Stævne 17-19. Juni

Info om stævne 17.-19. Juni

Sted: Aarup Hallen – Skolegade 3, 5560 Aarup

Krav til deltagelse: 3 ligakampe spillet i forårssæsonen 2022.
Ratings opgøres endeligt pr. 17.6.2022. Ratings opdateres mellem lørdag og søndag.

Events:

FREDAG:
01-Hold Event – 4 spillere på hvert hold

Format – Bedst a 7 sæt:
Sæt 1: Spiller 1 vs Spiller 1
Sæt 2: Spiller 2 vs Spiller 2
Sæt 3: Spiller 3 vs Spiller 3
Sæt 4: Spiller 4 vs Spiller 4
Sæt 5: Spiller 1/3 vs Spiller 2/4
Sæt 6: Spiller 2/4 vs Spiller 1/3
Sæt 7: Spiller 4, 3, 2, 1 vs Spiller 4, 3, 2, 1

Alle kampe spilles med handicap.
C-Række spiller Open in/Open out (301 i single, 501 i double/team)
B-Række spiller Open in/Double out (501 i single/double, 701 i team)
Bulls Eye 25/50
Begge rækker er Double Chance.

C-Række max samlet MPR 7.99
B-Række max samlet MPR 13.99

Kampstart C-Række kl. 18.00
Kampstart B-Række kl. 18.30

Deltagergebyr 500 kr. per hold.

 

LØRDAG
Double Medley  – 5 Rækker
C, CC, B, BB, A
Puljespil, derefter direkte knock out.

Format i puljer og knock out:
C og B bedst af 3 sæt (501-CRI-501)
A bedst af 5 sæt (501-CRI-501-CRI-501)

Alle kampe spilles uden handicap.
C-Rækker spiller Open in/Open out
B-Rækker spiller Open in/Master out
A-Rækken spiller Open in/Double out
Bulls Eye 25/50

C-Række max samlet MPR 2.99
CC-Række max samlet MPR 3.99
B-Række max samlet MPR 4.99
BB-Række max samlet MPR 5.99
A-Række

Max tilladte individuelle ratings
C max MPR 1.80
CC max MPR 2.30
B max MPR 2.60
BB max MPR 3.10

Kampstart C+CC kl. 11.00 (Pulje)
Kampstart B+BB kl. 14.00 (Pulje)
Kampstart A  kl. 14.30 (Pulje)

Deltagergebyr 200 kr. per spiller.

 

Single 01 – Bulls Eye 50/50
Direkte Knock Out

Format C+CC 501-501-501 Open in/Open out
Format B+BB 701-701-701 Open in/Master out
Format A 701-701-701-701-701 Open in/Double out

Alle kampe spilles uden handicap.
C-Række max MPR 1.49
CC-Række max MPR 1.99
B-Række max MPR 2.49
BB-Række max MPR 2.99
A-Række

Kampstart C+CC Kl. 19.30
Kampstart B+BB Kl. 20.30
Kampstart A kl. 21.00

Deltagergebyr 50 kr. per spiller.

 

SØNDAG
DM Cricket
Double Chance

Alle kampe spilles uden handicap.
C-Række max MPR 1.49
CC-Række max MPR 1.99
B-Række max MPR 2.49
BB-Række max MPR 2.99
A-Række

Kampstart C+CC Kl. 11.00
Kampstart B+BB Kl. 13.00
Kampstart A kl. 13.30

Deltagergebyr 150 kr. per spiller.

Tilmelding til alle events laves i turneringskalenderen. Tilmeldingen forventes først at åbne omkring 6. juni.
Vi arbejder på at få teknikken klar til at tilmeldingen kan betales online, og man dermed undgår at stå i køen til check in på selve kampdagen.

Der vil være Øl, Vand, Vin, samt Breezer til rimelige priser.
Lørdag/søndag kan der købes sandwich/pølser/pommes frittes. Fredag er der kun mulighed for pølser/pommes frittes.

Lørdag aften vil der være mulighed for at købe aftensmad – tilmelding til aftensmad er nødvendig og skal gøres i turneringskalenderen.
Aftensmaden laves af Aarup Hotel, serveres på spillestedet og koster 98 kr. (beløbet betales på stedet).
Baren skal lukke senest kl. 01.00 fredag samt lørdag.

 

 

Stævne (Munkebjerg mv)

Vi får, med rette, en del henvendelser vedr. et afslutningsstævne.

Det har ikke været nemt….

Lad os først sige at der ikke bliver noget på Munkebjerg, der er ganske enkelt fuldt booket.
Og billedet går igen alle de steder vi ellers har forhørt os, der er rigtig godt gang i de store fester rundt omkring nu hvor landet er genåbnet efter Corona, og vi skal bruge en del kvm hvis der skal være plads til 250+ dartspillere.

Men i 11. time har vi dog fundet et sted som vi mener kan facilitere os med (næsten) alle de ønsker og krav vi har.
Men de eneste datoer vi har kunne få stedet er 17.-19. juni – og dette falder sammen med 3 ligakampe i sidste spillerunde i Trio C.

Vi vil prøve at få flyttet disse 3 kampe, og så kommer der ellers mere info om spillestedet, formater m.m. hurtigst muligt.

Tilmeldinger/Rækkeinddeling Forår 2022

Sidst opdateret d. 4. februar 2022 12:27

Følgende hold er tilmeldt Liga forår 2022.

Rækkeinddelingen ses herunder. Kampprogrammer uploades når de er klar.

HoldnavnRækkeHoldkaptajnSpillested
AC/SCFredericia/Vejle BSteffen ChristiansenBørkop Dart (7080 Børkop)
PoulsenFredericia/Vejle BArne PoulsenBørkop Dart (7080 Børkop)
Vi gør det bedste vi kanFredericia/Vejle BKaj KromannGo Dart 7000 Fredericia
Koch’joFredericia/Vejle BStefan KochKlodsHans (7000 Fredericia)
IndianershitFredericia/Vejle BWickieLumskebugten (7100 Vejle)
180 SkidtfiskFredericia/Vejle BJim HansenOrienten (7100 Vejle)
AKAFredericia/Vejle BBMaya AndresenBørkop Dart (7080 Børkop)
Mor og sønFredericia/Vejle BBBerit NæsbyBørkop Dart (7080 Børkop)
FlexerneFredericia/Vejle BBClaus AndersenBørkop Dart (7080 Børkop)
Det er op af bakkeFredericia/Vejle BBJesper SørensenGo Dart 7000 Fredericia
Bib/bobFredericia/Vejle BBIb hansenKlodsHans (7000 Fredericia)
HandikapFredericia/Vejle BBJimmy christensenKlodsHans (7000 Fredericia)
TøserneFredericia/Vejle CLisbeth Rostgaard NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
SmilehullerneFredericia/Vejle CVivi JuhlGo Dart 7000 Fredericia
PromillenFredericia/Vejle CAndreas Fibæk SørensenKlodsHans (7000 Fredericia)
Hva???Fredericia/Vejle CAnne EdelsteinLumskebugten (7100 Vejle)
teletubiesFredericia/Vejle CDorthe HansenOrienten (7100 Vejle)
Ild og vandFredericia/Vejle CRosa NilssonThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Blå StueFredericia/Vejle CCTanja HansenGo Dart 7000 Fredericia
Linda og lykkedyretFredericia/Vejle CCAnita Krarup MøllerKlodsHans (7000 Fredericia)
Vi Prøver IgenFredericia/Vejle CCAsger HansenOrienten (7100 Vejle)
De To TossedeFredericia/Vejle CCAnn SørensenOrienten (7100 Vejle)
De blå fluerFredericia/Vejle CCPia bøgvadThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Tom og jerryFredericia/Vejle CCNiels jensenThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Kom onFyn BMia LaursenBodegaen 5560 Aarup
De BlåstrivetFyn BMartin BachFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Det Grå GuldFyn BJan KirkebyFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De RødeFyn BHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
SD Særslev Dart FHFyn BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD Brun SovsFyn BKasper ReusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Em alm og classicFyn BBJan EldrupEjby Dartforening (5592 Ejby)
Bagerens KagearmeFyn BBMike HansemHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Team 2BorgFyn BBPernille FilipsenLille Pip 5592 Ejby
De Røde BanditterFyn BBMartin SchultzRde Kro 5400 Bogense
FasandræberneFyn BBJesper rasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD JægerneFyn BBBrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
RosesFyn BBBRose NielsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De gyldne mændFyn BBBNicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
To tilbud og en colaFyn BBBStefan LarsenHos Hermansen (5400 Bogense)
Vodka drengeneFyn BBBTorben SchneiderHos Hermansen (5400 Bogense)
TSFFyn BBBSabrina HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneFyn BBBMartin LarsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
HE TomgangFyn CTorben PedersenHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
HP BOGENSEFyn CHenriette JensenHos Hermansen (5400 Bogense)
MenysFyn CAnnemarie MadsenHos Hermansen (5400 Bogense)
Røde MixFyn CHenrik PetersenRde Kro 5400 Bogense
SieversFyn CLotteRde Kro 5400 Bogense
Lady og VagabondenFyn CIvan UdsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Dupond og DupontFyn CCMichele StageEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team SkafteFyn CCLotte HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Målmand & FrueFyn CCVivi OlsenLille Pip 5592 Ejby
Røde MorFyn CCMaja StegøRde Kro 5400 Bogense
De Røde EfternølereFyn CCDaniel MejlvangRde Kro 5400 Bogense
Kings & QueenFyn CCLine SchougaardRde Kro 5400 Bogense
SD dubloFyn CCClaus RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
M & N’sFyn CCCNanna NyborgBodegaen 5560 Aarup
MaybeFyn CCCMaya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
A.A.KFyn CCCAnya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
GummiarmeneFyn CCCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
BøllerneFyn CCCAlex RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
RøverneFyn CCCHenrik JensenHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Team ToyotaFyn CCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team HDFyn CCCCHenrik RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De Hvid StibetFyn CCCCMikael StageFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De SorteFyn CCCCBenjamin SchultzeFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Robin HoodFyn CCCCFlemming AndersenHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
TEAM OBFyn CCCCVilly HermansenHos Hermansen (5400 Bogense)
B1 og B2Fyn CCCCBrian SivertsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team KølFyn CCCCCarsten LundSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team A&CRemote ALinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
TipsklubbenRemote ATommy DideriksenBørkop Dart (7080 Børkop)
Brian er den bedsteRemote ABrian AndersenHvide Sande Dart
Henning’s DullerRemote ALars BøgebjergKahytten (7000 Fredericia)
JägerhyttenRemote ADaniel LauritzenKahytten (7000 Fredericia)
T.PRemote ANette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
Thorsen og TradsRemote AJimmi HenningsenLumskebugten (7100 Vejle)
Team UnderbergRemote BAnnemarie PlougheldByportens Bodega (8543 Hornslet)
Sypigerne & SkrædderenRemote BJannie KjærBørkop Dart (7080 Børkop)
BrianogJimRemote BJimBørkop Dart (7080 Børkop)
Kylling & Co.Remote BThomas NielsenHvide Sande Dart
KMKRemote BKenneth AurboKahytten (7000 Fredericia)
LykkehjuletRemote BSimon MøllerLandevejskroen 8544 Mrke
Team HansenRemote BSonja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kort og LangRemote BBCamillaByportens Bodega (8543 Hornslet)
bull dogsRemote BBlause østergaardByportens Bodega (8543 Hornslet)
B1 og B2Remote BBJacob HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Viagra boys lightRemote BBNicki KristensenIF Centrum 8600 Silkeborg
SD Særslev Dart HFRemote BBHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
PytRemote BBMads Møller-HansenThyras Kilde (7080 Børkop)
FragglerneRemote BBMichael SchmidtVesterkroen 6500 Vojens
VinduesviskerenRemote BBBMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
KOP1Remote BBBLars OmmestrupByportens Bodega (8543 Hornslet)
De dart gladeRemote BBBJannie MøllerIF Centrum 8600 Silkeborg
Vi PrøverRemote BBBTrine LarsenKahytten (7000 Fredericia)
MBZRemote BBBBo Rune HermansenLille Pip 5592 Ejby
PandaerneRemote BBBNiels charlie AndersenVesterkroen 6500 Vojens
Søster og BrorRemote BBBBetina HedenstedVores Bar (7100 Vejle)
Lars P og co.Remote BBBBJohnny k jørgensenBørkop Dart (7080 Børkop)
Klodsen og NittenRemote BBBBChristian jæger NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
EjbyDart.dkRemote BBBBLaurits RudEjby Dartforening (5592 Ejby)
Come onRemote BBBBRene CarlsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
OJ og hans 3 ballonerRemote BBBBHenning SteffensenHvide Sande Dart
KortklubbenRemote BBBBIb RasmussenKontoret 8380 Trige
WildgunsRemote BBBBClaus Vad SørensenVores Bar (7100 Vejle)
Vi prøverRemote CAllan NielsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kaj &migRemote CVivi JuhlGo Dart 7000 Fredericia
Alt er bedre med baconRemote CKairi KivilaidKontoret 8380 Trige
DronningerneRemote CPernille FilipsenLille Pip 5592 Ejby
SkærupRemote CKarina RiseVores Bar (7100 Vejle)
Team BøgvadRemote CPia bøgvadVores Bar (7100 Vejle)
B.H. Maleren 50+Remote CNils J HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De forladteRemote CCBerit Næsby HansenBørkop Dart (7080 Børkop)
Gin DamerneRemote CCLisbeth Rostgaard NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
B H Maler 6Remote CCMichael JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Dart-WaderRemote CCJoan PedersenKahytten (7000 Fredericia)
Øb og BøvRemote CCNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mrke
Vesterkroens OldboysRemote CCChristian MærskVesterkroen 6500 Vojens
Oli’s damerRemote CCNanna PyrmontByportens Bodega (8543 Hornslet)
Bøllebob og morRemote CCCAnette PedersenEjby Dartforening (5592 Ejby)
BanditterneRemote CCCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
You and MeRemote CCCCharlotte AurboKahytten (7000 Fredericia)
Team ToyotaRemote CCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Black and whiteRemote CCCAnita andresnVesterkroen 6500 Vojens
De ToRemote CCCJette PedersenVores Bar (7100 Vejle)
SpasserneRemote CCCAlex RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
DampRemote CCCCLene PedersenByportens Bodega (8543 Hornslet)
Bolighajen & FormandenRemote CCCCTanja HansenGo Dart 7000 Fredericia
TabertotterneRemote CCCCNette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
Tykke 1 & 2Remote CCCCSonjaLille Pip 5592 Ejby
Leo`s legelandRemote CCCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
H og RRemote CCCCRosa NielsonVores Bar (7100 Vejle)
Bossen og BumsenRemote CCCCPer JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team Klip KlapRemote CCCCCOle OlesenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team M&M'sRemote CCCCCMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
ED VejlebønderneRemote CCCCCLeif RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team OdgaardRemote CCCCCMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
KbRemote CCCCCJimmi BertelsenThyras Kilde (7080 Børkop)
KysseholdetRemote CCCCCDennis Toftmann PedersenVores Bar (7100 Vejle)
MoBo pludsRemote CCCCCHenning HenriksenVores Bar (7100 Vejle)
Fulton's Gæve GutterRemote AAClaus BørreFulton Kroen 5610 Assens
3 Røde med brødRemote AAPeder HøjHvide Sande Dart
De UdueligeRemote AARené TranbergIF Centrum 8600 Silkeborg
Bamsefar og SlikkepindRemote AANette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
Bimse&TunRemote AABimseLille Pip 5592 Ejby
2&1/2Remote AAHenrik reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Sd Dream teamRemote AAFrederik PedersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
come onTrio Arene carlsenBodegaen 5560 Aarup
De gyldneTrio ANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Too good to goTrio AJan EldrupEjby Dartforening (5592 Ejby)
Mørke EliteTrio ANette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
SD Morud dartTrio ABrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
DrømmeholdetTrio AFrederik pedersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Hadsten dream teamTrio AKennetÅkroen (8370 Hadsten)
Team UnderbergTrio BAnnemarie PlougheldByportens Bodega (8543 Hornslet)
M & M & De gamleTrio BLenette MerrillEjby Dartforening (5592 Ejby)
De Brogede BolcherTrio BHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
2 gamle &1 nyTrio BJesper SørensenGo Dart 7000 Fredericia
De gyldne damerTrio BHenrikLille Pip 5592 Ejby
SD Særslev HFDTrio BHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
TivolidartTrio BSabrina HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Aakroens esserTrio BPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Damp3Trio CLene PedersenByportens Bodega (8543 Hornslet)
Team HajTrio CHenning HenriksenBørkop Dart (7080 Børkop)
B H MalerenTrio CBo HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
PensionistklubbenTrio CTanja HansenGo Dart 7000 Fredericia
3 måske 4Trio CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mrke
Flips`s tøserTrio CLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
WonderboysTrio CErling RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
GirlpowerTrio CMarlene OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
DSBØstjylland BTrine BlockBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Flybyggeren/Pladsmanden/GærbumsenØstjylland BRené Helmer NielsenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Nymann og flufferenØstjylland BMorten NymannByportens Bodega (8543 Hornslet)
Rata RutaØstjylland BNette BirkLandevejskroen 8544 Mrke
The GamblersØstjylland BJonas SørensenLandevejskroen 8544 Mrke
Team APMØstjylland BPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Hakuna MatataØstjylland BDennis MadsenÅkroen (8370 Hadsten)
Den lille, den røde & den langeØstjylland CLisa JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
10 års forskelØstjylland CMai ErikssonByportens Bodega (8543 Hornslet)
Kosten og FejebakkenØstjylland CNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mrke
Team TyndarmØstjylland CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mrke
De tre bukkebruse og troldenØstjylland CHeidi RasmussenÅkroen (8370 Hadsten)
CaroleØstjylland CCarina NydamÅkroen (8370 Hadsten)

Status/Rekorder Efterårsæsonen 2021

Rekorder Efterårssæson 2021
Bullshooter AA
Mestre: 4 Ristede i Svøb (Hvide Sande)
Højeste 01-snit: 103,77 Nicki Heine
Højeste lukker: 161 Michael Rasmussen
Flest Hattricks: 40 Rasmus Pedersen
Højeste Cricket snit: 4,51 Nicki Heine
Flest 9 Marks/WH: 10 Rasmus Pedersen
Bullshooter A
Mestre: T.P. (Mørke Kro)
Højeste 01-snit: 85,02 Carsten Aagaard
Højeste lukker: 149 Ronni Dyg
Flest Hattricks: 23 Carsten Aagaard
Højeste Cricket snit: 3,45 Carsten Aagaard
Flest 9 Marks/WH: 5 Tommy Dideriksen
Bullshooter BBB
Mestre: K.Ytterne (Kahytten)
Højeste 01-snit: 83,76 Ole Jensen
Højeste lukker: 152 Finn Andersen
Flest Hattricks: 21 Rene Carlsen
Højeste Cricket snit: 2,66 Allan Andreasen
Flest 9 Marks/WH: 3 Jesper Sørensen
Bullshooter BB
Mestre: Brian er den bedste (Hvide Sande)
Højeste 01-snit: 92,16 Bo R Hermansen
Højeste lukker: 170 Annemarie Plougheld
Flest Hattricks: 56 Bo R Hermansen
Højeste Cricket snit: 3,37 Bo R Hermansen
Flest 9 Marks/WH: 8 Bo R Hermansen
Bullshooter B
Mestre: Lykkehjulet
Højeste 01-snit: 71,58 Nicki Kristensen
Højeste lukker: 150 Michael Hansen
Flest Hattricks: 13 Simon Svenningsen
Højeste Cricket snit: 2,69 Michael Hansen
Flest 9 Marks/WH: 4 Simon Svenningsen
Bullshooter CCC
Mestre: Team Odgaard (Særslev)
Højeste 01-snit: 62,01 Marlene Odgaard
Højeste lukker: 138 Lotte Guldbæk
Flest Hattricks: 6 Find Thomsen
Højeste Cricket snit: 2,24 Jimmi Bertelsen
Flest 9 Marks/WH: 2 Find Thomsen
Bullshooter CC
Mestre: Team MMs (Bodega Uptown)
Højeste 01-snit: 57,66 Ulf Jepsen
Højeste lukker: 133 Charlotte Aurbo
Flest Hattricks: 9 Ulf Jepsen
Højeste Cricket snit: 1,91 Ulf Jepsen/Linda Ullerup
Flest 9 Marks/WH: 2 Ulf Jepsen
Bullshooter C
Mestre: Dig og Mig (Go Dart)
Højeste 01-snit: 60,06 Mads Møller
Højeste lukker: 135 Bent Lærkegaard
Flest Hattricks: 8 Mads Møller
Højeste Cricket snit: 2,09 Lucas Bertelsen
Flest 9 Marks/WH: 1 Bent Lærkegaard
Bullshooter Trio B
Mestre: De Gyldne (Ejby Dart)
Højeste 01-snit: 91,02 Nicki Heine
Højeste lukker: 156 Brian Engholm
Flest 180: 11 Nicki Heine
Højeste Cricket snit: 3,98 Nicki Heine
Flest 9 Marks/WH: 9 Nicki Heine
Bullshooter Trio C
Mestre: Wonderboys (Særslev)
Højeste 01-snit: 64,56 Laurits Rud
Højeste lukker: 116 Annemarie Plougheld
Flest 180: 3 Annemarie Plougheld
Højeste Cricket snit: 2,64 Laurits Rud
Flest 9 Marks/WH: 3 Laurits Rud/Martin Hansen
Fredericia/Vejle B
Mestre: Knald & Claus (Børkop)
Højeste 01-snit: 81,66 Michael Gøgsig
Højeste lukker: 142 Claus Andersen/Lars Pedersen
Flest 180: 5 Michael Gøgsig
Højeste Cricket snit: 3,63 Michael Gøgsig
Flest 9 Marks/WH: 4 Christian Nielsen
Fredericia/Vejle CC
Mestre: Adam og de Andre (Børkop)
Højeste 01-snit: 60,90 Jannick Johansen
Højeste lukker: 155 Jannick Johansen
Flest 180: 4 Jannick Johansen
Højeste Cricket snit: 2,47 Adam Næsby
Flest 9 Marks/WH: 1 5 spillere
Fredericia/Vejle C
Mestre: Smilehullerne (Go Dart)
Højeste 01-snit: 52,83 Flemming Boberg
Højeste lukker: 115 Flemming Boberg
Flest 180: 0
Højeste Cricket snit: 2,23 Flemming Boberg
Flest 9 Marks/WH: 2 Flemming Boberg
Fyn BBB
Mestre: De Gyldne Mænd (Ejby Dart)
Højeste 01-snit: 85,83 Nicki Heine
Højeste lukker: 155 Brian Nielsen
Flest 180: 17 Nicki Heine
Højeste Cricket snit: 3,96 Nicki Heine
Flest 9 Marks/WH: 13 Brian Nielsen
Fyn BB
Mestre: En Alm og en Classic (Ejby Dart)
Højeste 01-snit: 69,09 Jesper Rasmussen
Højeste lukker: 180 Simon Johansen
Flest 180: 8 Henrik Møllerhøj
Højeste Cricket snit: 2,92 Simon Johansen
Flest 9 Marks/WH: 3 Simon Johansen
Fyn B
Mestre: Lindas Drenge (Højfyns Edart)
Højeste 01-snit: 63,09 Jakob Petersen
Højeste lukker: 134 Hans Andersen
Flest 180: 4 Henrik Jensen
Højeste Cricket snit: 2,63 Kim Holton
Flest 9 Marks/WH: 3 3 spillere
Fyn CCCC
Mestre: KC (Særslev Dart)
Højeste 01-snit: 63,09 Kasper Reus
Højeste lukker: 134 Kasper Reus
Flest 180: 3 Kasper Reus
Højeste Cricket snit: 2,49 Kasper Reus
Flest 9 Marks/WH: 1 5 spillere
Fyn CCC
Mestre: To Kolde fra Kassen (Særslev Dart)
Højeste 01-snit: 55,53 Henrik Guldbrandt
Højeste lukker: 104 Henrik Guldbrandt
Flest 180: 1 Henrik Guldbrandt
Højeste Cricket snit: 2,14 Henrik Guldbrandt
Flest 9 Marks/WH:
Fyn CC
Mestre: Det Grå Guld (FHIF)
Højeste 01-snit: 53,28 Jens Erik Bæk
Højeste lukker: 134 Jens Erik Bæk
Flest 180: 1 Maya Hansen
Højeste Cricket snit: 2,2 Jens Erik Bæk
Flest 9 Marks/WH: 1 Mads Revsbeck
Fyn C
Mestre: Flips og Søs (Særslev Dart)
Højeste 01-snit: 46,92 Ivan Udsen
Højeste lukker: 110 Maja Stegø
Flest 180: 1 Flemming Jørgensen
Højeste Cricket snit: 1,66 Flemming Jørgensen
Flest 9 Marks/WH: 1 Annemarie Madsen/Annemarie Justesen
Østjylland BB
Mestre: Team Booster (Black Bulls)
Højeste 01-snit: 96,72 Rasmus Pedersen
Højeste lukker: 130 Rasmus Pedersen/Rene Helmer
Flest 180: 9 Rasmus Pedersen
Højeste Cricket snit: 4,36 Rasmus Pedersen
Flest 9 Marks/WH: 12 Jonas Sørensen
Østjylland B
Mestre: Nymann og Flufferen (Byporten)
Højeste 01-snit: 60,99 Steffen Skov
Højeste lukker: 135 Mai Eriksson
Flest 180: 2 Steffen Skov
Højeste Cricket snit: 2,66 Steffen Skov
Flest 9 Marks/WH: 3 Dennis Madsen/Camilla Jakobsen
Østjylland C
Mestre: Den Lille og den Røde (Byporten)
Højeste 01-snit: 51,36 Brian Kristiansen
Højeste lukker: 112 Brian Kristiansen
Flest 180: 1 Carina Jensen/Lene Pedersen
Højeste Cricket snit: 2,00 Brian Kristiansen
Flest 9 Marks/WH: 1 Christian Mejlby/Brian Kristiansen
Vejen B
Mestre: Gøg & Gokke (Bodega Uptown)
Højeste 01-snit: 85,02 Mads Johansen
Højeste lukker: 157 Claus Frederiksen
Flest 180: 14 Mads Johansen
Højeste Cricket snit: 3,46 Mads Johansen
Flest 9 Marks/WH: 10 Mads Johansen

Bullshooter Online Mesterskab Januar 2022

UPDATE 01/01:
PGA. usikkerheden omkring corona-situationen, så har vi valgt ikke at gennemføre turneringen her i januar måned.

 

Som annonceret i starten af sæsonen, så bliver januar-stævnet fremover til et online mesterskab.
Og det betyder at vi i hele januar måned har online mesterskaber på netværket af Bullshooter Maskiner.
Da vi ikke kender antallet af deltagere, så har vi valgt at sprede mesterskabet ud på hele måneden for at sikre os nok kapacitet.

Formatet vil være indledende puljespil med kvalifikation til Finalerunderne (hvor der spilles direkte knock out).

Programmet er som følger:
Lørdag 8. januar – Puljespil for A række
Søndag 9. januar – Puljespil for BB række
Lørdag 15. januar – Puljespil for B række
Søndag 16. januar – Puljespil for CC række
Lørdag 22. januar – Finalerunde for A samt BB. Derudover starter dagen med Perfect 4 + 8 hvor de 4 bedste damer og 8 bedste herrer spiller.
Søndag 23. januar – Puljespil for C række
Lørdag 29. januar – Finalerunde for B + C række
Søndag 30. januar – Finalerunde for CC række

Alle kampe spilles som double med 2 spillere på én score.
Format i puljerne bliver minimum bedst af 5. Endelig format offentliggøres først når vi kender antallet af tilmeldinger.
I finalerunderne spilles bedst af 5 i C/CC samt B rækken, samt bedst af 7 i BB+A rækken.
Alle 01-spil spilles med split bull 25/50.
Alle kampe spilles remote (medmindre 2 lokale hold mødes indbyrdes).
Alle kampe spilles uden handicap.

Deltagergebyret bliver 200-210 kr. per spiller, dette beløb betales på maskinen i puljespillet.
Ved 5 holds-puljer betales 50 kr. per spiller per kamp
Ved 6 holds-puljer betales 40 kr. per spiller per kamp
Ved 7 holds-puljer betales 35 kr. per spiller per kamp
Af deltagergebyret går 75 kr. per spiller til administration samt til trofæer/medaljesæt, og resten udbetales som kontante præmier fordelt på alle rækker.
Endelig præmiesum kendes derfor først når alle tilmeldinger til samtlige rækker er modtaget.
Alle kampe i relation til mesterskabet vil derudover være FREE PLAY.

Der vil være følgende restriktioner på max rating til de enkelte rækker
A række – max samlet rating 6.99
BB række – max samlet rating 5.49 (max individuel 3.00)
B række – max samlet rating 4.49 (max individuel 2.50)
CC række – max samlet rating 3.99 (max individuel 2.10)
C række – max samlet rating 3.00 (max individuel 1.60)

Ratings for samtlige kvalificerede spillere vil blive lagt op så snart de sidste kampe i ligaen er afviklet, og du vil herefter kunne se i hvilken række du skal tilmelde dig sammen med din makker.
Ratingen vil være et gennemsnit af samtlige cricketspil spillet i ligaen.

Tilmeldingen åbner i næste uge (senest onsdag d. 22/12), og tilmeldingen lukker 3 dage før puljespillets dato i hver enkelt række.

 

Opsætning af ligakamp på Bullshooter

1. Fra hovedmenuen (MAIN MENU) vælg League Mode.

Vælg League Mode

2. Under League Mode, vælg Play League (Local or Remote).

Vælg Play League

3. Vælg den række hvor kampen hører til.

Vælg liga

4. Tjek at begge kameraer virker, og bekræft det på skærmen (Yes, both cameras work).

Tjek at kameraerne virker

5. Vælg dit hold.

Vælg dit hold

6. Vælg om I er hjemme- eller udehold.

(OBS! Det er vigtigt at følge kampplanen når I vælger hjemme- og udehold)

Er I hjemme- eller udehold?

7. Vælg jeres modstanderhold.

Vælg modstanderhold

8. Hvis modstanderholdet er på samme lokation, vælg Yes, play local league. Hvis kampen spilles REMOTE, vælg No, play remote league.

Spil lokalt eller REMOTE

9. Der er nu mulighed for at ændre på holdopsætningen (se 9A og 9B). Hvis holdet er sat korrekt op, gå videre til punkt 11.

Opsætning af holdet

9A. Hvis en reservespiller skal ind, vælg først den spiller der skal skiftes ud, og derefter spilleren der skal skiftes ind.

9B. For at ændre på rækkefølgen af spillere, markér og vælg den spiller der skal flyttes, og derefter den spiller vedkommende skal bytte plads med.

10. Modstanderholdet kan nu ændre deres holdopsætning på samme måde.

Ved REMOTE kampe ændrer holdene opsætningen samtidigt, på hver deres maskine.

Opsætning af modstanderholdet

11. Når begge hold er klar, kommes der penge i maskinen og kampen sættes i gang (START MATCH).

Inden hvert sæt viser maskinen hvilket spil der skal spilles, og hvilke spillere i hvilken rækkefølge der skal spille.

VIDEOGUIDE TIL OPSÆTNING AF REMOTE PLAY:

Tilmeldinger til Regionale Ligaer

Dette års tilmeldinger til de regionale ligaer.
Kampstart for de regionale ligaer er først i uge 38.
Kampprogrammerne laves i uge 36.

Holdnavn Spillested Række
Team Booster Black Bulls Darts Østjylland BB
The 70s Black Bulls Darts Østjylland BB
F35 Bullets Black Bulls Darts Østjylland BB
Team Bob Black Bulls Darts Østjylland BB
Bamsefar & Basserne Landevejskroen Østjylland BB
Slikkepind og Honningkrukken Landevejskroen Østjylland BB
DSB Black Bulls Darts Østjylland B
Inger & Camilla Black Bulls Darts Østjylland B
Nymann og Flufferen Byportens Bodega Østjylland B
Kosten & Fejebakken Landevejskroen Østjylland B
Hakuna Matata Aakroen Østjylland B
Sognevejens Esser Aakroen Østjylland B
Den lille og den røde Byportens Bodega Østjylland C
Mest for sjov Landevejskroen Østjylland C
Carole Aakroen Østjylland C
De 3 Bukkebruse Aakroen Østjylland C
Aakroens Venner Aakroen Østjylland C
Knald og Claus Børkop Dart Fredericia/Vejle B
Bettina og Steffen Børkop Dart Fredericia/Vejle B
Lars P og Co. Børkop Dart Fredericia/Vejle B
Fy & Flamme Go Dart Fredericia/Vejle B
Spriterne fra Orienten Orienten Fredericia/Vejle B
Tøserne Børkop Dart Fredericia/Vejle CC
Adam og de andre Børkop Dart Fredericia/Vejle CC
Rød Stue Go Dart Fredericia/Vejle CC
180 Skipfisk Orienten Fredericia/Vejle CC
Timon og Pumba Orienten Fredericia/Vejle CC
Hansen og Johnsen Børkop Dart Fredericia/Vejle C
Boblerne Børkop Dart Fredericia/Vejle C
Smilehullerne Go Dart Fredericia/Vejle C
De Gyldne Damer Orienten Fredericia/Vejle C
Bøgvad Vores Bar Fredericia/Vejle C
ED Roses Ejby Fyn BBB
ED Team Man Ejby Fyn BBB
ED De Gyldne Mænd Ejby Fyn BBB
To tilbud og en Cola Hos Hermansen Fyn BBB
SD TSF Særslev Fyn BBB
SD Jægerne Særslev Fyn BBB
ED M.A.Hansen Ejby Fyn BB
ED En Alm og en Classic Ejby Fyn BB
KP De to Kupeen Fyn BB
De Røde Banditter Røde Kro Fyn BB
SD Månerne Særslev Fyn BB
SD Fasandræberne Særslev Fyn BB
ED Team 2borg Ejby Fyn B
ED Kom On Ejby Fyn B
De Røde FHIF Fyn B
Lindas Drenge Højfyns Edart Fyn B
KP Os tre Kupeen Fyn B
SD HF Særslev Fyn B
De Hvidstribet FHIF Fyn CCCC
De Blåstrivet FHIF Fyn CCCC
Team OB Hos Hermansen Fyn CCCC
KP De 3 tøser og David Kupeen Fyn CCCC
Bachholt Lille Pip Fyn CCCC
SD KC Særslev Fyn CCCC
ED Team Skafte Ejby Fyn CCC
Tomgang Højfyns Edart Fyn CCC
Tequila Lille Pip Fyn CCC
Røde Mix Røde Kro Fyn CCC
SD 2 Kolde fra Kassen Særslev Fyn CCC
SD Duplo Særslev Fyn CCC
ED Maybe Ejby Fyn CC
ED Klosserne Ejby Fyn CC
ED Bøllerne Ejby Fyn CC
Det Grå Guld FHIF Fyn CC
Stjernerne Hos Hermansen Fyn CC
Robin Hood Højfyns Edart Fyn CC
HP Bogense Hos Hermansen Fyn C
Nam Hos Hermansen Fyn C
KP Team Sundahl Kupeen Fyn C
MeVi Lille Pip Fyn C
Røde Mor Røde Kro Fyn C
SD Lady & Vagabonden Særslev Fyn C
SD Flips og Søs Særslev Fyn C

 

Rækker Bullshooter Remote

Her er årets rækker til Bullshooter Remote Play.
Vi har i alt 14 trio hold – 4 mindre end sidste sæson
Vi har i alt 58 double hold – 9 flere end sidste sæson

Kampstart er i uge 36.

Holdnavn Spillested Række
The 70s Black Bulls Double AA
4 Ristede i Svøb Hvide Sande Double AA
Centrum Dart IF Centrum Double AA
Bamsefar & Slikkepind Landevejskroen Double AA
Pippen Lille Pip Double AA
SD Dream Team Særslev Double AA
Hadsten Dream Team Aakroen Double AA
Cock Byporten Double A
Thorsen & Trads Børkop Dart Double A
Tipsklubben Børkop Dart Double A
EjbyDart.dk Ejby Dart Double A
De Dart Glade IF Centrum Double A
Bedstefar og Venner Jyden Double A
Hennings Duller Kahytten Double A
TP Landevejskroen Double A
Come On Ejby Dart Double BBB
Tinsoldaterne Go Dart Double BBB
OJ & hans 3 balloner Hvide Sande Double BBB
K.Ytterne Kahytten Double BBB
Kortklubben 60 Kontoret Double BBB
SD DHF Særslev Double BBB
Wild Guns Vores Bar Double BBB
Reunion Tour Byporten Double BB
Team Underberg Byporten Double BB
Brian er den bedste Hvide Sande Double BB
KMK Kahytten Double BB
MBZ Lille Pip Double BB
H & L Vores Bar Double BB
Kom igen Vores Bar Double BB
SH Hansen Ejby Dart Double B
Vejlebønderne Ejby Dart Double B
Viagra Boys Light IF Centrum Double B
MM Jyden Jyden Double B
Lykkehjulet Landevejskroen Double B
Team Køl Særslev Double B
Skønhed og Udyret Uptown Double B
Oli & Damerne Byporten Double CCC
JB Go Dart Double CCC
Kylling & Co Hvide Sande Double CCC
SD Team Odgaard Særslev Double CCC
Trolden 13 Vejen Dart Double CCC
Trolden 9 Vejen Dart Double CCC
Kysseholdet Vores Bar Double CCC
Tegner Kahytten Double CC
You and Me Kahytten Double CC
Alt er bedre med Bacon Kontoret Double CC
Skippers Team Uptown Double CC
Team M & Ms Uptown Double CC
MoBo Vores Bar Double CC
Mul Vores Bar Double CC
BH Maleren Ejby Dart Double C
BH Maleren 50 plus Ejby Dart Double C
Dig & Mig Go Dart Double C
Tabertotterne Landevejskroen Double C
Flips & Søs Særslev Double C
Pyt Thyras Kilde Double C
De To Vores Bar Double C
Skærup Vores Bar Double C
Come On Trio Ejby Dart Trio B
De Gyldne Ejby Dart Trio B
Triple S Go Dart Trio B
Prinsesserne Landevejskroen Trio B
SD HFD Særslev Trio B
SD Morud Dart Særslev Trio B
Aakroens Esser Aakroen Trio B
Team Underberg Trio Byporten Trio C
Team Haj Børkop Dart Trio C
BH Maleren Trio Ejby Dart Trio C
GPS Fejl Go Dart Trio C
SD Girl Power Særslev Trio C
SD Tivoli Dart Særslev Trio C
SD Wonderboys Særslev Trio C

Sådan indspilles rating til ny spiller på Bullshooter

Her er guide til indspilning af rating til nye spillere på Bullshooter – du har flere muligheder og det er os ligegyldigt hvilken du vælger. Den ene metode er gratis, og den anden koster en lille smule da der skal købes en HotButton.

  1. Gå til Bullshooterlive.com og opret en profil. Tryk på “Log In” og derefter “Register” og opret dig. Husk dit password!
  2. Nu skal så enten: A) Download den gratis APP “Bullshooter Live” som downloades i Google Play eller Appstore. Log in i APP med samme login som til Bullshooterlive.com du netop har registreret dig på. Eller B) Købe en HotButton og registrer denne på maskinen* med samme e-mail som du bruger på Bullshooterlive.com.
  3. Gå til maskinen og vælg “Tournament Mode” derefter -> “Victory Ranked Series” -> og vælg så “Nye spillere….”.
  4. Tryk på “Start Game” og nu skal du så logge ind. Her kan du enten scanne QR kode med din Bullshooter APP, eller du kan logge ind med HotButton – eller du kan også vælge at indtaste din e-mail og password som du er registreret med på Bullshooterlive.com
  5. Spil 10 spil cricket og du vil have en rating klar til brug i turneringen.

*Registrering af HotButton på maskinen:
Tag din nye HotButton og hold den på maskinen, mens maskinen står i hovedmenuen. Hvis HotButton er ny, så bliver du nu spurgt om du ønsker at registrere din nye HotButton. Du skal svare JA og derefter følge instruktionerne på maskinen. Husk at bruge samme e-mail som du har brugt på Bullshooterlive.com
Dine 2 konti vil herefter automatisk linkes sammen.