper's TeamMedalist Vejen CCLinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
Team BaghjulMedalist Vejen CCJordan HartvigsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Dart VadersMedalist Vejen CMikkel HorupBodega Uptown (6600 Vejen)
Team BaderingMedalist Vejen CKristian MaylandBodega Uptown (6600 Vejen)
Team Gøg&GokkeMedalist Vejen CBjarne VolckerBodega Uptown (6600 Vejen)
Team HAKUMedalist Vejen CKurt ThomsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team MADMedalist Vejen CKamilla HarboeBodega Uptown (6600 Vejen)
Team StanDartMedalist Vejen CMia R. MadsenBodega Uptown (6600 Vejen)
ArrowsMedalist Viborg CLeon VestergaardSportspubben Målet (8800 Viborg)
Dino & SourMedalist Viborg CRita LaursenSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team BundskrabMedalist Viborg CTove PhillipsSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team MorganMedalist Viborg CKasper ValentinSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team RiisgaardMedalist Viborg CVibeke RiisgaardSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team SuperdryMedalist Viborg CKim EngenSportspubben Målet (8800 Viborg)
De 4 på flugtMedalist Østjylland BBKasper JensenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
F35 BulletsMedalist Østjylland BBRené Helmer NielsenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Team TullamoreMedalist Østjylland BBMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
Milo, Elvis og BasseMedalist Østjylland BBJakob laursenDart Hornslet (8543 Hornslet)
Bamsefar & SlikkepindMedalist Østjylland BBRasmus PedersenLandevejskroen 8544 Mørke
D.F.BMedalist Østjylland BBThomas SchmidtLandevejskroen 8544 Mørke
BB SIT!Medalist Østjylland BInger SkovBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
The HellmannsMedalist Østjylland BBrian hellmannBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
OolMedalist Østjylland BLars OmmestrupByportens Bodega (8543 Hornslet)
Planke & TotMedalist Østjylland Btina feldskovDart Hornslet (8543 Hornslet)
Rata RutaMedalist Østjylland BNette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
CaroleMedalist Østjylland BCarina NydamÅkroen (8370 Hadsten)
Team NastyMedalist Østjylland BDennis MadsenÅkroen (8370 Hadsten)
Ekstra presMedalist Østjylland CMai ErikssonByportens Bodega (8543 Hornslet)
Hells granniesMedalist Østjylland CNanna AndersenByportens Bodega (8543 Hornslet)
KimLisMedalist Østjylland CLisa JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
MuggeMedalist Østjylland CThea k. HansenDart Hornslet (8543 Hornslet)
LykkehjuletMedalist Østjylland CNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mørke
Mest for SjovMedalist Østjylland CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mørke
Sognevejens esserMedalist Østjylland CPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Team ÅenMedalist Østjylland CHeidi RasmussenÅkroen (8370 Hadsten)