Kategori: INFO NY SÆSON

Her er samlet alle indlæg og relevant info om skiftet fra Medalist til Bullshooter

Ligatilmeldinger med rækkeinddeling – Forår 2024

 

TILMELDING ER NU LUKKET

Herunder er forårets 302 holdtilmeldinger, og hvorledes der er placeret i rækkerne.
De første kampe programsættes til mandag d. 15. januar.

 

HoldnavnLigaSpillested
Knold og totDouble 25-50 ABlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
ED Til MorgsDouble 25-50 AEjby Dartforening (5592 Ejby)
De utrolige Double 25-50 AHos Hermansen (5400 Bogense)
4 Ristede med brødDouble 25-50 AHvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
De Tunge DrengeDouble 25-50 AIF Centrum 8600 Silkeborg
Lille PiPs drengeDouble 25-50 ALille Pip 5592 Ejby
Hadsten Dream TeamDouble 25-50 AÅkroen (8370 Hadsten)
Team M-ODouble 25-50 B1Bodega Uptown (6600 Vejen)
The Other GuysDouble 25-50 B1Den Roede Bodega 8960 Randers SO
Havnekroen 2Double 25-50 B1Havnekroen 9990 Skagen
Lille Pip Damp på kroenDouble 25-50 B1Lille Pip 5592 Ejby
Scrubanubs Double 25-50 B1The Last Waterhole (7100 Vejle)
Det farlige selskab Double 25-50 B1Vores Bar (7100 Vejle)
Gøg & GoggeDouble 25-50 B1Åkroen (8370 Hadsten)
Lars P og CoDouble 25-50 B2Børkop Dart (7080 Børkop)
En kort en langDouble 25-50 B2Go Dart 7000 Fredericia
Mini og Rasser Double 25-50 B2Hoejfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Bagerens kagearmeDouble 25-50 B2Hoejfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Lille PiP - Lille, Mellem & Store musDouble 25-50 B2Lille Pip 5592 Ejby
Lille Pip AmigosDouble 25-50 B2Lille Pip 5592 Ejby
Godt nokDouble 25-50 B2Thyras Kilde (7080 Børkop)
Team NæsbyDouble 25-50 B3Børkop Dart (7080 Børkop)
ED EjbyDart.dkDouble 25-50 B3Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Onkel & NevøDouble 25-50 B3Go Dart 7000 Fredericia
Dum dummereDouble 25-50 B3Hos Ellen 7000 Fredericia
Rata RutaDouble 25-50 B3Landevejskroen 8544 Mrke
Det nye HoldDouble 25-50 B3Pusterummet 6580 Vamdrup
Tulle og BradyDouble 25-50 B3Vores Bar (7100 Vejle)
NO SIGNSDouble 25-50 B4Børkop Dart (7080 Børkop)
Lille Pip Team LyndbyDouble 25-50 B4Lille Pip 5592 Ejby
Team SkinkelynDouble 25-50 B4Madam Mim 8570 Trustrup
SpritterneDouble 25-50 B4Spor 3 8543 Hornslet
The BaldDouble 25-50 B4Spor 3 8543 Hornslet
FairnokDouble 25-50 B4Thyras Kilde (7080 Børkop)
Store stygge UlvDouble 25-50 B4Vores Bar (7100 Vejle)
ED De retadered HekseDouble 25-50 C1Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Pænt IrriterendeDouble 25-50 C1Kahytten (7000 Fredericia)
Team KGDouble 25-50 C1Kupeen 5580 Nr. Aaby
Spjæt og SpasDouble 25-50 C1Landevejskroen 8544 Mrke
Døv dartDouble 25-50 C1Landevejskroen 8544 Mrke
Team JohansenDouble 25-50 C1Landevejskroen 8544 Mrke
team RingeDouble 25-50 C1Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
ED Team MetteDouble 25-50 C1Ejby Dartforening (5592 Ejby)
SkærupDouble 25-50 C2Vores Bar (7100 Vejle)
ED PokémonerneDouble 25-50 C2Ejby Dartforening (5592 Ejby)
FestAberne!Double 25-50 C2FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Idiotmor og barnDouble 25-50 C2Landevejskroen 8544 Mrke
Lille Pip De Hidsige kosteDouble 25-50 C2Lille Pip 5592 Ejby
De Sprøde MimsetøserDouble 25-50 C2Madam Mim 8570 Trustrup
Skønheden og UdyretDouble 25-50 C2Madam Mim 8570 Trustrup
Det'n ommerDouble 25-50 C2Åkroen (8370 Hadsten)
De Røde ÆvlerDouble 25-50 C3FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
L&L by BørkopDouble 25-50 C3Børkop Dart (7080 Børkop)
Vi toDouble 25-50 C3Go Dart 7000 Fredericia
Hottelottes TeamDouble 25-50 C3Kahytten (7000 Fredericia)
TosserneDouble 25-50 C3Landevejskroen 8544 Mrke
DjDouble 25-50 C3Orienten (7100 Vejle)
The last waterhole Double 25-50 C3The Last Waterhole (7100 Vejle)
TøserneDouble 25-50 C3Vores Bar (7100 Vejle)
The crazy chicksDouble 25-50 C4Black Bulls Dart 8400 Ebeltoft
De blå uglerDouble 25-50 C4FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
TordentøserneDouble 25-50 C4Havnekroen 9990 Skagen
Team ostDouble 25-50 C4Hos Hermansen (5400 Bogense)
Team BorisDouble 25-50 C4Kahytten (7000 Fredericia)
De Fortabte SutterDouble 25-50 C4Madam Mim 8570 Trustrup
De SkæveDouble 25-50 C4Orienten (7100 Vejle)
Det er for sjovtDouble 25-50 C4Vores Bar (7100 Vejle)
Ma-Re-CoDouble 25-50 C5Black Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Fru Hansen og Dada Double 25-50 C5Børkop Dart (7080 Børkop)
PoBoDouble 25-50 C5Børkop Dart (7080 Børkop)
ED Bewes and ButheadDouble 25-50 C5Ejby Dartforening (5592 Ejby)
ED PiraterneDouble 25-50 C5Ejby Dartforening (5592 Ejby)
ED De dårligeDouble 25-50 C5Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Vesterkro´enDouble 25-50 C5Vesterkroen 6500 Vojens
De 2Double 25-50 C5Vores Bar (7100 Vejle)
Team M&M'sDouble 25-50 C6Bodega Uptown (6600 Vejen)
Skatterne Double 25-50 C6Bodegaen 5560 Aarup
ED BH Maleren 66 +/-Double 25-50 C6Ejby Dartforening (5592 Ejby)
ED Pepsi MaxDouble 25-50 C6Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Team obDouble 25-50 C6Hos Hermansen (5400 Bogense)
Team RokiDouble 25-50 C6Pusterummet 6580 Vamdrup
Det var ikke osDouble 25-50 C6Vesterkroen 6500 Vojens
Dowl junior/seniorDouble 25-50 C6Vores Bar (7100 Vejle)
Det grå guldDouble 25-50 C7FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
HH Team MBKDouble 25-50 C7Hos Hermansen (5400 Bogense)
Team rosé Double 25-50 C7Hos Hermansen (5400 Bogense)
Salt & PebberDouble 25-50 C7Kahytten (7000 Fredericia)
Ak113Double 25-50 C7Kupeen 5580 Nr. Aaby
K&TDouble 25-50 C7Kupeen 5580 Nr. Aaby
Team DunkDouble 25-50 C7Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SuspektDouble 25-50 C7Vores Bar (7100 Vejle)
PoulsenDouble 25-50 C8Børkop Dart (7080 Børkop)
Banke banke påDouble 25-50 C8Børkop Dart (7080 Børkop)
ED Star Team Eldrup Double 25-50 C8Ejby Dartforening (5592 Ejby)
ED Team Bonnie og ClydeDouble 25-50 C8Ejby Dartforening (5592 Ejby)
BennaDouble 25-50 C8Go Dart 7000 Fredericia
De 2 S’er Double 25-50 C8Landevejskroen 8544 Mrke
Prinsessen og hyrdenDouble 25-50 C8Vesterkroen 6500 Vojens
NugannDouble 25-50 C8Åkroen (8370 Hadsten)
Bossen og BumserneDouble 50-50 AAssens Dartklub 5610 Assens
Klude skubberneDouble 50-50 AAssens Dartklub 5610 Assens
ED Til morgsDouble 50-50 AEjby Dartforening (5592 Ejby)
ED Team JuniorDouble 50-50 AEjby Dartforening (5592 Ejby)
OJ og hans 3 ballonerDouble 50-50 AHvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
Olsen bandenDouble 50-50 AHvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
Svinet og slagteren Double 50-50 AVores Bar (7100 Vejle)
HavnekroenDouble 50-50 B1Havnekroen 9990 Skagen
ØlhundeneDouble 50-50 B1Kahytten (7000 Fredericia)
Pops og drengeneDouble 50-50 B1Kahytten (7000 Fredericia)
De ToDouble 50-50 B1Vesterkroen 6500 Vojens
THE BIG BOYSDouble 50-50 B1Vores Bar (7100 Vejle)
StjernekasterneDouble 50-50 B1Vores Bar (7100 Vejle)
SognevejensesserDouble 50-50 B1Åkroen (8370 Hadsten)
Bettina og Nadja Double 50-50 B2Børkop Dart (7080 Børkop)
BJBDouble 50-50 B2Børkop Dart (7080 Børkop)
Kylling & Co.Double 50-50 B2Hvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
Viagra boysDouble 50-50 B2IF Centrum 8600 Silkeborg
VB drengene Double 50-50 B2Orienten (7100 Vejle)
KLMDouble 50-50 B2Spor 3 8543 Hornslet
4-eyesDouble 50-50 B2Spor 3 8543 Hornslet
Team HanegalDouble 50-50 B2Vesterkroen 6500 Vojens
Sur & Tvær Double 50-50 B3Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Blom & MalmDouble 50-50 B3Børkop Dart (7080 Børkop)
Forfra bagfra Double 50-50 B3Go Dart 7000 Fredericia
Jesper og Jesper Double 50-50 B3Go Dart 7000 Fredericia
Brian er den bedsteDouble 50-50 B3Hvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
sporhundDouble 50-50 B3Spor 3 8543 Hornslet
YatzyDouble 50-50 B3Vesterkroen 6500 Vojens
KortklubbenDouble 50-50 B3Åkroen (8370 Hadsten)
De NøjsommeDouble 50-50 B4Assens Dartklub 5610 Assens
come onDouble 50-50 B4Bodegaen 5560 Aarup
Jæger og NæsbyDouble 50-50 B4Børkop Dart (7080 Børkop)
JuniorDouble 50-50 B4Børkop Dart (7080 Børkop)
GolfspillerneDouble 50-50 B4Hos Hermansen (5400 Bogense)
ElitenDouble 50-50 B4Kupeen 5580 Nr. Aaby
Lom & PusDouble 50-50 B4Spor 3 8543 Hornslet
Thorsen & TradsDouble 50-50 B4Vores Bar (7100 Vejle)
De nye Double 50-50 C1Go Dart 7000 Fredericia
Musse, myrna og wonderwoman Double 50-50 C1Havnekroen 9990 Skagen
Vinderups drengeDouble 50-50 C1Irish Pub 7830 Vinderup
Pind og PræstDouble 50-50 C1Landevejskroen 8544 Mrke
Dig og migDouble 50-50 C1Landevejskroen 8544 Mrke
Pink PantherDouble 50-50 C1Vesterkroen 6500 Vojens
The MomsDouble 50-50 C1Åkroen (8370 Hadsten)
CC GirlsDouble 50-50 C2Black Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Team Tung Double 50-50 C2Den Roede Bodega 8960 Randers SO
TøserneDouble 50-50 C2Go Dart 7000 Fredericia
Team roseDouble 50-50 C2Kahytten (7000 Fredericia)
Grinebiderne Double 50-50 C2Vores Bar (7100 Vejle)
HobbitterneDouble 50-50 C2Åkroen (8370 Hadsten)
ED Team MADouble 50-50 C2Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Carole Double 50-50 C3Åkroen (8370 Hadsten)
BodegatosserneDouble 50-50 C3Bodegaen 5560 Aarup
The United BoysDouble 50-50 C3Den Roede Bodega 8960 Randers SO
ED Tro på dig selvDouble 50-50 C3Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Øb og bøvDouble 50-50 C3Landevejskroen 8544 Mrke
Røde morDouble 50-50 C3Roede Kro 5400 Bogense
BAWDouble 50-50 C3Åkroen (8370 Hadsten)
ED Team NielsenDouble 50-50 C4Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Olsen BandenDouble 50-50 C4Den Roede Bodega 8960 Randers SO
Dream TeamDouble 50-50 C4Den Roede Bodega 8960 Randers SO
ED BH Maler 6Double 50-50 C4Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Mim og MerlinDouble 50-50 C4Landevejskroen 8544 Mrke
Hr. & Fru Kælling Double 50-50 C4Thyras Kilde (7080 Børkop)
De tre musketterDouble 50-50 C4Åkroen (8370 Hadsten)
Team Ingerslev Double 50-50 C5Byportens Bodega (8543 Hornslet)
GinDamerneDouble 50-50 C5Børkop Dart (7080 Børkop)
Der er os der grinerDouble 50-50 C5Go Dart 7000 Fredericia
Strong Ladyes Double 50-50 C5Kupeen 5580 Nr. Aaby
Team BørgeDouble 50-50 C5Landevejskroen 8544 Mrke
Hulla ballaluDouble 50-50 C5Orienten (7100 Vejle)
2 Kolde fra KassenDouble 50-50 C5Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Det Blandede GuldDouble 50-50 C5Vesterkroen 6500 Vojens
Dig og mig og os toDouble 50-50 C6Assens Dartklub 5610 Assens
DBDouble 50-50 C6Børkop Dart (7080 Børkop)
ED SpasserneDouble 50-50 C6Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Dart WaderDouble 50-50 C6Kahytten (7000 Fredericia)
Far & Søn Double 50-50 C6Kupeen 5580 Nr. Aaby
PYTDouble 50-50 C6Thyras Kilde (7080 Børkop)
Søde TøserDouble 50-50 C6Vesterkroen 6500 Vojens
Team BøgvadDouble 50-50 C6Vores Bar (7100 Vejle)
De FrygtløseDouble 50-50 C7Assens Dartklub 5610 Assens
Mor med MereDouble 50-50 C7Bodega Uptown (6600 Vejen)
Team HKDouble 50-50 C7Børkop Dart (7080 Børkop)
Konen BestemmerDouble 50-50 C7Den Roede Bodega 8960 Randers SO
Team AurboDouble 50-50 C7Go Dart 7000 Fredericia
Go i 2erenDouble 50-50 C7Landevejskroen 8544 Mrke
De To TossedeDouble 50-50 C7Orienten (7100 Vejle)
Team Odgaard Double 50-50 C7Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SnapsepigerneDouble 50-50 C8Bodegaen 5560 Aarup
ED VejlebønderneDouble 50-50 C8Ejby Dartforening (5592 Ejby)
ED De KinkyDouble 50-50 C8Ejby Dartforening (5592 Ejby)
De BlåstivetDouble 50-50 C8FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Game of ThrowsDouble 50-50 C8Hvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
Cykkeltosserne Double 50-50 C8Spor 3 8543 Hornslet
Gøg og GokkeDouble 50-50 C8Vesterkroen 6500 Vojens
Dum og DummereDouble 50-50 C8Vesterkroen 6500 Vojens
Tommy og Adam Fredericia/Vejle BBørkop Dart (7080 Børkop)
Tinsoldaterne Fredericia/Vejle BGo Dart 7000 Fredericia
Handicap Fredericia/Vejle BHos Ellen 7000 Fredericia
Cocio drengeneFredericia/Vejle BKlodsHans (7000 Fredericia)
ScrubanubsFredericia/Vejle BThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Dilligaf og RotflmaoFredericia/Vejle BVores Bar (7100 Vejle)
De Lumske tøser Fredericia/Vejle C1Lumskebugten (7100 Vejle)
God SidsteFredericia/Vejle C1Orienten (7100 Vejle)
Den Gyldne PilFredericia/Vejle C1Orienten (7100 Vejle)
De classic tøserFredericia/Vejle C1The Last Waterhole (7100 Vejle)
BrøderneFredericia/Vejle C1The Last Waterhole (7100 Vejle)
Team Lumskeboy's Fredericia/Vejle C2Lumskebugten (7100 Vejle)
Fejl 40Fredericia/Vejle C2Orienten (7100 Vejle)
Solstrålerne Fredericia/Vejle C2Orienten (7100 Vejle)
SvampebobFredericia/Vejle C2Orienten (7100 Vejle)
Ild og vand Fredericia/Vejle C2The Last Waterhole (7100 Vejle)
BoboFredericia/Vejle C2Vores Bar (7100 Vejle)
ED Bossen og BumsenFyn B1Ejby Dartforening (5592 Ejby)
De rødeFyn B1FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Suppehønerne Fyn B1Hos Hermansen (5400 Bogense)
Japper and the coconuts Fyn B1Kupeen 5580 Nr. Aaby
Team GøglerFyn B1Kupeen 5580 Nr. Aaby
Lille Pip Lorte VærtshusFyn B1Lille Pip 5592 Ejby
BjørnebrødreneFyn B1Roede Kro 5400 Bogense
ED En alm og en classic Fyn B2Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Store mænd med små pileFyn B2Hos Hermansen (5400 Bogense)
Kongen og KnægtenFyn B2Roede Kro 5400 Bogense
SD JægerneFyn B2Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneFyn B2Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
FasandræberneFyn B2Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Sd Dream team Fyn B2Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
TomgangFyn C1Hoejfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Panter Tanter Fyn C1Hos Hermansen (5400 Bogense)
Team SundalFyn C1Kupeen 5580 Nr. Aaby
2x HansenFyn C1Roede Kro 5400 Bogense
De 4 EsserFyn C1Roede Kro 5400 Bogense
Team ToyotaFyn C1Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD DubloFyn C1Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
M & NFyn C2Bodegaen 5560 Aarup
ED Skatter, Skafte, Skatter.Fyn C2Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Robin HoodFyn C2Hoejfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
3mmFyn C2Kupeen 5580 Nr. Aaby
Lille Pip Målmand & FrueFyn C2Lille Pip 5592 Ejby
Røde DBFyn C2Roede Kro 5400 Bogense
Grimt men sjovt Fyn C2Roede Kro 5400 Bogense
Røde MixFyn C2Roede Kro 5400 Bogense
ED Team StageTrio AEjby Dartforening (5592 Ejby)
Malaco godt og blandet Trio AGo Dart 7000 Fredericia
Triple ThreatTrio AKupeen 5580 Nr. Aaby
Mørke EliteTrio ALandevejskroen 8544 Mrke
Team tryllejuiceTrio ASpor 3 8543 Hornslet
SD Morud dartTrio ASærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD WikingsTrio ASærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Kortklubben +2Trio AÅkroen (8370 Hadsten)
kom onTrio B Bodegaen 5560 Aarup
De brogede bolcherTrio B FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
United colors of HarndrupTrio B FHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De 3 måske 4Trio B Hos Ellen 7000 Fredericia
Lille Pip 50/50Trio B Lille Pip 5592 Ejby
Det gas'Trio B Orienten (7100 Vejle)
WONDERBOYS Trio B Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
AakroensesserTrio B Åkroen (8370 Hadsten)
To korte og en langTrio C1Bodegaen 5560 Aarup
SmilehullerneTrio C1Go Dart 7000 Fredericia
Triple-troubleTrio C1Havnekroen 9990 Skagen
Dark GirlsTrio C1Landevejskroen 8544 Mrke
De uenigeTrio C1Roede Kro 5400 Bogense
Flips TøserTrio C1Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Basserne Trio C1Åkroen (8370 Hadsten)
Team UnderbergTrio C2Byportens Bodega (8543 Hornslet)
ED BH MalerenTrio C2Ejby Dartforening (5592 Ejby)
ED Team RetardoTrio C2Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Blå ØjneTrio C2Go Dart 7000 Fredericia
Spice grilsTrio C2Go Dart 7000 Fredericia
TOPFORMTrio C2Hoejfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
GirlpowerTrio C2Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Dem DerTrio C2Vesterkroen 6500 Vojens
ED BH Maler Vejle Trio C3Ejby Dartforening (5592 Ejby)
En er Bedre End nulTrio C3Orienten (7100 Vejle)
Olsen BandenTrio C3Roede Kro 5400 Bogense
Den Røde PerioderTrio C3Roede Kro 5400 Bogense
Tivolidart Trio C3Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
De tre smølferTrio C3Vesterkroen 6500 Vojens
SmadreholdetTrio C3VIVE IF 9560 Hadsund
De Tossede hovederTrio C3VIVE IF 9560 Hadsund
Team Fed & PedVejen BBodega Uptown (6600 Vejen)
Team T-OVejen BBodega Uptown (6600 Vejen)
Team ThilVejen BBodega Uptown (6600 Vejen)
Team DanAndVejen BBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LP'erneVejen BBodega Uptown (6600 Vejen)
De GamleVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
Team MiloVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
Team BasseVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
Team JIKUVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LRVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
De Super HeldigeVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
Team DollerupVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
Holm & LarsenVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
Den bette og den rødeØstjylland Spor 3 8543 Hornslet
BB JBSØstjylland Black Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Flufferen og pe pe le pewØstjylland Byportens Bodega (8543 Hornslet)
De 2 skøreØstjylland Landevejskroen 8544 Mrke
Team PræstØstjylland Landevejskroen 8544 Mrke
Nøgendart snartØstjylland Landevejskroen 8544 Mrke
Mimse og MamseØstjylland Madam Mim 8570 Trustrup

Pokaler, Præmier – ny sæson deadline

Info vedr. Pokaler og Præmier for indeværende sæson.
Alle Pokaler samt præmier leveres til spillestederne snarest muligt i det nye år.
Der vil også være mulighed for at få udbetalt pengepræmier via bankoverførsel, vinderholds holdkaptajner kontaktes i nærmeste fremtid vedr. den mulighed.

Deadline for tilmelding til ny sæson bliver mandag d. 15. januar kl. 23.59.
Tilmelding til ligaen 2024 er åben, og gøres på denne side: dartliga.dk/holdtilmelding/

Husk at nye spillere SKAL have indspillet rating inden deadline.
Læs i indlægget herunder hvordan det klares…

Sådan indspilles rating til ny spiller på Bullshooter

Slutratings Efterår 2023

Her er endelige samlede ratings på tværs af alle ligaer for efteråret 2023.

Ratings herunder er dermed de ratings der bruges til rækkeinddeling forår 2024.
De spillere som måtte have spillet færre end 3 kampe i efteråret, og hvor vi dermed skal bruge ratings fra efteråret i kombination med foråret (eller andre tidligere sæsoner), er ikke listet herunder. Kontakt os hvis du har brug for at kende din aktuelle rating.
Nye spillere til foråret skal følge denne guide for at etablere en ny rating.

PlayerMPR
Albert Vesterskov1.84
Alex Adam Naesby2.86
Alex Christensen1.88
Alex Revsbeck1.94
Alexander Clausen1.37
Allan Andreasen2.92
Allan Basini2.04
Allan Jensen1.55
Allan Nielsen1.21
Amalie Rosted1.93
Anders Egebjerg2.32
Andreas Andersen2.46
Anette Pedersen1.44
Anette Stoffers1.29
Anita Bruun1.71
Anita Engelsfelt1.70
Anita Hansen1.42
Anita Schmidt1.76
Anja Folmann2.03
Annbritt Olsen2.04
AnnChristina Rasmussen1.70
Anne Broenk1.31
Anne Edelstein1.26
Anne Wessel1.76
Annemarie Justesen1.42
Annemarie Madsen1.29
AnneMarie Nielsen1.29
Annemarie Plougheld2.55
AnneMette Hansen1.52
Annika Stenmann1.14
Arne Poulsen1.80
Asger Hansen2.26
Benjamin Hedensted2.13
Benny Rasmussen1.79
Benny Stig Jensen2.09
Bent Bossen1.90
Bent Erik Hoejhus4.05
Bent Kastrup1.78
Bent Laerkegaard1.61
Berit Naesby1.93
Berit Pedersen1.51
Betina Andersen1.81
Bettina Hedensted2.76
Birthe Christoffersen1.28
Bitten Vincent Andersen1.26
Bjarke Broenk1.40
Bjoern Sand1.82
Bo Christiansen1.78
Bo Maler Hermansen1.31
Brian Andersen2.39
Brian Engholm2.78
Brian Kristiansen1.99
Brian Nielsen3.67
Brian Pedersen2.38
Brian Rasmussen2.15
Brian Schmidt1.58
Brian Sievers1.75
Brian Sivertsen1.88
Britta Johansen1.37
Britta Thrysoe1.49
Buller Lykke3.83
Camilla Jakobsen2.59
Camilla Jensen1.69
Carina Nydam Jensen1.54
Carl Henrik Hansen3.65
Carsten Lund1.82
Carsten Pedersen1.33
Casper Frank2.21
Catharina Bendixen1.75
Celina Hansen2.28
Charlotte Aurbo1.73
Charlotte Hermansen1.56
Charlotte Mulvad1.80
Charlotte Rasmussen1.54
Charlotte Sievers1.19
Chris Kjellerup1.48
Christian Maersk2.05
Christian Nielsen2.88
Christian Stroem2.07
Claus Andersen2.51
Claus Boerre2.23
Claus Rasmussen1.68
Claus Roende Andersen1.98
Conni Nielsen0.68
Conny Sander1.51
Dan Pedersen1.77
Dan Skov3.19
Daniel Andersen2.42
Daniel Fynbo Jensen2.50
Daniel Hansen2.67
Daniel Holm2.06
Daniel Lauritzen2.05
Daniel Marten2.22
Daniel Mejlvang2.01
Daniel Revsbeck1.54
Daniel Reynberg2.79
Daniel Toft2.57
Danni Oerum1.40
Dennis Bang1.82
Dennis Madsen2.12
Dennis Pedersen2.05
Dorte Boegvad Iversen1.82
Dorte Johnsen1.45
Dorte Rasmussen2.02
Dorthe Dideriksen1.38
Dorthe Hansen1.63
Elisa Falck1.40
Emil Gottfredsen1.77
Emily Tranberg Pedersen1.55
Erling Odgaard1.92
Esben Nielsen2.12
Eva Johnsen1.60
Eva Skau1.31
Find Thomsen2.08
Finn Andersen2.63
Flemming Andersen1.72
Flemming Boberg2.34
Flemming Jorgensen1.71
Frank Nielsen1.72
Frederik Geil Pedersen2.90
Frederik Pedersen3.43
Freja Andersen1.19
Gitte Beck1.84
Gitte Hedensted1.24
Gitte Nykjaer1.29
Gitte Pedersen1.69
Glenn Schelander1.79
Grace Koch1.74
Hanne Andersen1.58
Hanne Rasmussen1.70
Hans Andersen1.72
Hans Sommer2.22
Heidi Andersen1.49
Heidi Rasmussen1.15
Heidi Revsbeck1.51
Heino Laprath2.74
Helene H Jensen1.71
Helle Buch1.19
Helle Kolbech1.52
Helle Lundqvist1.29
Helle Olesen1.69
Helle Rasmussen1.83
Henning Henriksen1.92
Henning Madsen2.01
Henning Steffensen2.90
Henriette Jacobsen1.02
Henriette Jensen1.31
Henriette K Nielsen1.32
Henrik Bimse Kreutzfeld4.05
Henrik Guldbrandt2.03
Henrik Jensen2.29
Henrik Klint2.58
Henrik Kristensen1.98
Henrik Madsen1.95
Henrik Malmgren2.42
Henrik Noergaard1.41
Henrik Petersen1.66
Henrik Rasmussen2.39
Henrik Reus2.47
Henrik Thomsen0.88
Hjalte Sievers1.58
Ib Hansen2.50
Ib Jessen1.64
Ib Rasmussen2.46
Iben Knudsen1.64
Ingeborg Soerensen1.73
Inger Skov1.71
Ingmar Oergaard2.29
Jacob Bjoern Hansen2.41
Jacob Friborg1.23
Jacob Hansen1.57
Jakob Hansen2.66
Jakob Laursen2.46
Jakob Petersen2.49
Jan Andersen1.53
Jan Eldrup2.25
Jan Hansen2.66
Jan Jensen2.94
Jan Kirkeby1.85
Jan Rasmussen1.45
Jan Refer1.98
Jane Lindholm1.21
Janne Andersen1.34
Janni Sivertsen1.25
Jannick Johansen2.14
Jannick Lyndby2.15
Jannie Kjaer1.49
Jarl Johannesen2.26
Jasper Kejling1.86
Jeanette Hald1.29
Jeanette Pedersen2.48
Jens Erik Baek1.89
Jens Tegner1.85
Jesper Hansen3.39
Jesper Jensen2.11
Jesper Rasmussen2.96
Jesper Rene Jensen1.53
Jesper Soerensen2.95
Jessica Roos2.17
Jette Nielsen1.28
Jette Pedersen1.82
Jim Hovgaard2.13
Jim Jensen1.46
Jimmi Bertelsen2.20
Jimmi Frantzen Hansen1.38
Jimmi Henningsen2.83
Jimmi Soerensen2.27
Jimmy Christensen3.18
Joakim Goehns1.50
Joan Pedersen1.56
Joan Sievers1.64
Joergen Greve1.73
Joergen Krab2.67
Johan Henriksen1.52
John Jensen2.71
John Kejlstrup1.54
John Larsen2.05
John Soerensen2.11
Johnny Christensen1.19
Johnny Hansen2.26
Johnny Holm Jensen3.24
Johnny Joergensen2.42
Johnny Johansen1.73
Johnny Poulsen (Vejen)2.15
Johnny Poulsen (Hadsten)1.95
Jonas Andresen1.61
Jonas Eldrup1.57
Jonas Hansen1.88
Jonas Nordtorp1.45
Jonas Soerensen3.93
Jordan Hartvigsen1.89
Julie Refsgaard1.53
Julie Sander Jensen1.32
June Jensen1.85
Justin Thurley2.98
Jwan Sido1.30
Jytte Pedersen1.81
Kaj Smedegaard1.96
Karin Kiel1.61
Karin Nielsen1.88
Karina Rise1.27
Karis Mikkelsen1.30
Karsten Oergaard1.51
Karsten Olsen1.35
Kasper Hansen2.59
Kasper N Knudsen1.90
Kasper Reus2.98
Kasper Rise1.73
Kasper Thomsen2.73
Kate Franck1.36
Katja Fischmann1.60
Katja Kirkedal1.19
Keld Bager2.00
Kelvin Stougaard1.65
Kennet Andersen3.61
Kennet Kristensen1.82
Kenneth Aurbo1.88
Kenneth Melsen2.70
Kenneth Olsson1.45
Kent Andersen1.00
Kent H Andersen1.71
Kent Hansen2.40
Kevin Bach1.36
Kevin Krogsgaard1.87
Kevin Nielsen3.06
Kim Andersen1.29
Kim Bank Olesen1.45
Kim Holton2.55
Kim Hundberg2.03
Kim Kiel2.94
Kim Lindberg Busse1.46
Kim Povlsen1.83
Kim Ulf Rasmussen1.87
Kirstine Hjelholt1.10
Kit Larsen1.42
Kjeld Hansen1.68
Kjeld Johnsen1.37
Klaus Krop1.66
Klaus Nielsen1.99
Kristian Kjaer1.72
Kristian Sparvath1.69
Kristina Ulf Rasmussen1.07
Kurt Thomsen1.60
Lars Andersen2.26
Lars Boegebjerg1.86
Lars Hoej2.78
Lars Jensen2.61
Lars Noergaard1.92
Lars Ommestrup2.02
Lars Pedersen2.20
Lars Rasmussen2.10
Lasse Dahl1.96
Lasse Lykke Mortensen2.26
Laurits Lauritsen2.06
Laurits Oestergaard2.88
Laurits Rud2.60
Lea Poulsen0.97
Leif Rasmussen1.96
Lene Andresen1.59
Lene Pedersen1.92
Lene Thielsen1.47
Lenette Merrill1.69
Linda Kaufmann1.98
Linda Ullerup2.01
Line Schougaard1.44
Linette Hansen1.50
Linnea Jensen1.85
Lisa Jensen1.47
Lisbeth Nielsen1.46
Lona Egelund1.36
Lone Kristensen1.27
Lonni Pedersen1.75
Lotta Loevstedt1.42
Lotte Birkholm1.32
Lotte Hansen1.46
Lotte Thurley2.48
Louise Schmidt1.77
Lucas Bertelsen2.97
Mads Andersen2.27
Mads Greve2.09
Mads Moeller2.05
Mads Poulsen2.08
Mads Revsbeck1.83
Magne Poulsen1.80
Mai Eriksson1.30
Maja Stegoe1.73
Majbritt Nielsen1.11
Majken Lea1.79
Maria Benkjaer Hansen1.72
Maria Jacobsen1.11
Marianne Linnet1.95
Marianne Ravn1.70
Marie Schougaard1.36
Marlene Odgaard1.81
Martin Andersen1.68
Martin Bach Frederiksen2.26
Martin Beck2.04
Martin Boldt Petersen2.40
Martin Carstens2.31
Martin W Hansen2.44
Martin A Hansen1.96
Martin Hansen3.17
Martin Larsen2.85
Martin Olesen1.48
Martin Simonsen2.66
Martin Westergaard1.87
Mathias Roygaard1.95
Mathias Skraep1.38
Mathilde Hermansen1.62
Max Nielsen1.83
Maya Hansen1.74
Mette Hansen1.73
Mette Nielsen1.33
Mia Laursen1.96
Mia Nygaard Jensen1.12
Michael Blom2.12
Michael Celik Joergensen1.92
Michael Egeberg2.01
Michael Erdmann1.76
Michael Goegsig3.81
Michael Hansen2.71
Michael Holt1.39
Michael Jensen1.97
Michael Pedersen2.55
Michael Rene Schmidt1.65
Michael Schmidt2.05
Michael VVS Jensen1.59
Michela Soes Nielsen1.75
Michele Stage1.92
Michell Bird1.59
Michelle Soerensen2.34
Mikael Stage2.21
Mike Hansen2.31
Mikkel Stage2.95
Miriam Bertelsen1.68
Mogens Pedersen1.30
Morten Andersen2.49
Morten Guttroff1.80
Morten Konradsen2.90
Morten Nymann2.56
Morten West2.27
Nadja Hansen1.66
Nanna Nyborg1.87
Nette Birk2.15
Nicki Heine4.27
Nicki Kristensen2.27
Nicklas Fuglsang1.76
Nicklas Wunsch2.09
Nicolai Moeller2.17
Niels Charlie Andersen2.06
Niels Chr Hedensted1.27
Niels Christian Tranberg1.90
Niels Rathleff Jensen2.11
Niels Vith1.41
Nikoline Engberg1.48
Niller Soerensen1.42
Nils Hansen1.60
Nina Pedersen1.75
Ole Jensen3.28
Ole Madsen1.41
Ole Munk2.87
Ole Olesen2.14
Ole Post Hansen1.50
Ole Soedergren2.24
Oliver Bertelsen1.89
Oliver Naesby1.94
Otto Andersen1.52
Paw Brun2.36
Peder Hansen1.92
Peder Hoej3.38
Per Fandrup Jensen3.07
Per Gelu1.60
Per Israelsen3.59
Per Jensen2.70
Per Kjaergaard2.07
Per Praest1.51
Per Schumacher2.21
Pernille Filipsen1.89
Peter Feldborg1.77
Peter Helager2.81
Peter Holm2.41
Peter Olsen2.38
Pia Boegvad1.68
Pia Chrone1.52
Pia Nielsen1.55
Pia Skov Christensen1.44
Polle Soerensen2.21
Poul Degn2.30
Poul Pils Sivertsen2.80
Rasmus Broendum Christiansen1.32
Rasmus Pedersen4.33
Rene Carlsen2.60
Rene Hoffensitz2.94
Rene Holm2.12
Rene Nielsen2.25
Rene Petersen1.45
Rikke Hansen1.70
Rikke Soerensen1.29
Roald Johansen3.44
Robert Pedersen2.85
Ronni Dyg2.35
Ronni Oestergaard1.67
Ronnie Feldfos1.50
Ronnie Mathiesen1.14
Ronny Ranck1.73
Rosa Nielson1.59
Rosario Nielsen1.84
Ruben Hougaard1.85
Sabrina Hansen1.40
Samuel Sayilgan2.51
Sandra Hermansen2.24
Sanne Birk Pedersen2.00
Simon Bentzen2.02
Simon Johansen2.92
Simon Lyndby3.29
Simon Sayilgan2.31
Simon Schulz1.41
Simone Hansen1.33
Soeren Due2.09
Soeren Hansen1.34
Soeren Kloeve1.73
Soeren Meineche1.83
Soeren Mogensen1.45
Soeren Skjoldhoej2.68
Solvej Soerensen1.43
Sonni Soerensen3.45
Steen Johansen1.89
Stefan Boegvad1.27
Stefan Koch2.46
Stefan Larsen2.74
Steffan Melsen2.31
Steffen Christiansen3.09
Steffen Skov2.58
Stiig Andersen4.14
Stine Kaaris1.03
Sune Madsen1.57
Susanne Bjerring1.20
Susanne Joergensen1.40
Susanne Johansen1.57
Susanne Kristensen1.62
Svend Joergensen1.63
Tanja Heeddegaard1.92
Thania Andersen1.43
Theis Lykke Joergensen2.61
Thomas Bjerg2.24
Thomas Hansen1.88
Thomas Kjaer1.97
Thomas Kristensen2.58
Thomas List1.59
Thomas Ljungmann2.59
Thomas Lomholdt2.87
Thomas Nielsen1.54
Thomas Odgaard2.74
Thomas Praest1.18
Thomas Schmidt3.37
Thomas Top2.12
Thomas Truelsen2.22
Thomas Tun Andersen2.48
Thomas Vincent Andersen1.06
Thorbjoern Nielsen1.15
Tina Bach1.68
Tina Holse Larsen1.49
Tobias Pedersen1.14
Tom Kissov2.13
Tommy Dideriksen3.05
Tommy Johansen2.25
Tommy Sondermark2.32
Tommy Trix2.15
Torben Jepsen1.63
Torben Pedersen1.48
Torsten Schadt1.93
Trine Block1.76
Trine Larsen1.98
Trine Nielsen0.96
Trine Wulff Hansen1.21
Tulle Poulsen2.02
Ulf Jepsen2.57
Ulrich Andreasen2.15
Ulrik Dideriksen2.59
Ulrik Ragnsvald2.44
Villy Hermansen1.70
Vivi Johansen1.47
Vivi Juhl1.62
Vivi Olsen1.41
Vivi Schou Pedersen1.29
Yakup Adar1.45

Ligatilmeldinger efterår 2023

Herunder er efterårets ligatilmeldinger og rækkeinddelinger for samtlige ligaer.
Ligastart er som altid i uge 36.

HoldnavnLigaSpillested
The NielsenDouble 25/50 AEjby Dartforening (5592 Ejby)
4 ristede med brødDouble 25/50 AHvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
Black CloverDouble 25/50 APusterummet 6580 Vamdrup
Lille PiPs drengeDouble 25/50 ALille Pip 5592 Ejby
Mimmens DiscipleDouble 25/50 AMadam Mim 8570 Trustrup
Team H DDouble 25/50 AÅkroen (8370 Hadsten)
Vi prøver igenDouble 25/50 AÅkroen (8370 Hadsten)
De er da flot daDouble 25/50 BBodega Uptown (6600 Vejen)
GuffelufferneDouble 25/50 BPusterummet 6580 Vamdrup
KbDouble 25/50 BThyras Kilde (7080 Børkop)
NugannDouble 25/50 BÅkroen (8370 Hadsten)
PoulsenDouble 25/50 BBørkop Dart (7080 Børkop)
Team blød hatDouble 25/50 BVesterkroen 6500 Vojens
Team ROKIDouble 25/50 BPusterummet 6580 Vamdrup
Team StageDouble 25/50 BEjby Dartforening (5592 Ejby)
BjørnebandenDouble 25/50 BBDen Roede Bodega 8960 Randers SO
EjbyDart.DKDouble 25/50 BBEjby Dartforening (5592 Ejby)
Fluffy UnicornsDouble 25/50 BBPusterummet 6580 Vamdrup
Hos Ellen Double 25/50 BBHos Ellen 7000 Fredericia
kom onDouble 25/50 BBBodegaen 5560 Aarup
Lars P og CoDouble 25/50 BBBørkop Dart (7080 Børkop)
SD HF BSDouble 25/50 BBSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
The BaldDouble 25/50 BBByportens Bodega (8543 Hornslet)
A/C S/CDouble 25/50 BBBVores Bar (7100 Vejle)
De gamle hovederDouble 25/50 BBBVIVE IF 9560 Hadsund
Det er op ad bakkeDouble 25/50 BBBGo Dart 7000 Fredericia
Fairnok PytDouble 25/50 BBBThyras Kilde (7080 Børkop)
Gå nu ind Double 25/50 BBBVores Bar (7100 Vejle)
HR & FRU JÆGERDouble 25/50 BBBBørkop Dart (7080 Børkop)
Rata Ruta part 2Double 25/50 BBBLandevejskroen 8544 Mrke
Forever Young Double 25/50 BBBBSneglehuset 5492 Vissenbjerg
Forfra bagfra Double 25/50 BBBBGo Dart 7000 Fredericia
JuniorDouble 25/50 BBBBBørkop Dart (7080 Børkop)
Mor´s DrengeDouble 25/50 BBBBEjby Dartforening (5592 Ejby)
NullerneDouble 25/50 BBBBByportens Bodega (8543 Hornslet)
PiP - Team LyndbyDouble 25/50 BBBBLille Pip 5592 Ejby
SpritterneDouble 25/50 BBBBSpor 3 8543 Hornslet
Team GrimbergenDouble 25/50 CRio Bravo 5800 Nyborg
Bodega tosserneDouble 25/50 CBodegaen 5560 Aarup
De 3 Sprøde MimseTøserDouble 25/50 CMadam Mim 8570 Trustrup
De røde ævlerDouble 25/50 CFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
HotteLottes teamDouble 25/50 CKahytten (7000 Fredericia)
Pink PantherDouble 25/50 CVesterkroen 6500 Vojens
Vi toDouble 25/50 CGo Dart 7000 Fredericia
Det Grå GuldDouble 25/50 C6Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Havnekroen SkagenDouble 25/50 C6Havnekroen 9990 Skagen
PiP - Damp på kroenDouble 25/50 C6Lille Pip 5592 Ejby
SCRUBANUBSDouble 25/50 C6The Last Waterhole (7100 Vejle)
Star Team EldrupDouble 25/50 C6Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Team ClassicDouble 25/50 C6Madam Mim 8570 Trustrup
Team fyr og flammeDouble 25/50 C6Sneglehuset 5492 Vissenbjerg
Bewes and ButtheadDouble 25/50 CCEjby Dartforening (5592 Ejby)
BIF-FCKDouble 25/50 CCKahytten (7000 Fredericia)
Fru Hansen og Dada Double 25/50 CCBørkop Dart (7080 Børkop)
L&L by BørkopDouble 25/50 CCBørkop Dart (7080 Børkop)
PiP - De hidsige kosteDouble 25/50 CCLille Pip 5592 Ejby
StjernerneDouble 25/50 CCHos Hermansen (5400 Bogense)
Vesterkro´ens oldboysDouble 25/50 CCVesterkroen 6500 Vojens
B. H. Maleren +/- 60Double 25/50 CCCEjby Dartforening (5592 Ejby)
D/K Børkop dartDouble 25/50 CCCBørkop Dart (7080 Børkop)
Det grå guldDouble 25/50 CCCFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Ma-Re-CoDouble 25/50 CCCMadam Mim 8570 Trustrup
PiP - Lille Mus & Store MusDouble 25/50 CCCLille Pip 5592 Ejby
Poulsen og boberg Double 25/50 CCCBørkop Dart (7080 Børkop)
V og LDouble 25/50 CCCVores Bar (7100 Vejle)
BasserneDouble 25/50 CCCCSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
De 2Double 25/50 CCCCVores Bar (7100 Vejle)
De nordiske vikingerDouble 25/50 CCCCKahytten (7000 Fredericia)
DE RØDE BANDITTERDouble 25/50 CCCCRoede Kro 5400 Bogense
Det farlige selskabDouble 25/50 CCCCVores Bar (7100 Vejle)
SkatterneDouble 25/50 CCCCBodegaen 5560 Aarup
Team TranbergDouble 25/50 CCCCPusterummet 6580 Vamdrup
Bagerens kagearme Double 25/50 CCCCCHoejfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Black and WhiteDouble 25/50 CCCCCVesterkroen 6500 Vojens
GrumpyDouble 25/50 CCCCCHos Hermansen (5400 Bogense)
Knold og totDouble 25/50 CCCCCHos Hermansen (5400 Bogense)
leos legelandDouble 25/50 CCCCCSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Mobo pludsDouble 25/50 CCCCCVores Bar (7100 Vejle)
Team M&M'sDouble 25/50 CCCCCBodega Uptown (6600 Vejen)
bossen og bumserneDouble 50/50 AAssens Dartklub 5610 Assens
OJ og hans 3 BallonerDouble 50/50 AHvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
Olsen BandenDouble 50/50 AHvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
Svinet & LærlingenDouble 50/50 ABørkop Dart (7080 Børkop)
T.P plus Double 50/50 ALandevejskroen 8544 Mrke
Team hhDouble 50/50 ABørkop Dart (7080 Børkop)
team møghundDouble 50/50 ASpor 3 8543 Hornslet
the danish vikingsDouble 50/50 AAssens Dartklub 5610 Assens
De 2 JægerDouble 50/50 BKahytten (7000 Fredericia)
De BlåstrivetDouble 50/50 BFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Det andet hold Double 50/50 BKahytten (7000 Fredericia)
K’ytterneDouble 50/50 BKahytten (7000 Fredericia)
Kylling og Co.Double 50/50 BHvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
PiP - AmigosDouble 50/50 BLille Pip 5592 Ejby
SognevejensesserDouble 50/50 BÅkroen (8370 Hadsten)
Vb DrengeneDouble 50/50 BOrienten (7100 Vejle)
4-eyesDouble 50/50 BBSpor 3 8543 Hornslet
BlufferneDouble 50/50 BBVores Bar (7100 Vejle)
Jesper & Jesper Double 50/50 BBGo Dart 7000 Fredericia
Lille P & Rulle Double 50/50 BBByportens Bodega (8543 Hornslet)
OstehapsDouble 50/50 BBVores Bar (7100 Vejle)
Team HanegalDouble 50/50 BBVesterkroen 6500 Vojens
Viagra boysDouble 50/50 BBIF Centrum 8600 Silkeborg
VinduesviskerenDouble 50/50 BBByportens Bodega (8543 Hornslet)
Brian er den bedsteDouble 50/50 BBBHvide Sande Dart 6960 Hvide Sande
come onDouble 50/50 BBBBodegaen 5560 Aarup
De NøjsommeDouble 50/50 BBBAssens Dartklub 5610 Assens
FairnokDouble 50/50 BBBThyras Kilde (7080 Børkop)
KortklubbenDouble 50/50 BBBÅkroen (8370 Hadsten)
Team alphaDouble 50/50 BBBKupeen 5580 Nr. Aaby
Tean KnækpølseDouble 50/50 BBBVesterkroen 6500 Vojens
Thorsen og Trads Double 50/50 BBBVores Bar (7100 Vejle)
BasserneDouble 50/50 CÅkroen (8370 Hadsten)
Dig og mig Double 50/50 CLandevejskroen 8544 Mrke
GrinebidderneDouble 50/50 CVores Bar (7100 Vejle)
Idiotbarn og MorDouble 50/50 CLandevejskroen 8544 Mrke
SkærupDouble 50/50 CVores Bar (7100 Vejle)
Team rangle Double 50/50 CSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Tøserne Double 50/50 CGo Dart 7000 Fredericia
Asterix og ObelixDouble 50/50 C6Vesterkroen 6500 Vojens
Bh børkop dartDouble 50/50 C6Børkop Dart (7080 Børkop)
De ToDouble 50/50 C6Vesterkroen 6500 Vojens
De TosseDouble 50/50 C6Orienten (7100 Vejle)
Odgaard Double 50/50 C6Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
PiraterneDouble 50/50 C6Ejby Dartforening (5592 Ejby)
SnapsepigerneDouble 50/50 C6Bodegaen 5560 Aarup
BJB Børkop DartDouble 50/50 C7Børkop Dart (7080 Børkop)
De RoyaleDouble 50/50 C7Den Roede Bodega 8960 Randers SO
Nøgendart SnartDouble 50/50 C7Landevejskroen 8544 Mrke
Pepsi MaxDouble 50/50 C7Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Pops og drengeneDouble 50/50 C7Kahytten (7000 Fredericia)
Team Bonnie & ClydeDouble 50/50 C7Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Team HKDouble 50/50 C7Børkop Dart (7080 Børkop)
Cykkeltosserne Double 50/50 C8Spor 3 8543 Hornslet
De 2 muske 3Double 50/50 C8Kahytten (7000 Fredericia)
De 2 S’erDouble 50/50 C8Landevejskroen 8544 Mrke
De Fortabte SutterDouble 50/50 C8Madam Mim 8570 Trustrup
Hulla BalluDouble 50/50 C8Orienten (7100 Vejle)
Mor med mereDouble 50/50 C8Bodega Uptown (6600 Vejen)
The Big BoysDouble 50/50 C8Vores Bar (7100 Vejle)
CaroleDouble 50/50 CCÅkroen (8370 Hadsten)
DDJDouble 50/50 CCBørkop Dart (7080 Børkop)
De blå uglerDouble 50/50 CCFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De tre musketerDouble 50/50 CCÅkroen (8370 Hadsten)
Musse og wonderwoman Double 50/50 CCHavnekroen 9990 Skagen
Team BøgvadDouble 50/50 CCVores Bar (7100 Vejle)
Team rose´Double 50/50 CCKahytten (7000 Fredericia)
B.H. Maleren 6Double 50/50 CCCEjby Dartforening (5592 Ejby)
De lyserøde prinsesserDouble 50/50 CCCFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Det er for sjovtDouble 50/50 CCCVores Bar (7100 Vejle)
Det er os der grinerDouble 50/50 CCCGo Dart 7000 Fredericia
Fru Hansen og DadaDouble 50/50 CCCBørkop Dart (7080 Børkop)
Søde TøserDouble 50/50 CCCVesterkroen 6500 Vojens
Øb og BøvDouble 50/50 CCCLandevejskroen 8544 Mrke
De nyeDouble 50/50 CCCCGo Dart 7000 Fredericia
Det blandede guldDouble 50/50 CCCCVesterkroen 6500 Vojens
DjDouble 50/50 CCCCOrienten (7100 Vejle)
GindamerneDouble 50/50 CCCCBørkop Dart (7080 Børkop)
Mim og Merlin Double 50/50 CCCCByportens Bodega (8543 Hornslet)
RødemorDouble 50/50 CCCCRde Kro 5400 Bogense
Team NielsenDouble 50/50 CCCCEjby Dartforening (5592 Ejby)
BrilleaberneDouble 50/50 CCCCCGo Dart 7000 Fredericia
DARTWADERDouble 50/50 CCCCCKahytten (7000 Fredericia)
Dum og DummereDouble 50/50 CCCCCVesterkroen 6500 Vojens
PYTDouble 50/50 CCCCCThyras Kilde (7080 Børkop)
SpasserneDouble 50/50 CCCCCEjby Dartforening (5592 Ejby)
strits avls tøserDouble 50/50 CCCCCAssens Dartklub 5610 Assens
TordentøserneDouble 50/50 CCCCCHavnekroen 9990 Skagen
Alt Fredericia/Vejle BBørkop Dart (7080 Børkop)
Cocio DrengeneFredericia/Vejle BKlodsHans (7000 Fredericia)
De udstødteFredericia/Vejle BBørkop Dart (7080 Børkop)
Handicap Fredericia/Vejle BHos Ellen 7000 Fredericia
Tinsoldaterne Fredericia/Vejle BGo Dart 7000 Fredericia
Det er for sjovtFredericia/Vejle CVores Bar (7100 Vejle)
De classic tøserFredericia/Vejle CThe Last Waterhole (7100 Vejle)
De seje mødreFredericia/Vejle CLumskebugten (7100 Vejle)
God SidsteFredericia/Vejle COrienten (7100 Vejle)
GPS FejlFredericia/Vejle CGo Dart 7000 Fredericia
Ild og vand Fredericia/Vejle CThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Team Lumskeboy'sFredericia/Vejle CLumskebugten (7100 Vejle)
ADHDFredericia/Vejle CCOrienten (7100 Vejle)
Den gyldne PilFredericia/Vejle CCOrienten (7100 Vejle)
Fejl 40Fredericia/Vejle CCOrienten (7100 Vejle)
SCRUBANUBSFredericia/Vejle CCThe Last Waterhole (7100 Vejle)
SvampebobFredericia/Vejle CCThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Team AurboFredericia/Vejle CCGo Dart 7000 Fredericia
Bossen og BumsenFyn BEjby Dartforening (5592 Ejby)
De rødeFyn BFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
JBS Fyn BKupeen 5580 Nr. Aaby
M & NFyn BBodegaen 5560 Aarup
SD HF Fyn BSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team BullFyn BKupeen 5580 Nr. Aaby
En alm. og en Classic Fyn BBEjby Dartforening (5592 Ejby)
Fasandræberne Fyn BBSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
PiP - Lorte værtshusFyn BBLille Pip 5592 Ejby
Robin HoodFyn BBHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
SneglenFyn BBSneglehuset 5492 Vissenbjerg
Team kølFyn BBHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
come onFyn BBBBodegaen 5560 Aarup
Dream team Fyn BBBSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Kongen og knægtenFyn BBBRoede Kro 5400 Bogense
SD JægerneFyn BBBSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneFyn BBBSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Store mænd med pileFyn BBBHos Hermansen (5400 Bogense)
2x HansenFyn CRoede Kro 5400 Bogense
PantertanterFyn CHos Hermansen (5400 Bogense)
Røde mixFyn CRoede Kro 5400 Bogense
Team 3 MMFyn CKupeen 5580 Nr. Aaby
TomgangFyn CHjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Triple SFyn CRde Kro 5400 Bogense
TosserFyn CCEjby Dartforening (5592 Ejby)
MaybeFyn CCEjby Dartforening (5592 Ejby)
PiP - Målmand & FrueFyn CCLille Pip 5592 Ejby
Røde m&m’sFyn CCRoede Kro 5400 Bogense
Sd dublo Fyn CCSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team ToyotaFyn CCSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
De dårligeFyn CCCEjby Dartforening (5592 Ejby)
BjørnebrødreFyn CCCRde Kro 5400 Bogense
Lille, mellem, og storFyn CCCEjby Dartforening (5592 Ejby)
MiniFlipsFyn CCCSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SieversFyn CCCRde Kro 5400 Bogense
strits avls tøserFyn CCCAssens Dartklub 5610 Assens
Team Rose’ Fyn CCCHos Hermansen (5400 Bogense)
2 Korte 1 LangTrio AGo Dart 7000 Fredericia
4 Nielsen´sTrio AEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kortklubben + 2Trio AÅkroen (8370 Hadsten)
Mørke EliteTrio ALandevejskroen 8544 Mrke
SD Morud dartTrio ASærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD WikingsTrio ASærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team TryllejuiceTrio ASpor 3 8543 Hornslet
Hos Ellen Trio BHos Ellen 7000 Fredericia
Malaco godt og blandet Trio BGo Dart 7000 Fredericia
Olsen BandenTrio BVesterkroen 6500 Vojens
PiP - 50/50Trio BLille Pip 5592 Ejby
spor trioTrio BSpor 3 8543 Hornslet
United colors of HarndrupTrio BFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
WONDERBOYS Trio BSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
B.H. MalerenTrio CEjby Dartforening (5592 Ejby)
Dark GirlsTrio CLandevejskroen 8544 Mrke
De fantastike femTrio CÅkroen (8370 Hadsten)
Flips tøserTrio CSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Kedde´s tøserTrio CVesterkroen 6500 Vojens
Smadre holdTrio CVIVE IF 9560 Hadsund
Team RetardoTrio CEjby Dartforening (5592 Ejby)
De 3 sild Trio CCLandevejskroen 8544 Mrke
De tre SmølferTrio CCVesterkroen 6500 Vojens
Girlpower Trio CCSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Prinsessen og de to hyrderTrio CCVesterkroen 6500 Vojens
Smilehullerne Trio CCGo Dart 7000 Fredericia
Spice Girls Trio CCGo Dart 7000 Fredericia
Øb og BøvsTrio CCLandevejskroen 8544 Mrke
De brogede bolcherTrio CCCFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Poulsen Trio CCCBørkop Dart (7080 Børkop)
Røde 1-2-3-4Trio CCCRoede Kro 5400 Bogense
Team Hadouken Trio CCCByportens Bodega (8543 Hornslet)
Team UnderbergTrio CCCByportens Bodega (8543 Hornslet)
TivolidartTrio CCCSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
AakroensesserTrio CCCÅkroen (8370 Hadsten)
Mor med mereVejen BBodega Uptown (6600 Vejen)
Team BasseVejen BBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LutonVejen BBodega Uptown (6600 Vejen)
Team ThilVejen BBodega Uptown (6600 Vejen)
Team t-oVejen BBodega Uptown (6600 Vejen)
De GamleVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
De Super HeldigeVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
DollerupVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
Os fra LindknudVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
Team JikuVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
Team Lo-RiVejen CBodega Uptown (6600 Vejen)
De 2 skøreØstjylland Landevejskroen 8544 Mrke
Den bette og den rødeØstjylland Spor 3 8543 Hornslet
DSB SIT Østjylland Black Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Flufferen og Pepe le pewØstjylland Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Mimse og MamseØstjylland Madam Mim 8570 Trustrup
Rata RutaØstjylland Landevejskroen 8544 Mrke

Slutratings Forår 2023

OBS: Ratings opdateret 1. august. De forrige var fejlbehæftede da vi manglende alle spil fra forårets BB-række.
Fejlen vedrører derfor kun de spillere som har spillet i Remote BB.

Her er endelige samlede ratings på tværs af alle ligaer for foråret 2023.
Ratings herunder er opdateret efter stævnerne på Munkebjerg, og er dermed de ratings der bruges til rækkeinddeling efterår 2023.
De spillere som måtte have spillet færre end 3 kampe i foråret, og hvor vi dermed skal bruge rating fra efteråret (evt i kombination med foråret) er ikke listet herunder. Kontakt os hvis du har brug for at kende din rating.
Nye spillere til efteråret skal følge denne guide for at etablere en ny rating.

PlayerMPR
Albert Vesterskov1.76
Alex Adam Naesby3.08
Alex Revsbeck1.76
Alexander Clausen1.38
Allan Andreasen3.03
Allan Nielsen1.03
Anders Egebjerg2.24
Anette Pedersen1.64
Anette Stoffers1.13
Anita Bruun1.71
Anita Krarup Moeller1.37
Anita Schmidt1.78
Anja Folmann2.05
Annbritt Olsen2.04
AnnChristina Rasmussen1.79
Anne Edelstein1.25
Annemarie Justesen1.47
Annemarie Madsen1.28
AnneMarie Nielsen1.31
Annemarie Plougheld2.49
AnneMette Hansen1.48
Annika Stenmann0.90
Arne Poulsen2.03
Asger Hansen2.13
Benjamin Hedensted2.20
Benjamin Schultze2.16
Benny Rasmussen1.93
Benny Stig Jensen2.06
Bent Bossen1.91
Bent Erik Hoejhus3.98
Bent Laerkegaard1.51
Bent Mejlby0.94
Berit Naesby1.99
Berit Pedersen1.54
Betina Andersen1.65
Bettina Hedensted3.02
Birthe Christoffersen1.21
Bjarne Rosenvinge1.51
Bjoern Sarup1.23
Bo Christiansen1.75
Bo Maler Hermansen1.10
Brian Andersen2.57
Brian Bjerg Hansen1.93
Brian Engholm2.63
Brian Kristiansen2.11
Brian Kuhre2.00
Brian Nielsen3.63
Brian Nybo3.25
Brian Pedersen2.35
Brian Rasmussen1.94
Brian Sievers2.06
Brian Sivertsen1.83
Buller Lykke3.21
Camilla Jakobsen2.31
Camilla Jensen1.43
Camilla Sander1.11
Carina Nydam Jensen1.55
Carl Henrik Hansen3.90
Carsten Faeste2.73
Carsten Lund2.00
Carsten Nielsen2.42
Carsten Aagaard3.41
Casper Frank2.08
Celina Hansen1.95
Charlotte Andersen2.25
Charlotte Aurbo1.84
Charlotte Mulvad1.77
Charlotte Rasmussen1.56
Charlotte Sievers1.44
Christian Maersk1.71
Christian Nielsen2.91
Christian Stroem2.08
Claus Andersen2.94
Claus Boerre2.24
Claus Frederiksen1.99
Claus Jespersen2.02
Claus Rasmussen1.70
Claus Roende Andersen2.09
Claus Wad Sorensen2.51
Conny Sander1.36
Dan Pedersen1.76
Dan Skov2.71
Daniel Andersen2.33
Daniel Hansen2.85
Daniel Jensen2.22
Daniel Marten2.36
Daniel Mejlvang2.16
Daniel Revsbeck1.69
Daniel Reynberg2.64
Danni Oerum1.19
Dennis Bang1.99
Dennis Madsen2.05
Dennis Skov2.03
Didde Christensen1.88
Dorte Boegvad Iversen1.52
Dorte Johnsen1.35
Dorte Rasmussen2.15
Dorthe Hansen1.58
Emil Pedersen1.75
Erling Odgaard1.93
Esben Nielsen2.20
Fie Olsen1.54
Find Thomsen2.06
Finn Andersen2.55
Flemming Andersen1.80
Flemming Boberg2.17
Flemming Jorgensen1.69
Frank Nielsen1.63
Frants Oeksnebjerg1.59
Frederik Pedersen3.28
Frederikke Havshoej Larsen1.28
Freja Andersen1.25
Gitte Beck1.88
Gitte Hedensted1.47
Gitte Nykjaer1.28
Gitte Pedersen1.60
Grace Koch1.66
Gunn Kaspersen1.98
Hanne Andersen1.44
Hanne Rasmussen1.73
Hanne Schoen1.55
Hans Andersen1.60
Hans Christian Larsen1.44
Hans Sommer2.11
Heidi Andersen1.44
Heidi Revsbeck1.65
Heine Glanz2.13
Heino Laprath2.56
Helene H Jensen1.73
Helle Kolbech1.22
Helle Rasmussen1.72
Henning Andersen1.09
Henning Henriksen2.01
Henning Madsen1.94
Henning Steffensen2.77
Henriette Jensen1.33
Henriette K Nielsen1.44
Henrik Bimse Kreutzfeld3.87
Henrik Guldbrandt2.26
Henrik Jensen2.84
Henrik Klint2.55
Henrik Kristensen2.22
Henrik Madsen1.94
Henrik Malmgren2.40
Henrik Noergaard1.37
Henrik Rasmussen2.30
Henrik Reus2.28
Hjalte Sievers1.54
Haakon Helling4.01
Ib Hansen2.54
Ib Jessen1.60
Ib Rasmussen2.59
Ingeborg Soerensen1.70
Inger Skov1.82
Ingmar Oergaard1.97
Ivan Udsen1.67
Jacob Bjoern Hansen2.36
Jacob Hansen1.54
Jakob Enevoldsen1.44
Jakob Hansen2.52
Jakob Laursen2.62
Jakob Petersen2.55
Jan Eldrup2.27
Jan Hansen2.82
Jan Jensen2.69
Jan Kirkeby1.87
Jan Refer1.90
Jan Sjoholm2.86
Jane Lindholm1.43
Jann Rasmussen2.88
Janne Andersen1.23
Janni Sivertsen1.20
Jannick Johansen2.10
Jannick Lyndby2.15
Jannie Kjaer1.34
Jannik Jensen3.13
Jarl Johannesen2.47
Jeanette Pedersen2.39
Jeanette Rasmussen1.51
Jens Erik Baek1.96
Jens Tegner1.83
Jesper Adsersen2.13
Jesper Hansen3.31
Jesper Jensen1.83
Jesper Rasmussen2.51
Jesper Rene Jensen1.72
Jesper Sievers1.73
Jesper Soerensen2.80
Jesper Thams1.68
Jette Pedersen1.85
Jim Hovgaard1.91
Jim Jensen1.45
Jimmi Bertelsen2.41
Jimmi Henningsen2.60
Jimmy Christensen3.22
Joakim Goehns1.85
Joan Pedersen1.64
Joan Sievers1.52
Joergen Greve1.74
Joergen Krab2.63
Johan Henriksen1.50
John Kejlstrup1.74
John Larsen1.96
John Soerensen2.09
Johnny Christensen1.07
Johnny Hansen2.22
Johnny Joergensen2.31
Johnny Johansen1.74
Johnny Poulsen1.84
Jonas Andresen1.54
Jonas Eldrup1.56
Jonas Hansen1.96
Jonas Nordtorp1.28
Jordan Hartvigsen1.96
Julie Sander Jensen1.29
June Jensen1.70
Justin Thurley3.64
Jwan Sido1.43
Jytte Pedersen1.75
Kaj Kromann1.71
Kaj Smedegaard1.88
Karin Nielsen1.91
Karina Boisen1.19
Karina Rise1.37
Karis Mikkelsen1.05
Karsten Oergaard1.82
Karsten Olsen1.15
Kasper Hansen2.38
Kasper Loevig2.58
Kasper Reus2.28
Kasper Rise1.66
Keld Bager1.88
Kenneth Aurbo1.99
Kenneth Olsson1.76
Kent Andersen1.32
Kevin Nielsen2.86
Kim Feddersen2.45
Kim Holton2.57
Kim Kiel2.79
Kim Povlsen2.17
Kim Remi Andersen2.21
Kim Ulf Rasmussen1.71
Kirstine Hjelholt1.46
Kjeld Johnsen1.50
Klaus Krop1.46
Klaus Nielsen1.93
Knud Erik Pedersen2.56
Kristian Kjaer1.48
Kristian Sparvath1.40
Kristoffer Lahn1.52
Krystian Pajak2.52
Kurt Thomsen1.52
Lars Andersen2.47
Lars Hahn2.11
Lars Hoej2.67
Lars Jensen2.72
Lars Noergaard1.81
Lars Ommestrup2.01
Lars Pedersen2.35
Lars Rasmussen2.11
Lars Taxa Andersen2.93
Lasse Lykke Mortensen2.33
Laurits Lauritsen2.20
Laurits Oestergaard2.99
Laurits Rud2.51
Leif Rasmussen1.90
Lena Toft1.32
Lene Andresen1.67
Lene Pedersen2.04
Lene Thielsen1.28
Lenette Merrill1.60
Linda Kaufmann1.89
Linda Ullerup2.10
Line Schougaard1.77
Linette Hansen1.48
Linnea Jensen1.95
Lisa Jensen1.47
Lisbeth Nielsen1.44
Lone Kristensen1.26
Lone Rosenvinge1.23
Lonni Pedersen1.69
Lotta Loevstedt1.42
Lotte Hansen1.51
Louise Schmidt1.91
Lucas Bertelsen2.81
Mads Greve1.78
Mads Moeller2.22
Mads Poulsen2.25
Mads Revsbeck1.94
Mai Eriksson1.33
Maja Stegoe1.76
Majken Lea1.94
Marcin Jastrzemski2.63
Maria Benkjaer Hansen1.71
Maria Lehnskov1.69
Marianne Linnet1.86
Marianne Ravn1.88
Marie Schougaard1.44
Marlene Odgaard1.75
Martin Andersen1.75
Martin Bach Frederiksen2.45
Martin Hansen2.91
Martin Hansen2.54
Martin Larsen2.69
Martin Simonsen2.87
Martin Westergaard2.02
Mathilde Hermansen1.62
Max Nielsen1.67
Maya Hansen1.73
Mette Hansen1.70
Mette Nielsen1.41
Mia Jensen1.18
Mia Laursen1.89
Michael Blom1.82
Michael Boesgaard1.87
Michael Celik Joergensen1.85
Michael Egeberg2.19
Michael Erdmann1.69
Michael Goegsig3.86
Michael Jensen2.02
Michael Kok Hansen1.71
Michael Pedersen2.15
Michael Rasmussen3.56
Michael Rene Schmidt1.93
Michael Schmidt2.08
Michael Villumsen2.71
Michael VVS Jensen1.47
Michal Sliwowski2.76
Michele Stage1.84
Michelle Soerensen2.14
Mikael Bo Hansen1.59
Mikael Stage2.35
Mike Hansen2.41
Mikkel Andersen2.06
Mikkel Andersen2.15
Mikkel Stage1.83
Miriam Bertelsen1.68
Mogens Pedersen1.38
Morten Andersen2.62
Morten Guttroff1.85
Morten Konradsen2.81
Morten Nymann2.47
Morten West2.40
Nadja Hansen1.50
Nanna Nyborg2.02
Nanna Pyrmont1.15
Nette Birk1.96
Nicki Heine3.97
Nicki Kristensen2.31
Nicklas Fuglsang1.50
Nicolai Moeller1.76
Niels Rathleff Jensen1.99
Niels Vith1.66
Nikoline Engberg1.57
Niller Soerensen1.54
Nils Hansen1.46
Nina Pedersen1.67
Ole Jensen2.78
Ole Madsen1.54
Ole Munk2.99
Ole Olesen2.26
Ole Post Hansen1.65
Ole Soedergren2.36
Ole T Jensen2.82
Oliver Bertelsen1.82
Oliver Naesby1.92
Oliver Schmidt1.82
Otto Andersen1.47
Paw Brun2.48
Peder Hansen1.90
Peder Hoej3.33
Per Hendriksen2.26
Per Israelsen3.41
Per Jensen2.71
Per Kjaergaard2.09
Pernille Filipsen1.86
Pernille Wulff1.45
Peter Balslev1.78
Peter Elvekjaer1.47
Peter Freuchen1.94
Peter Helager2.76
Peter Holm2.22
Peter Olsen2.68
Pia Boegvad1.59
Pia Chrone1.28
Pia Nielsen1.49
Pia Sport1.26
Polle Soerensen2.12
Poul Degn2.18
Rasmus Pedersen4.05
Rene Carlsen2.39
Rene Helmer2.86
Rene Hoffensitz2.81
Rene Holm1.95
Rene Petersen1.53
Rikke Hansen1.61
Rikke Soerensen1.15
Roald Johansen3.35
Ronni Oestergaard1.52
Ronni Pedersen1.45
Ronnie Feldfos1.48
Ronny Ranck1.92
Rosa Nielson1.58
Rosario Nielsen1.88
Rune Ekvang3.33
Sabrina Hansen1.07
Sanne Birk Pedersen1.88
Sean Morley Wurtz1.95
Simon Bentzen2.21
Simon Johansen2.68
Simon Lyndby2.95
Simon Sayilgan2.45
Simon Schulz1.90
Simon Svenningsen2.49
Simone Hansen1.20
Soeren Due2.13
Soeren Kloeve1.83
Soeren Meineche1.83
Soeren Skjoldhoej2.83
Solvej Soerensen1.29
Sonja Hansen1.47
Sonni Soerensen3.33
Steen Jensen2.60
Stefan Boegvad1.52
Stefan Koch2.36
Stefan Larsen2.72
Steffen Christiansen2.95
Steffen Skov2.63
Stine Kaaris0.85
Sune Madsen1.66
Susanne Johansen1.68
Susanne Kristensen1.36
Svend Joergensen1.69
Svend Knuhtsen1.49
Tanja Hansen1.50
Tanja Heeddegaard1.94
Thania Andersen1.53
Theis Lykke2.60
Thomas Bjerg2.14
Thomas Hansen1.67
Thomas Kjaer1.98
Thomas Kristensen2.63
Thomas List1.35
Thomas Ljungmann2.61
Thomas Lomholdt2.92
Thomas Nielsen1.67
Thomas Schmidt3.21
Thomas Skovbo Andersen1.66
Thomas Top2.15
Thomas Truelsen2.11
Thomas Tun Andersen2.77
Thorbjoern Nielsen0.99
Tina Bach1.69
Tina Holse Larsen1.25
Tom Kissov2.03
Tommy Dideriksen2.86
Tommy Jensen1.91
Tommy Johansen2.30
Tommy Trix2.44
Tonni Soerensen3.18
Torben Jakobsen2.88
Torben Jepsen1.49
Torben Pedersen1.45
Torben Schneider2.77
Trine Block1.90
Trine Larsen1.80
Trine Wulff Hansen1.18
Ulf Jepsen2.41
Ulrich Andreasen1.89
Ulrik Dideriksen2.45
Ulrik Ragnsvald2.04
Villy Hermansen1.80
Vivi Johansen1.36
Vivi Juhl1.52
Vivi Olsen1.30
Yvonne Andersen1.77

Ligatilmeldinger forår 2023

Listen er sidst opdateret d. 27. januar 2023 09:47

Rækkeinddeling for sæsonens 241 tilmeldte hold.

HoldnavnLigaHoldkaptajn/kontaktpersonSpillested
TipsklubbenDouble ANick LantherBørkop Dart (7080 Børkop)
Hos ellenDouble AMichael EgebergHos Ellen 7000 Fredericia
Olsen bandenDouble APer IsraelsenHvide Sande Dart
De 3 Double AJesper AdsersenHvide Sande Dart
team møghundDouble Alaurits ØstergaardSpor 3 8543 Hornslet
Thorsen & TradsDouble AJimmi Henningsen Vores Bar (7100 Vejle)
KortklubbenDouble AIb RasmussenÅkroen (8370 Hadsten)
Team Bonnie & ClydeDouble BPernille FilipsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Kylling & Co.Double BThomas NielsenHvide Sande Dart
De glemte stjernerDouble BThomas BjergIF Centrum 8600 Silkeborg
AmigosDouble BDaniel Jensen Lille Pip 5592 Ejby
Chip Og ChapDouble BLinnea JensenOrienten (7100 Vejle)
PytDouble BMads Møller Hansen Thyras Kilde (7080 Børkop)
Sognevejens EsserDouble BPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Mor og DatterDouble BBBettina Hedensted Børkop Dart (7080 Børkop)
De 2 Muske 3Double BBTrine LarsenKahytten (7000 Fredericia)
K'ytterneDouble BBMorten westKahytten (7000 Fredericia)
LykkehjuletDouble BBSimon SvenningsenLandevejskroen 8544 Mørke
SD HF BullshoterDouble BBHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
KbDouble BBJimmi Berthelsen Thyras Kilde (7080 Børkop)
Dartklubben Vive IF 3Double BBNikoline EngbergVIVE IF 9560 Hadsund
M.sDouble BBBMartin SimonsenGo Dart 7000 Fredericia
Brian er den bedsteDouble BBBRonny RanckHvide Sande Dart
Viagra boys Double BBBNicki kristensenIF Centrum 8600 Silkeborg
Team JackobDouble BBBJakob Pedersen Lille Pip 5592 Ejby
VB DrengeneDouble BBBAsger HansenOrienten (7100 Vejle)
4 eyesDouble BBBBritt Ellemann PovlsenSpor 3 8543 Hornslet
BlufferneDouble BBBUlf JepsenVores Bar (7100 Vejle)
VinduesviskerenDouble BBBBMorten Nymann JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
JBJ Børkop DartDouble BBBBJim HovgaardBørkop Dart (7080 Børkop)
Iars P og coDouble BBBBJohnny k JørgensenBørkop Dart (7080 Børkop)
SkiveMøllesæbeDouble BBBBPer Hendriksen Sportspubben Målet (8800 Viborg)
Dupond og Dupont Double BBBBJann Rasmussen Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team HanegalDouble BBBBMichael SchimidtVesterkroen 6500 Vojens
Vores BarDouble BBBBBrian Pedersen Vores Bar (7100 Vejle)
bossen og bumserneDouble BBBBBclaus børreAssens Dartklub 5610 Assens
come onDouble BBBBBrene carlsenBodegaen 5560 Aarup
Rulle & Rapkæft Double BBBBBRulle Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Ejby´s M og M´sDouble BBBBBMaria LehnskovEjby Dartforening (5592 Ejby)
EjbyDart.dkDouble BBBBBLaurits RudEjby Dartforening (5592 Ejby)
Det er op af bakkeDouble BBBBBJesper Sørensen Go Dart 7000 Fredericia
OJ og hans 3 ballonerDouble BBBBBHenning SteffensenHvide Sande Dart
Fair nokDouble BBBBBLars Andersen Thyras Kilde (7080 Børkop)
Bodega tosserneDouble CJohnny christensenBodegaen 5560 Aarup
Retederet kællingerDouble CBrian JakobsebsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
TøserneDouble CIngeborg Sørensen Go Dart 7000 Fredericia
Team Rose’Double CHeidi h Andersen Kahytten (7000 Fredericia)
Hottelotte`s TeamDouble CCharlotte AurboKahytten (7000 Fredericia)
Dig og migDouble CHenriette KløveLandevejskroen 8544 Mørke
NissepigerneDouble CLotta LovstedtVesterkroen 6500 Vojens
De SødesteDouble C10julie sander jensenAssens Dartklub 5610 Assens
Poulsen Double C10Arne Poulsen Børkop Dart (7080 Børkop)
HHBDouble C10Hanne Rasmussen Børkop Dart (7080 Børkop)
Havnekroen SkagenDouble C10Theis JørgensenHavnekroen (9900 Skagen)
CykeltosserneDouble C10Morten GuttroffSpor 3 8543 Hornslet
PHDouble C10Henning HenriksenVores Bar (7100 Vejle)
The Big BoysDouble C10Lars NørgaardVores Bar (7100 Vejle)
Den Gode, Den Onde og Den GrusomDouble C10Dennis MadsenÅkroen (8370 Hadsten)
Vejle BønderneDouble C6Leif ResmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De lyserøde prinsesserDouble C6Camilla JensenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Det er os der grinerDouble C6Vivi Juhl Go Dart 7000 Fredericia
DartWaderDouble C6Joan Pedersen Kahytten (7000 Fredericia)
Team ToyotaDouble C6Linette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Det er for sjovt Double C6Anne Edelstein Vores Bar (7100 Vejle)
MoBoDouble C6Bo ChristiansenVores Bar (7100 Vejle)
Classic og odenseDouble C7Ann-Christina Mørcke Rasmussen Børkop Dart (7080 Børkop)
GinDamerne Double C7Karin NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
BhDouble C7Berit NæsbyBørkop Dart (7080 Børkop)
OrnitologerneDouble C7Ronni Pedersen Kahytten (7000 Fredericia)
Hvem er viDouble C7SanneOrienten (7100 Vejle)
Leo’s LegelandDouble C7Flemming Leo JørgensenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Du hører hvad jeg serDouble C7Kasper RiseVores Bar (7100 Vejle)
Team M&M'sDouble C8Marianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
SnapsepigerneDouble C8Mia LaursenBodegaen 5560 Aarup
SpasserneDouble C8Alex RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
DjDouble C8Dorthe HansenOrienten (7100 Vejle)
De røde efternølereDouble C8Daniel MejlvangRøde Kro 5400 Bogense
OdgaardDouble C8Marlene Odgaard Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
BenteDouble C8Pia SportVores Bar (7100 Vejle)
Team De KlogeDouble C9Ole OlesenBodega Uptown (6600 Vejen)
SmølferneDouble C9Michael JensenBodegaen 5560 Aarup
Star team Eldrup Double C9Jan Eldrup Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Banditter i BikiniDouble C9Nette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
BjørnebandenDouble C9Lasse Lykke MortensenMadam Mim 8570 Trustrup
ScrubanubsDouble C9Niels jensenThe Last Waterhole (7100 Vejle)
De gule Sprittede gederDouble C9Dennis SkovVesterkroen 6500 Vojens
ThaM Double CCMai Eriksson Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Team HansenDouble CCSonja HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team NielsenDouble CCRose NielsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team WulffDouble CCTrine Wulff HansenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
SM og SDouble CCJesper JensenVesterkroen 6500 Vojens
Gøg og GokkeDouble CCMartin WestergaardVesterkroen 6500 Vojens
Team BøgvadDouble CCPia BøgvadVores Bar (7100 Vejle)
BH Maleren 6Double CCCMichael JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
BH Maleren +60Double CCCIb jessenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team 16Double CCCLouise SchmidtEjby Dartforening (5592 Ejby)
De røde ævlerDouble CCCKim Ulf RasmussenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De hidsige kosteDouble CCCJane LindholmLille Pip 5592 Ejby
Det blandede guldDouble CCCMaria B HansenVesterkroen 6500 Vojens
SkærupDouble CCCKarina Rise Vores Bar (7100 Vejle)
Børkop TøserneDouble CCCCDorte Johnsen Børkop Dart (7080 Børkop)
Team StressDouble CCCCLenette MerrillEjby Dartforening (5592 Ejby)
Øb og BøvDouble CCCCNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mørke
Ma-Re-CoDouble CCCCConny SanderMadam Mim 8570 Trustrup
Dum og DummerDouble CCCCRene HolmVesterkroen 6500 Vojens
Vesterkroen´s OldboysDouble CCCCChr MærskVesterkroen 6500 Vojens
De 3 MusketererDouble CCCCPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Flødebolleklubben Double CCCCCNanna Pyrmont Byportens Bodega (8543 Hornslet)
PiraterneDouble CCCCCMads RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Psygo'dart DuoDouble CCCCCTanja Hansen Go Dart 7000 Fredericia
BIF-FCKDouble CCCCCLinda KaufmannKahytten (7000 Fredericia)
The DaredevilsDouble CCCCCLena ToftMadam Mim 8570 Trustrup
NR 13Double CCCCCBrian SivertsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Black and WhiteDouble CCCCCAnita Andresen SchmidtVesterkroen 6500 Vojens
Den tykke, den lille og den langeDouble AARene hoffensitz nielsenAssens Dartklub 5610 Assens
Svinet & SlagterenDouble AAMichael Nordstrøm GøgsigBørkop Dart (7080 Børkop)
Doddy og den dårligeDouble AANicki HeineEjby Dartforening (5592 Ejby)
Bjørne BrøderneDouble AATorben SchneiderEjby Dartforening (5592 Ejby)
3 røde med brødDouble AAPeder HøjHvide Sande Dart
Phillie's BoysDouble AACarsten AagaardIF Centrum 8600 Silkeborg
T.P plusDouble AANette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
Flexerne Fredericia/Vejle BTommy Dideriksen Børkop Dart (7080 Børkop)
Tinsoldaterne Fredericia/Vejle BJesper Sørensen Go Dart 7000 Fredericia
Cocio drengeneFredericia/Vejle BIb hansen Go Dart 7000 Fredericia
Handicap Fredericia/Vejle BJimmy ChristensenHos Ellen 7000 Fredericia
Hos ellenFredericia/Vejle BMichael EgebergHos Ellen 7000 Fredericia
GPS FejlFredericia/Vejle CIngeborg Sørensen Go Dart 7000 Fredericia
Team Såd'anjaFredericia/Vejle CTanja Hansen Go Dart 7000 Fredericia
Team Lumskeboy's Fredericia/Vejle CHenrik Nørgaard ChristensenLumskebugten (7100 Vejle)
Mor og sønFredericia/Vejle CDorthe HansenOrienten (7100 Vejle)
Ild og vand Fredericia/Vejle CRosa Nilsson The Last Waterhole (7100 Vejle)
Fejl 40Fredericia/Vejle CPia bøgvadThe Last Waterhole (7100 Vejle)
Det er for sjovt Fredericia/Vejle CAnne EdelsteinVores Bar (7100 Vejle)
BacFredericia/Vejle CCBerit NæsbyBørkop Dart (7080 Børkop)
Team AurboFredericia/Vejle CCKenneth AurboGo Dart 7000 Fredericia
Psygo'dart 2Fredericia/Vejle CCLene AndresenGo Dart 7000 Fredericia
Koch´joFredericia/Vejle CCStefan KochOrienten (7100 Vejle)
Vi Prøver IgenFredericia/Vejle CCAsger HansenOrienten (7100 Vejle)
De ToFredericia/Vejle CCJannickOrienten (7100 Vejle)
SvampebobFredericia/Vejle CCAnita Krarup MøllerThe Last Waterhole (7100 Vejle)
ScrubanubsFredericia/Vejle CCNiels jensenThe Last Waterhole (7100 Vejle)
De BlåstrivetFyn BMartin BachFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Det Grå GuldFyn BJan KirkebyFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De GrønneFyn BMikael StageFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
De rødeFyn BHans AndersenFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Helene og JannFyn BJann RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Reus & CoFyn BBenjamin Schultze Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD Team KølFyn BMorten AndersenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Kom onFyn BBMia LaursenBodegaen 5560 Aarup
En alm. og en classic Fyn BBJan Eldrup Ejby Dartforening (5592 Ejby)
Bossen og BumsenFyn BBJune JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Bagerens kagearmeFyn BBMike HansenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
De Røde BanditterFyn BBPeter FreuchenRøde Kro 5400 Bogense
SD HF RegionalFyn BBHenning Overgaard MadsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
WikingsFyn BBEsben Nielsen Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
To tilbud og en colaFyn BBBMorten KonradsenHos Hermansen (5400 Bogense)
BTRFyn BBBThomas Tun AndersenLille Pip 5592 Ejby
Sd Dream teamFyn BBBFrederik Pedersen Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Fasandræberne Fyn BBBJesper Rasmussen Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD JægerneFyn BBBBrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD MånerneFyn BBBMartin LarsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Team BarbieFyn CAnette PedersenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Pander tanterFyn CAnnemarie MadsenHos Hermansen (5400 Bogense)
HE TomgangFyn CTorben Sønderby PedersenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Triple SFyn CHjalte Sommer SieversRøde Kro 5400 Bogense
Røde mixFyn CHenrik PetersenRøde Kro 5400 Bogense
Røde morFyn CMaja StegøRøde Kro 5400 Bogense
TøsserneFyn CLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
MøderneFyn CCHeidi RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Team RomkugleFyn CCLotte HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Robin HoodFyn CCFlemming AndersenHøjfyns E-dart 5492 Vissenbjerg
Målmand & frueFyn CCVivi OlsenLille Pip 5592 Ejby
Kings&Queen Fyn CCLine Schougaard Røde Kro 5400 Bogense
SieversFyn CCBrian SieversRøde Kro 5400 Bogense
SD DuploFyn CCClaus RasmussenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
MaybeFyn CCCMaya HansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Bib og BobFyn CCCAlex RevsbeckEjby Dartforening (5592 Ejby)
Knold og totFyn CCCVilly Hermansen Hos Hermansen (5400 Bogense)
Damp på Kroen Fyn CCCMaiken Lea Jensen Lille Pip 5592 Ejby
To Menta & En FissermanFyn CCCDaniel MejlvangRøde Kro 5400 Bogense
DartkongerneFyn CCCLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
To kolde fra kassenFyn CCCBrian SivertsenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
De SødesteFyn CCCCjulie sander jensenAssens Dartklub 5610 Assens
M & NFyn CCCCNanna NyborgBodegaen 5560 Aarup
Team HDFyn CCCCHenrik RasmussenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Dupond og DupontFyn CCCCMichele StageEjby Dartforening (5592 Ejby)
Black EaglesFyn CCCCNicolai MøllerFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
Team B & DFyn CCCCBrian Bjerg Hansen Hos Hermansen (5400 Bogense)
JJFyn CCCCJacob Bjørn HansenLille Pip 5592 Ejby
De Sorte TyreTrio ARené Helmer NielsenBlack Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Mørke EliteTrio ANette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
Det Dårlig Selskab Trio AHenrik reusSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD Morud dartTrio ABrian EngholmSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Dartklubben Vive IF 1Trio AKasper HansenVIVE IF 9560 Hadsund
Vores TreoTrio AThomas KristensenVores Bar (7100 Vejle)
BH MalerenTrio BBo HermansenEjby Dartforening (5592 Ejby)
De brogede bolcherTrio BJan KirkebyFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
United colors of HarndrupTrio BJoakim GøhnsFHIF (Fjelsted/Harndrup Idrætsforening) (5463 Harndrup)
50/50Trio BHenrik GuldbrandtLille Pip 5592 Ejby
Tivolidart Trio BSabrina Hansen Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
SD Wonderboys Trio BErling OdgaardSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Aakroens EsserTrio BPer KjærgaardÅkroen (8370 Hadsten)
Pigepudseren Trio BBRulle Byportens Bodega (8543 Hornslet)
De gamle og dadaTrio BBJan Hansen Børkop Dart (7080 Børkop)
The Fabh’sTrio BBBrian rasmussenBørkop Dart (7080 Børkop)
KCPJTrio BBJune JensenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Malaco Godt og blandetTrio BBJesper Sørensen Go Dart 7000 Fredericia
Team Tryllejuice Trio BBMorten GuttroffSpor 3 8543 Hornslet
Vester kroens knægteTrio BBMichael SchmidtVesterkroen 6500 Vojens
Det gode humør Trio CNanna Pyrmont Byportens Bodega (8543 Hornslet)
Team RetardoTrio CBrian JakobsenEjby Dartforening (5592 Ejby)
Smilehullerne Trio CIngeborg SørensenGo Dart 7000 Fredericia
Flips TøserTrio CLinette HansenSærslev Dartforening (5471 Søndersø)
Girlpower Trio CMarlene Odgaard Særslev Dartforening (5471 Søndersø)
Kedde´s TøserTrio CAnita Andresen SchmidtVesterkroen 6500 Vojens
De tre smølferTrio CTorben JepsenVesterkroen 6500 Vojens
Team UnderbergTrio CCJesper Jensen Byportens Bodega (8543 Hornslet)
GinHazzzTrio CCKarin NielsenBørkop Dart (7080 Børkop)
Psygo'dart TrioTrio CCTanja Hansen Go Dart 7000 Fredericia
Øb og BøvsTrio CCNiller SørensenLandevejskroen 8544 Mørke
Team TræskoTrio CCPeter BalslevVesterkroen 6500 Vojens
Prinsessen og de to hyrderTrio CCMaria Benkjær HansenVesterkroen 6500 Vojens
Dartklubben Vive IF 2Trio CCNikoline EngbergVIVE IF 9560 Hadsund
Team LuckyVejen BMarianne RavnBodega Uptown (6600 Vejen)
Dupond & DupontVejen BLars HahnBodega Uptown (6600 Vejen)
Team 2Vejen BOle OlesenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LutonVejen BLaurits LauritsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Kim's GufVejen BClaus FrederiksenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LathVejen BThomas LjungmanBodega Uptown (6600 Vejen)
De Super Heldige Vejen CMarianne LinnetBodega Uptown (6600 Vejen)
De GamleVejen CJytte PedersenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team JIKUVejen CKurt ThomsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team LK/HCVejen CHans Christian LarsenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team BasseVejen CJonas HansenBodega Uptown (6600 Vejen)
Team Ri-LiVejen CLinda UllerupBodega Uptown (6600 Vejen)
BB SITØstjylland Trine Block Black Bulls Dart 8400 Ebeltoft
Nymann og flufferen Østjylland Morten Nymann JensenByportens Bodega (8543 Hornslet)
De to skøre Østjylland Henriette KløveLandevejskroen 8544 Mørke
Rata RutaØstjylland Nette BirkLandevejskroen 8544 Mørke
TTTØstjylland Lisa JensenSpor 3 8543 Hornslet
Carole Østjylland Carina NydamÅkroen (8370 Hadsten)

Slutratings Efterår 2022

Her er endelige ratings for efteråret 2022 som de ser ud pr 22.12
Ratings herunder er de ratings vi bruger til inddeling af rækker til forårets sæson 2023.
Dog vil de spillere som har spillet færre end 20 spil få tidligere spil regnet ind i deres rating inden sæsonstart, så rating er et gennemsnit af minimum 20 spil.

De samme ratings bruges også til Pride Cup i Januar.

PlayerMPR
Bent Erik Hoejhus4.31
Nicki Heine4.17
Rasmus Pedersen4.14
Henrik Kreutzfeld3.80
Carsten Aagaard3.76
Michael Rasmussen3.68
Brian Nielsen3.67
Kennet Andersen3.64
Preben Sorensen3.60
Brian Nybo3.48
Michael Goegsig3.47
Mads Johansen3.47
Johnny HK Hansen3.47
Jesper Hansen3.43
Peder Hoej3.38
Jannik Jensen3.35
Sonni Soerensen3.34
Roald Johansen3.33
Frederik Pedersen3.33
Thomas Schmidt3.21
Per Israelsen3.20
Martin Hansen3.15
Jimmy Christensen3.10
Rene Hoffensitz3.08
Mathias Philipsen3.08
Justin Thurley3.07
Simon Lyndby3.04
Simon Johansen3.01
Martin Simonsen2.99
Thomas Kristensen2.98
Tommy Dideriksen2.97
Stefan Larsen2.96
Daniel Hansen2.96
Rene Helmer2.94
Kevin Nielsen2.90
Tonni Soerensen2.87
Lotte Thurley2.87
Thomas Odgaard2.85
Soeren Skjoldhoej2.83
Claus Andersen2.83
Jesper Rasmussen2.83
Christian Nielsen2.83
Henrik Jensen2.82
Morten Konradsen2.82
Steffen Christiansen2.82
Michael Hansen2.82
Carsten Faeste2.80
Carsten Nielsen2.78
Brian Engholm2.78
Torben Jakobsen2.78
Kent Hansen2.78
Laurits Rud2.77
Allan Andreasen2.77
Jimmi Henningsen2.77
Heino Laprath2.77
Jesper Soerensen2.76
Adam Naesby2.76
Jan Hansen2.76
Martin Larsen2.74
Thomas Lomholdt2.74
Bettina Hedensted2.74
Anders Joergensen2.73
Ib Rasmussen2.72
Camilla Jakobsen2.68
Jann Rasmussen2.67
Ole Jensen2.67
Per Jensen2.67
Bo Hermansen2.66
Jakob Hansen2.64
Kirsten Ladehoff2.64
Brian Pedersen2.64
Lars Hoej2.64
Steffen Skov2.62
Martin Hansen2.59
Benjamin Hedensted2.59
Jakob Pedersen2.58
Finn Andersen2.57
Morten Andersen2.54
Peter Helager2.53
Morten West2.51
Daniel Reynberg2.50
Rene Carlsen2.50
Peter Olsen2.49
Kim Holton2.49
Henning Steffensen2.49
Ib Hansen2.47
Lars Andersen2.47
Thomas Tun Andersen2.47
Stefan Koch2.45
Simon Svenningsen2.45
Esben Nielsen2.45
Annemarie Plougheld2.43
Ole Soedergren2.42
Tommy Johansen2.42
Ulrik Dideriksen2.41
Simon Sayilgan2.40
Peter Holm2.38
Kim Feddersen2.37
Johnny Joergensen2.36
Morten Nymann2.36
Charlotte Andersen2.36
Lars Pedersen2.36
Joergen Krab2.35
Jimmi Bertelsen2.34
Brian Andersen2.34
Martin Bach Frederiksen2.33
Jarl Johannesen2.33
Lars Hahn2.33
Michael Pedersen2.32
Tommy Trix2.32
Henrik Rasmussen2.30
Casper Frank2.30
Michael Boesgaard2.28
Ulf Jepsen2.27
Thomas Top2.27
Daniel Andersen2.26
Hans Sommer2.25
Jakob Laursen2.23
Claus Boerre2.22
Flemming Boberg2.21
Soeren Due2.20
Henrik Guldbrandt2.20
Daniel Marten2.20
Johnny Hansen2.20
Dennis Skov2.19
Lars Jensen2.19
Mike Hansen2.16
Kenneth Aurbo2.15
Henrik Malmgren2.15
Nicki Kristensen2.14
Brian Rasmussen2.14
Michael Schmidt2.13
Lars Ommestrup2.13
Jens Erik Baek2.13
Michael Jensen2.12
Peder Hansen2.12
Jim Hovgaard2.12
Daniel Jensen2.11
Anders Egebjerg2.10
Dennis Pedersen2.10
Benjamin Schultze2.10
Samantha Krop2.09
Kaj Smedegaard2.09
Jannick Johansen2.09
Ole Olesen2.08
Asger Hansen2.08
Trine Larsen2.08
Brian Bjerg Hansen2.07
Tommy Sondermark2.07
Ann Krop2.06
Jesper Adsersen2.06
Daniel Lauritzen2.06
Andreas Fibaek Soerensen2.05
Laurits Lauritsen2.05
Christian Stroem2.04
Pernille Filipsen2.04
Brian Kuhre2.04
Dennis Madsen2.02
Lene Pedersen2.02
Martin Palle Hansen2.01
Keld Bager2.01
Find Thomsen2.01
Arne Poulsen2.01
Annbritt Olsen2.01
Berit Naesby2.00
Linnea Jensen1.99
Per Kjaergaard1.99
Mads Moeller1.98
Simon Bentzen1.98
Celina Hansen1.97
Jordan Hartvigsen1.97
Tanja Heeddegaard1.97
Oliver Bertelsen1.97
Mads Poulsen1.96
Ulrik Ragnsvald1.96
Henning Henriksen1.96
Jasper Kejling1.95
Daniel Mejlvang1.95
Kim Joeker1.95
Claus Roende Andersen1.95
Ulrich Andreasen1.94
Jan Kirkeby1.94
Sanne Birk Pedersen1.94
Linda Ullerup1.94
Nette Birk1.94
Claus Frederiksen1.93
Dan Pedersen1.93
Henrik Kristensen1.92
Peter Freuchen1.91
Johnny Poulsen1.91
Brian Sivertsen1.90
Niels Charlie Andersen1.90
Michael Egeberg1.89
Niels Rathleff Jensen1.88
AnnChristina Rasmussen1.88
Jan Refer1.88
Oliver Schmidt1.87
Lars Boegebjerg1.87
Villy Hermansen1.86
Mia Laursen1.86
Skipper Wenzelsen1.86
Ivan Udsen1.84
Johni Carlson1.84
Ingmar Oergaard1.84
Maria Lehnskov1.84
Alex Revsbeck1.83
Marianne Ravn1.83
Morten Guttroff1.83
Klaus Krop1.82
Claus Rasmussen1.81
Joergen Greve1.81
Carsten Lund1.81
Bo Christiansen1.80
Thomas Nielsen1.80
Leif Rasmussen1.80
Erling Odgaard1.79
Poul Degn1.79
Henning Madsen1.79
Simon Schulz1.78
Michael Erdmann1.77
Jens Tegner1.77
Marlene Odgaard1.77
Brian Sievers1.76
Rene Holm1.76
Michele Stage1.76
Benny Rasmussen1.76
Jytte Pedersen1.76
Oliver Naesby1.75
John Kejlstrup1.75
Michael Celik Joergensen1.75
Ronny Ranck1.75
Bent Bossen1.74
Frederik Hulehoej1.74
Jonas Hansen1.74
Soeren Kloeve1.73
Betina Andersen1.73
Camilla Stigers1.73
Ole Madsen1.72
Christian Maersk1.72
Ronni Oestergaard1.72
Dennis Bang1.72
Rosario Nielsen1.72
Svend Joergensen1.71
Tina Bach1.71
Henrik Madsen1.70
Lisbeth Nielsen1.70
Benny Stig Jensen1.69
Jesper Jensen1.69
Thomas Skovbo Andersen1.68
Bent Laerkegaard1.68
Joakim Goehns1.68
Maya Hansen1.68
June Jensen1.68
Dorthe Hansen1.67
Anita Bruun1.67
Thomas Kjaer1.67
Christian Mejlby1.67
Karin Nielsen1.66
Emil Pedersen1.66
Helene H Jensen1.66
Nanna Nyborg1.66
Soeren Meineche1.65
Kaj Kromann1.65
Anita Engelsfelt1.65
Gitte Hedensted1.64
Nicolai Moeller1.64
Charlotte Aurbo1.64
Ole Post Hansen1.64
Flemming Andersen1.63
Heidi Revsbeck1.63
Frank Nielsen1.63
Michael Blom1.62
Rosa Nielson1.62
Kurt Thomsen1.62
Susanne Johansen1.62
Hanne Rasmussen1.62
Mads Revsbeck1.61
Lenette Merrill1.61
Line Schougaard1.61
Niels Chr Hedensted1.61
Maria Benkjaer Hansen1.60
Flemming Jorgensen1.60
Carina Nydam Jensen1.59
Peter Balslev1.59
Anita Andresen1.59
Lene Andresen1.59
Marianne Linnet1.59
Fie Olsen1.59
Miriam Bertelsen1.59
Berit Pedersen1.58
Majken Lea1.58
Anya Hansen1.57
Kenneth Olsson1.56
Bjarke Broenk1.56
Karsten Oergaard1.56
Anja Folmann1.55
Maja Stegoe1.55
Daniel Revsbeck1.55
AnneMette Hansen1.54
Nils Hansen1.54
Albert Vesterskov1.54
Ib Jessen1.54
Poul Erik Larsen1.54
Kirstine Hjelholt1.54
Ingeborg Soerensen1.53
Martin Westergaard1.53
Pia Boegvad1.52
Kjeld Johnsen1.52
Henrik Petersen1.51
Maya Andresen1.51
Gitte Pedersen1.51
Lars Bo Andersen1.51
Tanja Hansen1.50
Michelle Bird1.50
Pia Chrone1.49
Jakob Enevoldsen1.49
Mathilde Hermansen1.49
Jonas Eldrup1.49
Dorte Johnsen1.48
Jonas Andresen1.48
Danni Oerum1.48
Joan Pedersen1.48
Anette Pedersen1.48
Ivelina Koch1.48
Thania Andersen1.47
Helle Rasmussen1.47
Mette Hansen1.46
Hans Andersen1.46
Kent Andersen1.46
Niller Soerensen1.45
Linette Hansen1.45
Torben Pedersen1.44
Bjarne Rosenvinge1.44
Vivi Juhl1.44
Stefan Boegvad1.44
Julie Refsgaard1.43
Rasmus Merrill1.43
Lars Noergaard1.43
Kairi Kivilaid1.41
Henriette K Nielsen1.41
Karis Mikkelsen1.41
Dorte Boegvad Iversen1.40
Anette Stoffers1.40
Vivi Olsen1.40
Mathias Korsbaek1.40
Eva Johnsen1.39
Torben Jepsen1.39
Mia Jensen1.38
Otto Bismarck1.38
Rasmus Kivilaid1.37
Jim Jensen1.37
Michael VVS Jensen1.37
Kristian Sparvath1.36
Trine Block1.36
Jacob Hansen1.35
Henning Andersen1.34
Bo Maler Hermansen1.34
Alexander Clausen1.33
Annemarie Justesen1.33
Jane Lindholm1.33
Lotta Loevstedt1.33
Karina Rise1.32
Henriette Jensen1.32
Anita Larsen1.32
Sonja Hansen1.31
Trine Hansen1.31
Thomas List1.30
Heidi Andersen1.30
Henrik Noergaard1.30
Thomas Hansen1.29
Frederikke Havshoej Larsen1.29
Henrik Due1.29
Hanne Schoen1.29
Charlotte Rasmussen1.29
Lisa Jensen1.29
Jesper Sievers1.29
Rikke Sangill1.29
Solvej Soerensen1.28
Anne Edelstein1.28
Joan Sievers1.27
Grace Koch1.27
Susanne Kristensen1.25
Gerald Faulkner1.25
Pia Nielsen1.24
Ann Kiara1.24
Gitte Nykjaer1.23
AnneMarie Nielsen1.23
Ronny Matthiesen1.23
Mette Nielsen1.20
Mai Eriksson1.19
Nanna Pyrmont1.18
Karsten Olsen1.17
Vivi Johansen1.16
Annemarie Madsen1.16
Helle Kolbech1.15
Johan Henriksen1.15
Nina Cecilie Jensen1.15
Jannie Kjaer1.15
Sabrina Hansen1.15
Charlotte Sievers1.13
Janne Andersen1.12
Janni Sivertsen1.07
Lea Poulsen1.06
Allan Nielsen1.05
Benjamin Boegvad1.04
Nick Lanther1.03
Steen Schulz0.99
Stine Kaaris0.97
Johnny Christensen0.97
Jette Nielsen0.90
Christina Pyrmont0.88
Thorbjoern Nielsen0.82
Brian Jakobsen0.80
Annette Reus0.57

Pokaler, Præmier – ny sæson deadline

Info vedr. Pokaler og Præmier for indeværende sæson.
Alle Pokaler samt præmier leveres til spillestederne snarest muligt i det nye år, og senest inden deadline for næste sæson.

Deadline for tilmelding til ny sæson bliver søndag d. 22. januar
Tilmelding til ligaen 2023 er åben, og gøres på denne side: dartliga.dk/holdtilmelding/

Husk at nye spillere SKAL have indspillet rating inden deadline.
Læs i indlægget herunder hvordan det klares…

Sådan indspilles rating til ny spiller på Bullshooter

Mindre regelændringer, vigtig info til ny sæson

Følgende vigtige regelændringer gældende for samtlige rækker er implementeret til den nye sæson:

  • Dartliga skal informeres om nye datoer såfremt at kampe flyttes (både frem eller tilbage). Brug kontaktformularen til at sende os beskeden eller send os en mail. Det skal ske af hensynet til spillestedernes kalendere, således at man kan se hvornår der er ledige maskiner.
  • Husk hvis ikke alle 3 pile har talt, så skal der trykkes på rød knap inden pilene tages ud af skiven.

 

Følgende vigtige regelændringer er kun gældende for Remote rækker, og er implementeret til den nye sæson:

  • Reglen om 1 pause på 10 minutter er bortfaldet. I stedet er der nu indlagt 2 pauser á 5 min. i programmet – se reglerne for at finde ud af hvornår disse 2 pauser må holdes. Der må ikke, uden forudgående aftale med modstanderholdet, holdes unødvendige pauser undervejs i kampen.
    Brug for drikkevarer undervejs i kampen? Prøv om ikke det kan løses ved at få andre til at hente det til dig.
  • Det skal være muligt at få fat på holdkaptajn eller anden spiller på modstanderholdet undervejs i kampen. Er holdkaptajn ikke tilgængelig, så send inden kampen et andet nummer til modstanderholdet. Alternativt oplys et ekstra nummer til os, som vi så kan skrive på siden under holdkaptajn. Telefonen må ikke være på lydløs.
  • Hvis en spiller i Remote play trykker på skiven ved et uheld (fx glemt at trykke på Rød knap ved kun 2 pile registreret), så mister holdet næste tur og der skal derfor trykkes på rød knap uden at nogen pile er kastet i den efterfølgende tur. Trykkes der en vinder-pil ind med hånden, så tabes sættet dog uanset om det var et uheld.
  • I samtlige Double Rækker er de 2 sidste single-kampe nu ændret til double-kampe. Således at der nu kun startes med 2 single-kampe og derfra er det double til kampen er slut.
  • I Double C og CC er formatet ændres, således at der nu spilles bedst af 11 (først til 6). Grunden til dette skyldes at vi har haft en overvægt af kampe i de laveste rækker som gik over de 2 timer (som vi ønsker er maksimum). De øvrige C-rækker spiller stadig bedst af 13.

 

Derudover vær obs. på følgende:

  • Alle ligaer er nu overført til maskinerne (alle som er online). Hvis ligaen ikke findes på jeres maskine inden kampstart, så har den muligvis være slukket under opdatering. I skal manuelt opdatere maskinen ved at trykke på Treble 20 med fingeren, indtil opdateringsprocessen starter. Husk at maskiner ikke må slukkes helt (sluk kun skærm bag på maskinen). Alle opdateringer kører om natten og det er vigtigt at de kommer frem til maskinerne.
  • En kamp kan i teorien ende uafgjort. Det kan ske i det ekstreme tilfælde at et 01-sæt går tiden ud og begge spillere har samme score. I det tilfælde ender sættet uden vinder, og teoretisk kan kampen derfor ende uafgjort. I det tilfælde tildeles begge hold 1 point.
  • Vigtige ændringer markeres i reglerne med gult og opdaterede regler kan findes på denne side.

Slutratings Forår 2022

Her er endelige ratings for foråret 2022 som de ser ud pr 20.6 efter stævnet i Aarup.
Ratings herunder er de ratings vi bruger til inddeling af rækker til efterårets sæson 2022.

De samme ratings bruges også til Online DM i 01 i august.
Så hvis du ønsker at spille Online stævnet, så find din rating herunder og tilmeld dig den rigtige række i turneringskalenderen.

PlayerMPR
Adam Naesby2.72
Alex Revsbeck1.72
Allan Andreasen2.57
Allan Nielsen1.08
Anders Joergensen2.79
Anders Madsen1.47
Andreas Fibaek Soerensen2.17
Andreas Harboe2.75
Anette Pedersen1.55
Anette Stoffers1.18
Anita Andresen1.56
Anita Bruun1.76
Anita Krarup Moeller1.47
Ann Soerensen1.37
Annbritt Olsen2.22
AnnChristina Rasmussen1.72
Anne Edelstein1.31
Annemarie Justesen1.26
Annemarie Madsen1.15
Annemarie Plougheld2.38
Annette Oestergaard1.48
Annette Reus0.68
Anya Hansen1.88
Arne Poulsen2.03
Asger Hansen2.06
Benjamin Hedensted2.40
Benjamin Schultze2.17
Benny Rasmussen1.71
Benny Stig Jensen1.80
Bent Bossen1.55
Bent Erik Hoejhus4.13
Bent Laerkegaard1.60
Berit Naesby2.17
Berit Pedersen1.54
Bettina Andersen1.73
Bettina Hedensted2.86
Bo Christiansen1.74
Bo Hermansen*2.82
Bo Maler Hermansen1.18
Brian Andersen2.66
Brian Engholm2.50
Brian Kuhre1.93
Brian Nielsen3.79
Brian Rasmussen2.14
Brian Sievers1.76
Brian Sivertsen1.93
Camilla Jakobsen2.33
Camilla Jensen1.61
Camilla S Lindeberg*1.34
Carina Nydam Jensen1.52
Carsten Faeste2.79
Carsten Lund1.62
Carsten Aagaard3.54
Casper Frank2.36
Charlotte Andersen2.46
Charlotte Aurbo1.79
Charlotte Rasmussen1.39
Charlotte Sievers1.30
Christian Maersk1.65
Christian Mejlby1.73
Christian Nielsen2.92
Christian Stroem2.10
Christina Pyrmont1.30
Claus Andersen2.71
Claus Boerre2.40
Claus Rasmussen1.92
Claus Roende Andersen2.35
Claus W Sorensen2.67
Dan Hansen3.12
Dan Pedersen1.94
Daniel Andersen2.34
Daniel Hansen2.83
Daniel Holm2.41
Daniel Lauritzen1.85
Daniel Marten2.19
Daniel Mejlvang1.88
Daniel Revsbeck1.35
Daniel Toft2.65
Danni Oerum1.52
David Andersen1.30
Dennis Bang1.66
Dennis Madsen2.02
Dennis Pedersen2.04
Dorte Boegvad Iversen1.22
Dorte Johnsen1.31
Dorthe Hansen1.67
Emil Gottfredsen1.85
Emil Pedersen1.64
Erling Odgaard1.73
Esben Nielsen2.24
Eva Johnsen1.38
Eva Noerregaard1.63
Fie Olsen1.52
Find Thomsen1.94
Finn Andersen2.68
Flemming Andersen1.52
Flemming Boberg2.37
Flemming Jorgensen1.65
Frank Nielsen1.50
Frederik Hulehoej1.92
Frederik Pedersen3.38
Gitte Nykjaer1.24
Gitte Pedersen1.60
Grace Koch1.36
Hanne Rasmussen1.83
Hanne Schoen1.55
Hans Andersen1.63
Hans Sommer2.25
Heidi Andersen1.34
Heidi Revsbeck1.68
Heino Laprath2.65
Helle Kolbech1.24
Helle Rasmussen1.74
Henning Henriksen2.09
Henning Madsen1.77
Henning Steffensen2.31
Henriette Jensen1.38
Henriette K Nielsen1.39
Henrik Andersen2.19
Henrik Guldbrandt2.20
Henrik Jensen2.08
Henrik Kreutzfeld3.38
Henrik Kristensen1.93
Henrik Lillemand Jensen2.65
Henrik Malmgren2.41
Henrik Moellerhoej*2.88
Henrik Petersen1.34
Henrik Rasmussen2.16
Henrik Reus2.72
Ib Hansen2.18
Ib Jessen1.62
Ib Rasmussen2.58
Ingeborg Soerensen1.53
Ivan Udsen1.76
Ivelina Koch1.50
Jacob Bjoern Hansen1.99
Jakob Hansen2.36
Jakob Jensen2.07
Jakob Laursen2.51
Jakob Petersen2.37
Jan Eldrup2.17
Jan Kirkeby1.88
Jan Refer1.87
Jane Lindholm1.37
Jann Rasmussen2.62
Jannick Johansen2.02
Jannick Lyndby1.80
Jannie Kjaer1.11
Jannie Moeller1.42
Jannik Jensen3.38
Jens Erik Baek2.08
Jens Tegner1.73
Jesper Hansen3.57
Jesper Jensen1.72
Jesper Rasmussen2.88
Jesper Soerensen2.55
Jette Pedersen1.56
Jim Hansen2.06
Jim Hovgaard2.09
Jim Jensen1.52
Jimmi Bertelsen2.15
Jimmi Henningsen2.90
Jimmy Christensen3.33
Jimmy Wawrzonek2.98
Joakim Goehns1.85
Joan Pedersen1.45
Joergen Greve1.78
John Kejlstrup1.71
John Lund1.11
Johnny Hansen2.33
Johnny Joergensen2.37
Johnny Poulsen1.75
Jonas Eldrup1.56
Jonas Hansen1.89
Jonas Soerensen3.66
Jordan Hartvigsen2.19
Julie Refsgaard1.24
June Jensen1.47
Justin Thurley3.01
Jytte Pedersen1.62
Kairi Kivilaid1.47
Kaj Kromann1.78
Karin Nielsen1.72
Karina Rise1.09
Karina Svendsen1.58
Karis Mikkelsen1.32
Karsten Oergaard1.62
Karsten Olsen1.23
Kasper Reus2.00
Kasper Toftdal2.09
Kennet Andersen3.49
Kenneth Aurbo2.20
Kenneth Olsson1.82
Kent Andersen1.49
Kevin Nielsen2.33
Kim Barfoed1.74
Kim Holton2.59
Kim Joeker2.09
Kirstine Hjelholt1.55
Kjeld Johnsen1.59
Klaus Krop1.54
Kurt Thomsen1.61
Lars Bo Andersen1.55
Lars Boegebjerg1.93
Lars Hoej2.54
Lars Jensen2.45
Lars Ommestrup2.14
Lars Pedersen2.25
Lars Rasmussen1.86
Lasse Hansen2.69
Laurits Lauritsen2.15
Laurits Oestergaard2.94
Laurits Rud2.68
Leif Rasmussen2.00
Lene Andresen1.51
Lene Pedersen2.00
Lenette Merrill1.69
Linda Kaufmann1.87
Linda Ullerup2.00
Line Schougaard1.66
Linette Hansen1.47
Linnea Jensen2.02
Lisa Jensen1.28
Lisbeth Nielsen1.51
Lone Lyndby1.32
Lonni Pedersen1.68
Lotte Guldbaek1.88
Lotte Hansen1.43
Lotte Thurley2.71
Louise Schmidt1.57
Lucas Bertelsen2.67
Mads Andersen2.05
Mads Johansen3.17
Mads Moeller2.06
Mads Poulsen1.99
Mads Revsbeck1.62
Mai Eriksson1.32
Maja Stegoe1.57
Majken Lea*1.56
Maria Merrill0.93
Marianne Linnet1.71
Marianne Ravn1.89
Marlene Odgaard1.99
Martin Bach Frederiksen2.31
Martin Dyrehauge1.82
Martin Hansen2.61
Martin Koch1.98
Martin Larsen2.74
Martin Schultz1.93
Martin Simonsen2.69
Mathias Korsbaek1.80
Mathias Philipsen2.91
Mathias Rasmussen1.91
Mathilde Hermansen1.43
Maya Andresen1.62
Maya Hansen1.77
Mette Hansen1.40
Mia Jensen1.18
Mia Laursen1.85
Michael Boesgaard2.02
Michael Erdmann1.55
Michael Hansen2.78
Michael Jensen2.12
Michael Pedersen2.44
Michael Rasmussen3.63
Michael Schmidt2.11
Michael VVS Jensen1.51
Michela Soes Nielsen1.83
Michele Stage1.76
Mik Ankjaer2.13
Mikael Stage2.43
Mike Hansen2.13
Mikkel Stage1.89
Morten Andersen2.44
Morten Guttroff1.82
Morten Konradsen2.77
Morten Nymann2.29
Morten West2.23
Nanna Nyborg1.74
Nanna Pyrmont1.08
Nette Birk2.14
Nick Lanther1.15
Nicki Heine4.08
Nicki Kristensen2.33
Niels Charlie Andersen1.92
Niels Chr Hedensted1.30
Niels Jensen (Last Waterhole)1.64
Niels Jensen (Hos Hermansen)0.89
Niels Vith1.48
Niller Soerensen1.56
Nils Hansen1.49
Nina Cecilie Jensen1.15
Nina Pedersen1.81
Ole Jensen3.20
Ole Madsen1.35
Ole Olesen1.98
Ole Post Hansen1.64
Oliver Bertelsen2.09
Oliver Naesby1.74
Oscar Laguna2.19
Otto Bismarck1.50
Peder Hansen1.87
Peder Hoej3.23
Per Glintborg3.37
Per Jensen2.50
Per Kjaergaard2.08
Per Schumacher1.94
Per Sundahl1.24
Pernille Filipsen1.96
Pernille Poulsen1.60
Peter Balslev1.54
Peter Freuchen2.10
Peter Helager2.74
Peter Holm2.41
Peter Olsen2.47
Pia Boegvad1.59
Pia Chrone1.33
Poul Degn1.71
Poul Erik Larsen1.90
Rasmus Kivilaid1.37
Rasmus Merrill1.44
Rasmus Pedersen4.16
Rene Carlsen2.49
Rene Helmer2.96
Rene Hoffensitz2.64
Rene Nakel Holm Jensen3.71
Rene Tranberg2.94
Roald Johansen3.23
Ronni Dyg2.00
Ronnie Mathiesen1.23
Ronny Ranck1.67
Rosa Nielson1.63
Rose Nielsen1.87
Sabrina Hansen1.30
Sanne Birk Pedersen1.85
Sebastian Tune1.59
Simon Johansen2.89
Simon Lyndby2.90
Simon Sayilgan2.41
Simon Svenningsen2.35
Simone Nykjaer1.34
Skipper Wenzelsen1.69
Soeren Due2.18
Soeren Meineche1.86
Soeren Skjoldhoej2.59
Sonja Hansen1.45
Sonja Klein1.62
Sonni Soerensen3.23
Steen Schulz1.26
Stefan Koch2.61
Stefan Larsen2.51
Steffen Christiansen2.69
Steffen Skov2.69
Susanne Johansen1.70
Svend Joergensen1.82
Tanja Hansen1.55
Thania Andersen1.43
Thomas Kristensen2.70
Thomas List1.31
Thomas Lomholdt3.02
Thomas Nielsen1.72
Thomas Odgaard2.80
Thomas Schmidt3.46
Thomas Skovbo Andersen1.54
Thomas Top2.11
Thomas Tun Andersen2.40
Thorbjoern Nielsen0.98
Tina Bach1.78
Tommy Dideriksen3.45
Tommy Johansen2.57
Tommy Trix2.51
Torben Pedersen1.22
Torben Schneider*2.28
Trine Block1.92
Trine Hansen1.57
Trine Larsen2.01
Ulrich Andreasen2.07
Ulrik Dideriksen2.32
Ulrik Noerskov*2.45
Villy Hermansen1.72
Vivi Juhl1.38
Vivi Olsen1.33
Wickie Kristiansen*2.00
Willy Andersen1.80