Fredericia 501 C, forår 2012

Fredericia 501 C, forår 2012

Stilling og spilleplan fra sæson 2011

Stilling

Placering:HoldAntal kampePointKampe V.Kampe T.Sæt V.Sæt T.
1.Tosserne123414547313135
2.Saltstængerne122811379265207
3.Boblerne121810191244227
4.The LeftOwers11148096186223
6.Afsporet121067125168283
5.Ik' Nogen11966110159243
7.Guldklumperne12784108220237

Sidste opdatering d. 14. september 2015 11:21

Download Fredericia 501 C-ranglisten

Spilleplan

Alle kampe afvikles kl. 19.00, medmindre andet er anført.

NB: Kampsedlerne skal være Dartliga.dk i hænde senest 5 hverdage efter afviklingen af kampen, ellers taberdømmes hjemmeholdet med 0-2 i sæt i samtlige kampe.

Uge nr.HjemmeholdUdeholdUgedagDatoPointKampeSætKampsedler
8SaltstængerneIk'Nogentirsdag21. februar 20123 - 012 - 427 - 17Kampseddel
8GuldklumperneTossernetorsdag23. februar 20120 - 35 - 1110 - 24Kampseddel
8AfsporetBoblernetorsdag23. februar 20120 - 34 - 1213 - 27Kampseddel
9BoblerneGuldklumpernetirsdag28. februar 20123 - 012 - 426 - 13Kampseddel
9TosserneSaltstængernetirsdag28. februar 20123 - 013 - 326 - 11Kampseddel
9The LeftOwersAfsporetonsdag29. februar 20123 - 013 - 328 - 9Kampseddel
10SaltstængerneBoblernetirsdag6. marts 20123 - 09 - 722 - 18Kampseddel
10GuldklumperneThe LeftOwerstorsdag8. marts 20120 - 32 - 1410 - 30Kampseddel
10Ik'NogenTossernetorsdag8. marts 20120 - 34 - 126 - 26Kampseddel
11BoblerneIk'Nogentirsdag13. marts 20123 - 09 - 721 - 20Kampseddel
11The LeftOwersSaltstængerneonsdag14. marts 20120 - 37 - 920 - 22Kampseddel
11AfsporetGuldklumpernetorsdag15. marts 20121 - 18 - 819 - 20Kampseddel
12The LeftOwersTosserneonsdag21. marts 20121 - 18 - 818 - 19Kampseddel
12AfsporetIk'Nogentorsdag22. marts 20123 - 09 - 721 - 15Kampseddel
12GuldklumperneSaltstængernetorsdag22. marts 20120 - 36 - 1016 - 22Kampseddel
13SaltstængerneAfsporettirsdag27. marts 20123 - 012 - 426 - 12Kampseddel
13Ik'NogenThe LeftOwerstorsdag29. marts 2012udsat
14TosserneBoblernetirsdag3. april 20123 - 011 - 525 - 13Kampseddel
15TosserneAfsporettirsdag10. april 20123 - 013 - 327 - 11Kampseddel
15BoblerneThe LeftOwerstorsdag12. april 20120 - 34 - 1215 - 28Kampseddel
15Ik'NogenGuldklumpernetorsdag12. april 20120 - 30 - 160 - 32ikke modtaget rettidigt
16TosserneGuldklumpernetirsdag17. april 20123 - 014 - 228 - 12Kampseddel
16BoblerneAfsporettirsdag24. april 20120 - 35 - 1118 - 26Kampseddel
16Ik'NogenSaltstængernetorsdag19. april 20120 - 30 - 16 0 - 32ikke modtaget rettidigt
17SaltstængerneTossernetirsdag24. april 20120 - 36 - 1016 - 25Kampseddel
17GuldklumperneBoblernetorsdag26. april 20120 - 36 - 10 18 - 24Kampseddel
17AfsporetThe LeftOwerstorsdag26. april 20120 - 30 - 160 - 32ikke modtaget rettidigt
18BoblerneSaltstængernetirsdag1. maj 20120 - 37 - 917 - 22Kampseddel
18TosserneIk'Nogentirsdag1. maj 20123 - 013 - 328 - 10Kampseddel
18The LeftOwersGuldklumperneonsdag2. maj 20120 - 30 - 160 - 32vundet uden kamp
19SaltstængerneThe LeftOwersmandag14. maj 20121 - 18 - 823 - 20Kampseddel
19Ik'NogenBoblernetorsdag10. maj 20120 - 35 - 1115 - 24Kampseddel
19GuldklumperneAfsporettorsdag10. maj 20120 - 37 - 919 - 22Kampseddel
20SaltstængerneGuldklumperneonsdag23. maj 20123 - 010 - 621 - 19Kampseddel
21BoblerneTossernetirsdag22. maj 20120 - 33 - 139 - 29Kampseddel
21The LeftOwersIk'Nogenonsdag23. maj 20120 - 30 - 160 - 32ikke modtaget rettidigt
21AfsporetSaltstængernetorsdag24. maj 20120 - 37 - 917 - 21Kampseddel
22TosserneThe LeftOwerstirsdag29. maj 20123 - 014 - 229 - 10Kampseddel
22Ik'NogenAfsporettorsdag31. maj 20123 - 010 - 623 - 13Kampseddel
23The LeftOwersBoblerneonsdag6. juni 20120 - 30 - 160 - 32ikke modtaget rettidigt
23GuldklumperneIk'Nogentorsdag7. juni 20120 - 36 - 1019 - 21Kampseddel
23AfsporetTossernetorsdag7. juni 20120 - 33 - 139 - 27Kampseddel

Sidste opdatering d. 14. september 2015 11:21

Holdenes spillesteder og kontaktinfo

HoldnavnSpilledagSpillestedAdresseTelefonHoldkaptajnTelefon
AfsporetTorsdagSidesporetVesterbrogade 3175922663Rune Jessen22991946
BoblerneTirsdagKlodshansVendersgade 3575926606Johnny Bager Jessen50626018
GuldklumperneTorsdagGeneral RyePrinsessegade 6175927970Ulla Jæger22840248
Ik'NogenTorsdagBræddehyttenDanmarksgade 5475920113Robert Rasmussen22786038
SaltstængerneTirsdagBræddehyttenDanmarksgade 5475920113Michael Schmidt24879459
The LeftOwersOnsdagGeneral RyePrinsessegade 6175927970Kristian Nielsen
TosserneTirsdagBræddehyttenDanmarksgade 5475920113Lars Bøgebjerg25117942

 

Start a Conversation

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *