Seneste udvikling Covid-19 – 18. sept.

Efter dagens pressemøde står det klart at stående gæster på barer, værtshuse og caféer fra og med 19. sept. kl. 12.00 skal bære mundbind.

Ligaen kører indtil videre derudaf, men nu med følgende ændringer:

  1. Alle spillere skal bære mundbind når de spiller på steder hvor dette er obligatorisk*
  2. Alle Bullshooter-kampe som er programsat til kl. 20.00 vil blive fremrykket til 19.45 således at spillestedet kan lukke uden problemer kl. 22.00
  3. Enkelte Bullshooter-kampe som er programsat til kl. 18.00 kan blive fremrykket til 17.45 såfremt at der på samme maskine efterfølgende skal være en kamp kl. 19.45.
  4. Bullshooter-kampe med kampstart kl. 19.45 skal afvikles uden unødvendige pauser.
  5. Såfremt et hold trækker sig frivilligt fra ligaen, så vil der blive dispenseret fra regel 7.2.2 vedr. karantæne ved trækning af hold – ved en frivillig trækning af hold, så vil tilmeldingsgebyret ikke blive tilbagebetalt.

Bullshooter programmerne vil blive opdateret senest mandag d. 21. sept.

*Det står endnu ikke klart for os hvorvidt klubber er underlagt samme regler, vi anbefaler at man til alle tider medbringer mundbind, så man er forberedt hvis det er obligatorisk at bære mundbind på spillestedet.

Pas på hinanden!

Mvh

Dartliga.dk

Covid-19 Efterårssæson 2020

Så starter sæsonen igen.
Og vi har tænkt i lang tid over hvad vi kan gøre for at hjælpe holdene og spillesteder med at sæsonen forløber så smertefrit som muligt.

Det mest åbenlyse tiltag vi har lavet, er at flertallet af rækker i denne sæson består af blot 6 hold.
Normalvis sigter vi efter at lave så mange rækker med 8 hold som muligt.
Fordelen ved 6-holds rækker er at det giver os og holdene lidt luft i kalenderen, og det giver lidt mere plads på spillestederne da sæsonen samlet har en del færre kampe end normalt.

I forhold til Covid-19/Corona så er det….:

  • Vores forventning at spillestederne lever op til myndighedernes krav og anbefalinger ift plads og rengøring
  • Vores forventning at spillerne lever op til myndighedernes krav og anbefalinger
  • Vores forventning at man holder sig opdateret på myndigheders anbefalinger via www.sst.dk/da/corona

Vær særlig OBS på følgende retningslinjer fra myndighederne:

  • Hilsner som håndtryk og kram inden kampe frarådes af myndighederne
  • Hold 1 meters afstand til andre
  • Man bliver hjemme hvis man har symptomer på sygdom

Udover myndighedernes retningslinjer så forventer vi følgende:

  • Afsprit kontaktflader på maskine før og efter brug
  • Brug kun egne dartpile
  • Medbring håndsprit og sørg for at bruge denne jævnligt
  • Udehold bør begrænse antallet af medbragte gæster til et absolut minimum – kontakt evt modstanderhold inden kamp og forhør om forholdene og muligheden for at medbringe gæster
  • Spillestederne har angivet hvor mange personer der max må være i lokalet, og at dette til alle tider efterleves (her har spillerne første prioritet mens kampene spilles)

Med hensyn til vores regler, så laver vi minimum følgende undtagelser ift det nuværende regelsæt:

  • Det vil være tilladt at have mere end én udsat kamp, såfremt at dette skyldes at én eller flere på holdet er konstateret positive for Covid-19 eller er sat i karantæne.
  • Reglen om diskvalifikation ved 2 udeblevne kampe er ikke gældende, såfremt dette skyldes at én eller flere på holdet er konstateret positive med Covid-19 eller ved mistanke om smitte kort før kamp (dermed kan man godt melde afbud kort tid før kamp uden at risikere en diskvalifikation).

Sørg for at læse det opdaterede regelsæt – her står alle dispensationer listet øverst.

Såfremt at udeholdet ikke er trygge ved forholdene på spillestedet, så bedes spillerne drøfte situationen på stedet med spillestedet, og hvis der foregår deciderede overtrædelser af myndigheders retningslinjer, så er det en sag for myndighederne.
Vi opfordrer til at der udvises hensyn og forståelse, således at alle kan føle at de spiller i trygge rammer.
Hvis et hold udvandrer fra en kamp, så er udgangspunktet fra vores side at det udvandrende hold taberdømmes i resten af de ikke afviklede sæt (under antagelse af at retningslinjerne er overholdt).

Hvis retningslinjerne ikke bliver overholdt, så vil der blive taget bestik af situationerne på individuel niveau fra sag til sag.
Hvis det indgives en protest over forholdene, så skal disse dokumenteres med video og/eller billeder.

Vores opdateringer vedrørende Covid-19 kan du finde her dartliga.dk/category/covid-19/.

Ligaprogrammerne er online, men….

Så er ligaprogrammerne online.

Man skal dog være OBS på at bruttotrupperne endnu ikke er opdaterede.
Hvis et hold har spillet i tidligere sæsoner, så er det den sidste spillede sæsons bruttotrup som er listet.
Hvis et hold er nyt, så har det endnu ikke en bruttotrup tilknyttet.

Alle bruttotrupper vil være uploadede og korrekte inden sæsonstarten.

Spillestedernes kalendere er ikke 100% opdaterede, men dette bliver de inden sæsonstarten.

Tilmeldinger Efterår 2020

Sidst opdateret d. 30. august 2020 14:05

Følgende hold er tilmeldt Liga Efterår 2020.

Hvis dit hold ikke står på listen, så var det ikke tilmeldt på tidspunktet for denne sides sidste opdatering (se øverst).

HoldnavnLigaHoldkaptajn/kontaktpersonSpillested
Det Nye ParBullshooter double AMartin SimonsenBodega Uptown (6600 Vejen)
The ButchersBullshooter double AClaus KruseBodega Uptown (6600 Vejen)
BullBustersBullshooter double AIb RasmussenDart Hornslet (8543 Hornslet)
Team GulddameBullshooter double ANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Vor Herre til hestBullshooter double APeder HøjHvide Sande Dart
Centrum KrigerneBullshooter double ASøren HedegaardIF Centrum 8600 Silkeborg
kp os treBullshooter double AKirsten LadehoffKupéen (5580 Nørre Aaby)
Le EiffeltowerBullshooter double ANette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
Byporten AllstarsBullshooter double BBBMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
Thorsen og TradsBullshooter double BBBJimmi HenningsenBørkop Dart (7080 Børkop)
TipsklubbenBullshooter double BBBTommy DideriksenBørkop Dart (7080 Børkop)
Ejbydart.dkBullshooter double BBBThomas TopEjby Dartforening (5592 Ejby)
HansOleBullshooter double BBBOle SødergrenHavfruen (7000 Fredericia)
De tunge drengeBullshooter double BBBCarsten NielsenHvide Sande Dart
De Virile CowboysBullshooter double BBBRené TranbergIF Centrum 8600 Silkeborg
Byporten 1Bullshooter double BBRulleByportens Bodega (8543 Hornslet)
Come onBullshooter double BBRene CarlsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Lars og de små drengeBullshooter double BBRonny RanckHvide Sande Dart
kp de toBullshooter double BBulrich larsenKupéen (5580 Nørre Aaby)
T.PBullshooter double BBNette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
SD fætterneBullshooter double BBKasper reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TROLDEN 1Bullshooter double BBLars HahnVejen Dartklub 6600 Vejen
Bamse & KyllingBullshooter double BMarianne LinnetBodega Uptown (6600 Vejen)
Dræberne Fra ViborgBullshooter double BElse NielsenIF Centrum 8600 Silkeborg
Team HopelessBullshooter double BCarsten AagaardIF Centrum 8600 Silkeborg
wild hogsBullshooter double Bkim thomassenJyden 7500 Holstebro
SD HF Særslev DartBullshooter double BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TROLDEN 9Bullshooter double BFinn FunkVejen Dartklub 6600 Vejen
ChawadBullshooter double BClaus vad sørensenVores Bar (7100 Vejle)
Ung, Ældre og ÆldstBullshooter double CCCLars OmmestrupByportens Bodega (8543 Hornslet)
Onkel & NevøBullshooter double CCCJesper SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
The FremstormersBullshooter double CCCOle VistisenJyden 7500 Holstebro
Team AurboBullshooter double CCCKenneth AurboKahytten (7000 Fredericia)
SD OdgaardBullshooter double CCCMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
To kolde fra kassenBullshooter double CCCBrian SivertsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TROLDEN 13Bullshooter double CCCJesper ThamsVejen Dartklub 6600 Vejen
Team SkipperBullshooter double CCLinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
BothovederneBullshooter double CCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kylling & CoBullshooter double CCThomas NielsenHvide Sande Dart
the dance monkeysBullshooter double CCnina pedersenKupéen (5580 Nørre Aaby)
Det bare osBullshooter double CCDan PedersenThyras Kilde (7080 Børkop)
SurpriseBullshooter double CCDanny ØrumThyras Kilde (7080 Børkop)
KysseholdetBullshooter double CCDennis pedersenVores Bar (7100 Vejle)
Team M&M'sBullshooter double CMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
De 3 tøserBullshooter double CLisa JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
Team A.F.ABullshooter double CAnya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De SkøreBullshooter double CVivi JuhlHavfruen (7000 Fredericia)
Gps Fejl JuniorBullshooter double CIngeborg SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
TROLDEN 2Bullshooter double CJimmi LundVejen Dartklub 6600 Vejen
2+1Bullshooter double CJette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
Hadsten Dream TeamBullshooter europaeisk ligaJustin ThurleyDart Hornslet (8543 Hornslet)
Kill That OwlBullshooter trio AMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
ForhåndsfavoritterneBullshooter trio AIb RasmussenDart Hornslet (8543 Hornslet)
Team RofusBullshooter trio ANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Triple SBullshooter trio AJesper SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
Rata Ruta Part 2Bullshooter trio ANette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
SD Morud dartBullshooter trio ABrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Big Ben HadsundBullshooter trio BPalle NielsenBig Ben Pub 9650 Hadsund
Team UnderbergBullshooter trio BRulleByportens Bodega (8543 Hornslet)
B.H. MalerenBullshooter trio BBo HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
SD HFD Særslev DartBullshooter trio BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team dunkBullshooter trio BLinette hansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TivolidartBullshooter trio BSabrina hansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team HAJBullshooter trio CAnne EdelsteinBørkop Dart (7080 Børkop)
Sognevejens EsserBullshooter trio CPer KjærgaardDart Hornslet (8543 Hornslet)
Team RevsbeckBullshooter trio CMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
GPS FejlBullshooter trio CIngeborg Juhl SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
GirlpowerBullshooter trio CMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD WonderboysBullshooter trio CErling OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
2 seje tøserMedalist double MED hcpAnn Lund LarsenIrish Pub (7830 Vinderup)
A TonsereMedalist double MED hcpLars T. JensenIrish Pub (7830 Vinderup)
beasty bakerMedalist double MED hcpib DybdalIrish Pub (7830 Vinderup)
Team Godt nok nok godtMedalist double MED hcpHenrik Obitsø KrisensenIrish Pub (7830 Vinderup)
Øb & BøvMedalist double MED hcpChristian PetersenIrish Pub (7830 Vinderup)
NSBMedalist Fyn BBBBBNicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
2 tilbud og en colaMedalist Fyn BBBBBStefan LarsenHos Hermansen (5400 Bogense)
kp the daltonsMedalist Fyn BBBBBTorben SchneiderKupéen (5580 Nørre Aaby)
De håbløseMedalist Fyn BBBBBFrederik pedersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD JægerneMedalist Fyn BBBBBBrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneMedalist Fyn BBBBBKent HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
De gamle kæmperMedalist Fyn BBBBLaurits RudEjby Dartforening (5592 Ejby)
En alm og en ClassicMedalist Fyn BBBBJan EldrupGelsted Kro 5591 Gelsted
kp de toMedalist Fyn BBBBulrich andreasenKupéen (5580 Nørre Aaby)
kp tre mod enMedalist Fyn BBBBallan lindhardtKupéen (5580 Nørre Aaby)
De Røde banditterMedalist Fyn BBBBMartin SchultzRøde Kro 5400 Bogense
FasandræberneMedalist Fyn BBBBJesper rasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
De nyeMedalist Fyn BBBThomas TopEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kom OnMedalist Fyn BBBMia LaursenEjby Dartforening (5592 Ejby)
White TigersMedalist Fyn BBBMikael StageFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De grusomme gdcMedalist Fyn BBBJulie Sander JensenGelsted Dartklub (5591 Gelsted)
Team TuborgMedalist Fyn BBBPernille FilipsenGelsted Kro 5591 Gelsted
No NameMedalist Fyn BBBLinda DeleuranHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Blandede BolcherMedalist Fyn BBJacob HansenDen Lokale 5592 Ejby
MBZMedalist Fyn BBBo Rune HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De RødeMedalist Fyn BBHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
20.02Medalist Fyn BBHenrik RasmussenGelsted Kro 5591 Gelsted
kp os treMedalist Fyn BBKirsten LadehoffKupéen (5580 Nørre Aaby)
SD HF Særslev DartMedalist Fyn BBHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD tosserneMedalist Fyn BBKasper reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Dream TeamMedalist Fyn BNanna NyborgEjby Dartforening (5592 Ejby)
De BlåstrivetMedalist Fyn BJoakim GøhnsFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Kroens TøzerMedalist Fyn BCharlotte MulvadHos Hermansen (5400 Bogense)
Team marcMedalist Fyn BPernille HermansenHos Hermansen (5400 Bogense)
kp kom onMedalist Fyn BdotKupéen (5580 Nørre Aaby)
the dance monkeysMedalist Fyn Bnina pedersenKupéen (5580 Nørre Aaby)
Team OdgaardMedalist Fyn BMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
JammerlapperneMedalist Fyn CCCCCBrian KuhrEjby Dartforening (5592 Ejby)
B1 og B2 gdcMedalist Fyn CCCCCHans Erik FrederiksenGelsted Dartklub (5591 Gelsted)
Team obMedalist Fyn CCCCCVillyHos Hermansen (5400 Bogense)
De uligeMedalist Fyn CCCCCMichael JensenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
RøverneMedalist Fyn CCCCCWilly AndersenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
kp baileys girlsMedalist Fyn CCCCCdorte rasmussenKupéen (5580 Nørre Aaby)
DuploMedalist Fyn CCCCCClaus RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
ED VejlebønderneMedalist Fyn CCCCLeif RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
En på lampenMedalist Fyn CCCCAlex revsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team BeckMedalist Fyn CCCCMartin BeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Det Grå GuldMedalist Fyn CCCCJan KirkebyFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
japper and the coconutsMedalist Fyn CCCCjasper kejlingKupéen (5580 Nørre Aaby)
no skills just luckyMedalist Fyn CCCCmichelleKupéen (5580 Nørre Aaby)
MumitroldeneMedalist Fyn CCCCSabrina HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TOSSERNEMedalist Fyn CCCPia JønssonDen Lokale 5592 Ejby
B.H. Maleren 50 +Medalist Fyn CCCNils J. HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Blå StueMedalist Fyn CCCTanja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
MayBeMedalist Fyn CCCMaya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team SkafteMedalist Fyn CCCLotte HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Lady og VagabondenMedalist Fyn CCCIvan UdsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Heine´s Bitche´sMedalist Fyn CCFreja RubinEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team A.AMedalist Fyn CCAnya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team HansenMedalist Fyn CCSonja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Robin HoodMedalist Fyn CCPernille WulffHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
kp gunnars slængMedalist Fyn CCtina gustafsonKupéen (5580 Nørre Aaby)
kp team sundahlMedalist Fyn CCper sundahlKupéen (5580 Nørre Aaby)
StjernerneMedalist Fyn CAnne Grethe lundHos Hermansen (5400 Bogense)
TrekløveretMedalist Fyn CAnnemarie madsenHos Hermansen (5400 Bogense)
Uh huMedalist Fyn CHenriette jensenHos Hermansen (5400 Bogense)
de proffesionelle amatøreMedalist Fyn Ctorben nikanderKupéen (5580 Nørre Aaby)
Røde MorMedalist Fyn CMaja stegøRøde Kro 5400 Bogense
Flips og søsMedalist Fyn CLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Bettina og JimmyMedalist Fre/Vejle BBBBettina HedenstedBørkop Dart (7080 Børkop)
JAMMedalist Fre/Vejle BBBMaya AndresenBørkop Dart (7080 Børkop)
MTCMedalist Fre/Vejle BBBMartin HansenBørkop Dart (7080 Børkop)
Triple SMedalist Fre/Vejle BBBJesper SørensenHavfruen (7000 Fredericia)
henning´s dullerMedalist Fre/Vejle BBBlars bøgebjergKahytten (7000 Fredericia)
K.YtterneMedalist Fre/Vejle BBBRoald JohansenKahytten (7000 Fredericia)
TullemoreMedalist Fre/Vejle BBBJeanette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
B1 og B2Medalist Fre/Vejle BBThomas KristensenBørkop Dart (7080 Børkop)
Benjamin og ThomasMedalist Fre/Vejle BBBenjamin HedenstedBørkop Dart (7080 Børkop)
Van DartMedalist Fre/Vejle BBAnders BiesotKahytten (7000 Fredericia)
Vi KA KAMedalist Fre/Vejle BBKenneth AurboKahytten (7000 Fredericia)
Mødestedet 2Medalist Fre/Vejle BBJimmy lundMødestedet (7000 Fredericia)
BooomMedalist Fre/Vejle BBCamilla LindebergVores Bar (7100 Vejle)
Pil’aMedalist Fre/Vejle BBCharlotte AndersenVores Bar (7100 Vejle)
Adam og de andreMedalist Fre/Vejle BJim HovgaardBørkop Dart (7080 Børkop)
InvalidepensionisterneMedalist Fre/Vejle BJimmi HenningsenBørkop Dart (7080 Børkop)
MM flightMedalist Fre/Vejle Bmads andersenKahytten (7000 Fredericia)
flyverskjulMedalist Fre/Vejle Bmiriam juhl bertelsenMødestedet (7000 Fredericia)
Mødestedet 1Medalist Fre/Vejle Bjimmi bertelsenMødestedet (7000 Fredericia)
Ni respektMedalist Fre/Vejle BJane CarstensSidesporet (7000 Fredericia)
Prop og bertaMedalist Fre/Vejle BBrian PedersenVores Bar (7100 Vejle)
De store mændMedalist Fre/Vejle CCCCFlemming Engell bobergBørkop Dart (7080 Børkop)
HUMedalist Fre/Vejle CCCCHanne SchønBørkop Dart (7080 Børkop)
Momse & LindaMedalist Fre/Vejle CCCCLinda Juul SimonsenBørkop Dart (7080 Børkop)
You and MeMedalist Fre/Vejle CCCCCharlotte AurboKahytten (7000 Fredericia)
Linda og lykkedyretMedalist Fre/Vejle CCCCAnita Krarup MøllerKlodsHans (7000 Fredericia)
IndianershitMedalist Fre/Vejle CCCCWickieLumskebugten (7100 Vejle)
Gøg og GokkeMedalist Fre/Vejle CCCCAsger HansenOrienten (7100 Vejle)
Team UnderbergMedalist Fre/Vejle CCCHenrik Nørgaard ChristensenBørkop Dart (7080 Børkop)
Birch & BøgvadMedalist Fre/Vejle CCCJari birchLumskebugten (7100 Vejle)
Tull a moreMedalist Fre/Vejle CCCTanja Maria HeeddegaardLumskebugten (7100 Vejle)
Timon Og PumbaMedalist Fre/Vejle CCCNiels JensenOrienten (7100 Vejle)
Ild og vandMedalist Fre/Vejle CCCLiselotte AndersenThe Last Waterhole (7100 Vejle)
KysseholdetMedalist Fre/Vejle CCCDennis PedersenVores Bar (7100 Vejle)
Børkops HønsMedalist Fre/Vejle CCAnne EdelsteinBørkop Dart (7080 Børkop)
Hvad hedder i hvaaMedalist Fre/Vejle CCLonni PedersenBørkop Dart (7080 Børkop)
De lumske gutterMedalist Fre/Vejle CCMorten GrissellLumskebugten (7100 Vejle)
De seje mødreMedalist Fre/Vejle CCSusanne Celik JørgensenLumskebugten (7100 Vejle)
LykkehjulMedalist Fre/Vejle CCSanne JohansenOrienten (7100 Vejle)
2+1Medalist Fre/Vejle CCJette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
Hr og Fru JMedalist Fre/Vejle CDorte JohnsenBørkop Dart (7080 Børkop)
LSCMedalist Fre/Vejle CLene AndresenBørkop Dart (7080 Børkop)
De SkøreMedalist Fre/Vejle CVivi JuhlHavfruen (7000 Fredericia)
Stilhed før stormenMedalist Fre/Vejle CJoan PedersenKahytten (7000 Fredericia)
uffes kællingerMedalist Fre/Vejle CHeidi Hedegaard AndersenKahytten (7000 Fredericia)
TeletubbiesMedalist Fre/Vejle CDorthe HansenOrienten (7100 Vejle)
DartmongolerneMedalist Vejen BDan Hansen SkovBodega Uptown (6600 Vejen)
Far & SønMedalist Vejen BLaurits LauritsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Golden ColtsMedalist Vejen BCasper FrankBodega Uptown (6600 Vejen)
Team Easy OnMedalist Vejen BHenrik HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LuckyMedalist Vejen BMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
The ButchersMedalist Vejen BClaus KruseBodega Uptown (6600 Vejen)
Bamse & KyllingMedalist Vejen CCMarianne LinnetBodega Uptown (6600 Vejen)
De GamleMedalist Vejen CCJytte PedersenBodega Uptown (6600 Vejen)
DrengerøveneMedalist Vejen CCJonas HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Maler&LoneMedalist Vejen CCPeder HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Skipper's TeamMedalist Vejen CCLinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
Team BaghjulMedalist Vejen CCJordan HartvigsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Dart VadersMedalist Vejen CMikkel HorupBodega Uptown (6600 Vejen)
Team BaderingMedalist Vejen CKristian MaylandBodega Uptown (6600 Vejen)
Team Gøg&GokkeMedalist Vejen CBjarne VolckerBodega Uptown (6600 Vejen)
Team HAKUMedalist Vejen CKurt ThomsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team MADMedalist Vejen CKamilla HarboeBodega Uptown (6600 Vejen)
Team StanDartMedalist Vejen CMia R. MadsenBodega Uptown (6600 Vejen)
ArrowsMedalist Viborg CLeon VestergaardSportspubben Målet (8800 Viborg)
Dino & SourMedalist Viborg CRita LaursenSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team BundskrabMedalist Viborg CTove PhillipsSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team MorganMedalist Viborg CKasper ValentinSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team RiisgaardMedalist Viborg CVibeke RiisgaardSportspubben Målet (8800 Viborg)
Team SuperdryMedalist Viborg CKim EngenSportspubben Målet (8800 Viborg)
De 4 på flugtMedalist Østjylland BBKasper JensenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
F35 BulletsMedalist Østjylland BBRené Helmer NielsenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Team TullamoreMedalist Østjylland BBMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
Milo, Elvis og BasseMedalist Østjylland BBJakob laursenDart Hornslet (8543 Hornslet)
Bamsefar & SlikkepindMedalist Østjylland BBRasmus PedersenLandevejskroen 8544 Mørke
D.F.BMedalist Østjylland BBThomas SchmidtLandevejskroen 8544 Mørke
BB SIT!Medalist Østjylland BInger SkovBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
The HellmannsMedalist Østjylland BBrian hellmannBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
OolMedalist Østjylland BLars OmmestrupByportens Bodega (8543 Hornslet)
Planke & TotMedalist Østjylland Btina feldskovDart Hornslet (8543 Hornslet)
Rata RutaMedalist Østjylland BNette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
CaroleMedalist Østjylland BCarina NydamÅkroen (8370 Hadsten)
Team NastyMedalist Østjylland BDennis MadsenÅkroen (8370 Hadsten)
Ekstra presMedalist Østjylland CMai ErikssonByportens Bodega (8543 Hornslet)
Hells granniesMedalist Østjylland CNanna AndersenByportens Bodega (8543 Hornslet)
KimLisMedalist Østjylland CLisa JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
MuggeMedalist Østjylland CThea k. HansenDart Hornslet (8543 Hornslet)
LykkehjuletMedalist Østjylland CNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mørke
Mest for SjovMedalist Østjylland CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mørke
Sognevejens esserMedalist Østjylland CPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Team ÅenMedalist Østjylland CHeidi RasmussenÅkroen (8370 Hadsten)

Bullshooter C-Række Playoff

Programmet til Play off i C-Rækken.

Første runde spilles lørdag d. 27 hhv kl. 13.00 og kl. 17.00
Semifinaler søndag d. 28 kl. 11.00
Finalen spilles søndag d. 28 kl. 15.00
Der er forbehold for alle tidspunkter, da der skal spilles mange kampe henover weekenden.
Hvis fx Candyfloss og Hr og Fru Basse begge kommer i semifinalen, så vil den ene kamp skulle flyttes da der ikke kan afvikles 2 kampe på samme tid i Særslev.
Vi vil løbende informere om evt. ændringer/forsinkelser via SMS.

Alle kampe i Play off spilles bedst af 11
Team Cricket (Split)
Team Cricket (Split)
Team 501 (Split Frozen)
Team 501 (Split Frozen)
Cricket (Stacked)
501 (Stacked)
501 (Stacked)
Cricket (Stacked)
501 (Stacked)
501 (Stacked)
Cricket (Stacked)

Der er afsat 120 min til kampene.

Der spilles open in/open out i 01 og med hcp.
Én pause á max 10 min er tilladt undervejs i kampen som skal aftales mellem holdkaptajner. Det er tilladt at udskifte undervejs.

Der trækkes lod ved hver eneste kamp om hvilket hold der er hjemme- og udehold. Dette kan ses i skemaet.

Vinderholdet vinder personlige spilletrøjer med eget navn, sponsoreret af Dartshop.dk

Bullshooter B-Række Playoff

Programmet til Play off i B-Rækken.

Første runde spilles lørdag d. 27 hhv kl. 11.00 og kl. 17.00
Semifinaler søndag d. 28 kl. 13.00
Finalen spilles søndag d. 28 kl. 17.00
Der er forbehold for alle tidspunkter, da der skal spilles mange kampe henover weekenden. Hvis fx Hebo og Chartu begge kommer i semifinalen, så vil den ene kamp skulle flyttes da der ikke kan afvikles 2 kampe på samme tid på Vores Bar.
Vi vil løbende informere om evt. ændringer/forsinkelser via SMS.

Alle kampe i Play off spilles bedst af 11
Team Cricket (Split)
Team Cricket (Split)
Team 501 (Split Frozen)
Team 501 (Split Frozen)
Cricket (Stacked)
501 (Stacked)
501 (Stacked)
Cricket (Stacked)
501 (Stacked)
501 (Stacked)
Cricket (Stacked)
Der er afsat 120 min til kampene.

Der spilles open in/double out i 01 og med hcp.
Én pause á max 10 min er tilladt undervejs i kampen som skal aftales mellem holdkaptajner. Det er tilladt at udskifte undervejs.

Der trækkes lod ved hver eneste kamp om hvilket hold der er hjemme- og udehold. Dette kan ses i skemaet.

Vinderholdet vinder personlige spilletrøjer med eget navn, sponsoreret af Dartshop.dk

Bullshooter A-Række Playoff

Programmet til Play off i A-Rækken.

Første runde spilles lørdag d. 27 kl. 15.00 og semifinaler samme dag kl. 19.00
Finalen spilles søndag d. 28 kl. 19.00
Der er forbehold for alle tidspunkter, da der skal spilles rigtig mange kampe henover weekenden.
Vi vil løbende informere om evt. forsinkelser via SMS.

Alle kampe i Play off spilles bedst af 11
Team Cricket (Split)
Team Cricket (Split)
Team 501 (Split Frozen)
Team 501 (Split Frozen)
Cricket (Stacked)
701 (Stacked)
701 (Stacked)
Cricket (Stacked)
701 (Stacked)
701 (Stacked)
Cricket (Stacked)
Der er afsat 120 min til kampene.

Der spilles double in/double out i 01 og med hcp.
Én pause á max 10 min er tilladt undervejs i kampen som skal aftales mellem holdkaptajner. Det er tilladt at udskifte undervejs.

Der trækkes lod ved hver eneste kamp om hvilket hold der er hjemme- og udehold. Dette kan ses i skemaet.

Vinderholdet vinder personlige spilletrøjer med eget navn, sponsoreret af Dartshop.dk

Bullshooter Juni A-Række

Regler til A-Rækken:
Der spilles i 2 puljer á 4 hold. Alle hold mødes 2 gange som hhv. hjemme- og udehold.
Fra hver af de 3 puljer avancerer Top 3 til finaleweekenden 27-28/6.
Der gives point og sorteres i tabellen efter gældende ligaregler.

I Puljen spilles bedst af 7 i følgende format:
Team Cricket (Split)
Team 501 (Split Frozen)
Cricket (Stacked)
701 (Stacked)
701 (Stacked)
Cricket (Stacked)
701 (Stacked)
Der spilles double in/double out i 01 og med hcp.
Pauser er IKKE tilladt undervejs i kampen. Det er tilladt at udskifte.

Pulje 1 spiller 9/6 og 17/6
Pulje 2 spiller 9/6 og 17/6
Alle kampe starter kl. 18.00 alle dage.
Der afsættes 40 min til hver kamp i A-Rækken. Ved forsinkelser i foregående kampe sendes SMS til holdkaptajnen fra modstanderholdet. (se numre nederst)

Vi bruger Challonge.com til afvikling af denne turnering.

Programmer og stillinger ses her:

Link til Pulje 1

Link til Pulje 2

Husk at førstnævnte hold er hjemmehold.
Dage og Tidspunkter står i engelsk format. Så 6:00 PM er = kl. 18.00 dansk tid.
Er der ikke noget dato så skal der spilles i indeværende uge.
F.eks. Thu 7pm er Torsdag i denne uge kl. 19.00.

Puljeinddeling og holdkaptajner:
Pulje 1:
Månerne – Holdkaptajn Frederik Pedersen Tlf. 22997406
Børkops Bull – Holdkaptajn Martin Hansen Tlf. 23323721
Hadsten Dream Team – Holdkaptajn Justin Thurley Tlf. 20334708
Happyface & Gonso – Holdkaptajn Ole Sødergreen Tlf. 42993780

Pulje 2:
Motto – Holdkaptajn Morten Frænde Tlf. 20550201
RaJoMo – Holdkaptajn Morten Nymann Tlf. 51782585
Team Ejby – Holdkaptajn Nicki Heine Tlf. 25114839
Vor Herre til Hest – Holdkaptajn Peder Høj Tlf. 25791444